The Angry Video Game Nerd (2004) (seriál)

Vždycky se těším na každý další díl. "WHAT WERE THEY THINKING?!"

„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“ (1970)

Jeden z vrcholů české parodie, spolu s Limonádovým Joe. Maximální až hollywoodské tempo, film nás nenechá vydechnout a střílí jeden fór za druhým. Jen těch filmových hlášek, které už dnes zlidověly..... a Marie Rosůlková jako bytná Herringtonová je neskutečně roztomilá BTW je distributor debil? Proč je jeho text opět komplet spoiler???

Bohové musejí být šílení 2 (1989)

Mně se to líbilo stejně jako první díl. Scéna se zakousnutým medojedem je absolutní vrchol, a hyena, která se bojí kůry na hlavě, je boží.

Bohové musí být šílení (1980)

Výborná komedie, u které se vždycky zasměju. Scény s landroverem prostě musíte milovat. A nosorožec - hasič nemá chybu. Jasných 5.

RoboCop (1987)

Robocop ani po letech neztratil nic na své působivosti. Kromě - samozřejmě - akční roviny a výborných triků je tu taky ještě aspekt nešťastného hlavního hrdiny, kterému tragické události vzaly milovanou rodinu. Sice se s tím musí smířit, ale nemůže se s tím vyrovnat. Tenhle motiv je ale více rozvinutý až ve druhém díle. Robocop obsahuje řadu černých fórků, kovové tělo hlavního hrdiny je přímo zázrak funkčního designu a zlý robot ED-209 má dnes už kultovní status. Peter Weller podal coby RoboCop skvělý herecký výkon, ale stejně tak i Ronny Cox a Kurtwood Smith v rolích hlavních záporáků. A v neposlední řadě je nutné vyzdvihnout famózní soundtrack Basila Poledourise. Ode mě 5 hvězdiček bez nejmenších rozpaků a to už je tomu filmu 23 let.

Arabela (1980) (seriál)

Hledám něco negativního a nenacházím. Krom samotného děje a hereckých výkonů i skvělá hudba, triky, kostýmy, prostě všechno.

Chobotnice - Série 4 (1989) (série)

Vyvrcholení pochmurné ságy, na konci této řady určitě muselo spousta lidí dostat infarkt.

Sanitka (1984) (seriál)

Tenhle seriál je především o lidech, zachraňujícíh životy. O lidech, kteří každý den vyrážejí se starými auty přecpaným městem a bojují o vteřiny, aby vám (nám) mohli ještě pomoci. Kteří musejí mít žaludek na roztřískané oběti neštěstí, utopené děti a agresivní opilce. A kteří také mají svoje životy, svoje problémy, lásky, zklamání a osobní tragédie. Nějaké politikum, kteří v tom mnozí vidí jen kvůli době vzniku je tam až podružná, spíš "potřeťná" věc. Pokaždé když v seriálu (a nejen v seriálu) letí driftem do zatáčky zoufale houkající sanitka a doufá, že to ještě stihne, mě mrazí. Závěrečná písnička "Můj čas" (ne tvůj, skutečně je tam MŮJ, doporučuju poslouchat nebo přečíst text) je naprosto vynikající počin, zvlášť když si uvědomíme, že je o záchranné službě. Pro mě jasných pět hvězdiček, seriál mě ovlivnil natolik, že jsem si nakonec pořídil svojí vlastní skutečnou sanitku.

Nebeští jezdci (1968)

A tyhle hrdiny bolševické stvůry hromadně likvidovaly.... pět hvězdiček.