Mrňata (1976) (seriál)

Rocky, Susie, Slim, Magpie a Fiddler - pětice britských harantů a jejich krátké příběhy. Dávali to v Magionu a nemohl jsem to vystát. Dneska nenatočitelné, všichni to byli běloši.

Příšerky útočí (2019) (TV film)

Roztomilej critter jako domácí mazlíček? To jako vážně?

Poslední bohatýr (2017)

Ruská pohádková komedie na americký způsob. Ale vcelku vtipná a dobře natočená.

Princezna a písař (2014) (TV film)

Proč se tu zas všichni chovají jako úplní blbci?

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Ten film nějak neví, čím chce vlastně být. Jestli komedií, nebo westernem, nebo čím vlastně. Takže vážné momenty se tu střídají se zhulenými úlety, fekálním (doslova a to v detailním záběru) humorem a několikrát chčijícími ovčími čuráky. Já nevím, nebylo to špatné, ale ani nijak dobré.

O kouzelné rybí kostičce (2021) (TV film)

Já tomu dám dvě, jedna za lokace (exteriéry jsou točené v polabském skanzenu, interiéry ale ve studiu). Druhá pak samozřejmě za formát a odvahu jít do tohohle neotřelého experimentu. Pominu-li ale že je to celé hrané ve znakové řeči s dodatečným dabingem pro slyšící, což je určitě chvályhodný počin, není tu moc co hodnotit kladně. Problém je, že to prostě není moc dobré jako film. Příběh nezajímavý, neherci nijací. Aby to fungovalo, když se zrovna neznakuje, účinkující musejí přehrávat, aby bylo neslyšícímu divákovi jasné, o čem scéna pojednává. Asi jako v éře Charlieho Chaplina. Nějak z toho mám dojem, že ani neslyšící to moc neocení a lepší je jakýkoliv film s titulky.

Velký blondýn s černou botou (1972)

Film o spiknutí v rámci tajné služby, jehož obětí se má stát náhodně vybraný civilista. Pierre Richard je tu až podivuhodně snesitelný, nehraje prvoplánového idiota, jako ve většině svých ostatních filmů. Mnohem lepší než přestřelené pokračování, ale i tak jen ta 3 hvězdičky.

Koyaanisqatsi (1982)

Nepopsatelné. A v podstatě nejpůsobivější na tom je, jak to zestárlo - po 40 letech od natočení je to, co bylo soudobé, historie. Ve všem - lidé, technika, móda, myšlení... dostalo to další rozměr.

Když draka bolí hlava (2018)

Draka možná bolí hlava, ale mě z toho bolí žaludek, který se mi zvedá a prdel, jak jsem se z toho posral.