Pomáda (1978)

To je tak něco blbýho... nevím kolikrát jde ve Státech propadnout, ale asi se teda Oliva měla líp učit, aby nebyla ještě ve třiceti na střední. Ale dvě za písničky to zaslouží.

Metropolis (1927)

Technická stránka bravurní, rovněž zajímavá kamera. Herci někteří slušný (předák Grot, vůdce města Fredersen), někteří hrozní (syn Freder, šílený vědec). Příběh samozřejmě zestárl, ale pohromadě drží. Stojí za vidění.

Sejmi je všechny (2007)

Přepálená střílečka pro vypnutí mozku, jako Desperado a řada dalších. Proč ne.

Nouzový let (2016)

Naivně jsem si myslel, že když jsem kdysi viděl desetičlenné komando vedené Stevenem Seagalem přestupovat za letu nepozorovaně z jednomístné F-117 do jumba, tak že už mě v žánru nic nepřekvapí. No, omyl. Lanovka mezi dvěma ruskými dopravními letadly, z nichž jedno nemá palivo a druhé motor, je skutečně vynález hodný gerojů z Veliké Rusi. Jediné, co mě udivuje, je že ani jedno z letadel (nejlépe obě) nepilotoval Vladimir Vladimirovič.

Hledání letu AF447 (2019)

Skutečně TV Prima (oficiální text) věří moři o hloubce takřka 4000 kilometrů?

Černobyl (2019) (seriál)

Tady s hodnocením vůbec neváhám. Pokud to takhle nějak bylo doopravdy (a já se obávám, že skutečnost byla ještě mnohem horší), pak byl Valerij Legasov neuvěřitelně statečný muž.

Dobrá znamení (2019) (seriál)

Velice, velice dobře natočené. Ale protože předloha je pro mě nejlepší knížka Terryho Pratchetta, chca nechca musím porovnávat. Seriál je výborná ilustrace ke knížce, herecké obsazení je přesné, kamera, výkony, technická stránka - všechno na jedničku. Ale i když to má dohromady pět a půl hodiny, z knihy se tam prostě nevešlo všechno. Takže kdo to nečetl, některé věci mu rozhodně uniknou. Nepochopí, proč je tu tak důležitá hudba od Queen, příjde o pátrání po výkladu Agnesiných proroctví, o komické scény s autem Wasabi i třeba o druhé čtyři jezdce Apokalypsy. Prostě - každému důrazně doporučuju si Dobrá znamení napřed přečíst a pak skouknout, jinak je zážitek poloviční. Jo a jedna vážná technická výtka - jak je možné, že motorce na které jede Znečištění, nešel z výfuků kouř jak z čiplého TDIčka? Takové faux-pais! :) Pro mě za 4.