Upír Nosferatu (1922)

Film rozhodně nenudí, má co nabídnout. Líbí se mi práce s barevnými filtry a samozřejmě se mi moc líbí samotný Orlok, je to asi nejlepší filmový upír vůbec. Další taková parádní postava (vizuálně) je realitní makléř Knock. Ale samotný snímek - prostě se nejde ubránit takovému tomu že si člověk musí neustále opakovat, že je to skoro stoletý film a obdivovat ho jako historickou relikvii. Jednotlivé scény jsou vizuálně vymazlené, ale co vůbec ten Orlok ve filmu dělá? Jen tam tak chodí a šíří se od něj mor, o moc víc se toho neděje. Je to zajímavá starožitnost, určitě stojí za to jí vidět ze studijních důvodů, ale nemyslím si že bych si to pustil podruhé. Nicméně zaujala mě jedna technická věc: celý film je snímán staticky, z kamerové trojnožky a objektivem se vůbec nepohybuje. Krom jedné scény - když se Nosferatova loď blíží k cíli, je snímána na moři s výrazným nájezdem kamery. V té době podle mě celkem neobvyklá věc, kór na vodě!

Panelstory aneb Jak se rodí sídliště (1979)

Vcelku zábavné, i když nikterak objevné. Některé dějové linky nebyly uvěřitelné, třeba když si to ta Poloczkova améba náhodně rozdá s odpudivým malířem pokojů. Ústřední dědek byl asi nejlepší.

Monstrum (2008) odpad!

A úplně to dorazila česká distribuce, která jak původní Cloverfield, tak tenhle rip-off, uvádí pod stejným názvem.

Instalatér z Tuchlovic (2016)

Já nevím. Tak nějak to uplynulo, moc se tam toho nedělo. Není to špatný film, ale na komedii je tam málo vtipu (je to spíš jen úsměvné) a má to i dramatické okamžiky, Nevím jestli bych se na to podíval podruhé.

Pán elfů (2012) odpad!

Zřejmě točily děcka někde na táboře, jinak si to nedovedu vysvětlit.

Pád Země (2015) (TV film) odpad!

Ztráta času i pro masochisty. Není tu doslova NIC. Co je horšího než kanadský film? Kanadský katastrofický film.