Džusový román (1984)

Úvodní titulková píseň, v jejímž refrénu se zpěvačka opakovaně přiznává "Malou pičku máááám" mě zaujala natolik, že jsem se na šedivý socialistický film vydržel koukat. No, nezbývá než písničkářce věřit, protože jsem za celou dobu zahlíd akorát koze a prdku, nikoliv však pičku. Je tu k vidění pár pěkných socialistických strojů a spousta ohavných socialistických slepic. Hrůzostrašná 80. léta tak, jak je pamatuju.

První rána (1996)

Co to proboha prováděl s těma štaflema :)

Duch ve stroji (2017)

Knížka Neuromancer zkřížená se hrou Syndicate. Vizuálně je to vypiplané, chybí tomu trochu zajímavější finále. Sice motiv zhrzeného quasimoda je asi provařenější, než UI co chce mít děti, ale prostě proti původnímu o dvacet let staršímu anime se mi to líbilo o dost víc.

Smrtelné stroje (2018)

Takovej trochu jinej Mad Max. Nekonečnej. Ty dvě hodiny mi připadaly jak čtyři..

Hvězdná brána: Třetí říše (2018) (seriál) odpad!

Hoši vole takhle: já mám sci-fi rád. Kdyby si tohle natočila parta amatérských kamarádů pro sebe, prosim. Ale tohle je profesionální televizní seriál a je to něco tak debilního a příšerně zahranýho, že se na to skutečně dívat nedá.

Dech života (1987)

Hrozný je, jak má v tomhle filmu Maryam d'Abo pořád otevřenou hubu. To jí to nemoh režisér říct?

Shrek 2 (2004)

Nabubřelé pokračování, typická dvojka, stále ale výborná.

Shrek (2001)

Ve své době absolutně nejlepší animák, inovativní, vtipný, technicky bravurní a přitom neinfantilní, bez hluchých míst. S odstupem už skoro dvaceti let stále úžasný film.

Časové pásmo bylo změněno