Willow (1988)

Co se mi líbilo: triky. Co mě sralo: všechny hlavní postavy, příběh.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Proč to ten pitomec tak roztahal? Proč si přimyslel polovinu obsahu, která v knížce vůbec nebyla a ději nic nepřidává? Ach jo.

U Konce světa (2013)

Duo Simon Pegg / Nick Frost mám rád, ale jak už mnozí psali, film má sestupnou tendenci. Po zábavném začátku sklouzne k málo zajímavému prostředku a konec v poslední hospodě byl vyloženě hrozný. Trochu to pak napravil epilog. A po skouknutí jsem měl strašnou chuť na pivo.

Tomb Raider (2018)

Od prvního Tomb Raidera uplynulo 17 let a jim se povedlo natočit stejně blbý film? Ach jo.

Nenasytná Tiffany (2015)

Velké překvapení. Perfektní režie, výborné (ne)herecké výkony i dobrá kamera a to celé podložené kvalitním scénářem. Noha skvělý, stejně jako Čtvrtníček (tradičně) a překvapení pro mě Pjeer van Eck (viděl jsem ho hrát asi poprvé). Stylem mi to připomíná některé epizody Příběhů ze záhrobí, ale s trojnásobnou stopáží (což tady ale není na škodu). No a navíc srdcovka zámek Jezeří. Andy Fehu má obrovský talent a těším se na jeho další tvorbu.

Automata (2014)

Dvě za snahu.

Periskop nahoru a dolů (1996)

Roztomile nablblá komedie s pár pěknými fóry. Nedosahuje úrovně např. Bláznivých střel, ale vidět se i opakovaně dá.

Loupež (1967)

Ve scénáři je pár děr, ale natočené je to zručně a oceňuji i (alespoň u nás) neznámé herce.

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Na tohle musí mít člověk povahu a náladu. Tři hvězdičky za Rytíře, kteří říkají ňy.