Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

George, dokazal si to. Trapili sme sa s jednotkou a dvojkou (nie ze by boli vyslovene zle, ale nemali to co sme cakali), ale dockali sme. Bola to vylozene anticka drama. Fantasticky Ian McDermid ako intrigujuci Palpatine, kusok za kuskom dostava na svoju stranu Anakina. Na zaver musi kazdemu fanusikovi sagy naskakovat husia koza, ked sa narodi Luke a Leia, uvidime Hviezdu smrti a dalsie prepojenia na povodnu trilogiu.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Ked som videl Imperium prvy raz mal som tak 10-11 rokov, vtedy som ju bral ako najslabsiu z trilogie, po 14 rokoch musim uznat, ze Irwin Kershner tu rozohral fantasticku dramu. Film je velmi temny a prinasa mnoho zasadnych zvratov v celej trilogii. A vypocujeme si nezabudnutelnu vetu: I am your father. Keby som nemal tolko sentimentu voci stvorke (uchvatila ma ako prva) bol by to pre mna rozhodne najlepsi diel trilogie, takto je v tesnom zavese.

Smrtonosná past (1988)

Absolutna klasika ukazuje kolko akcie sa da vytazit z tak maleho priestoru ako je par poschodi mrakodrapu. Bruce Willis je samozrejme vynikajuci, ale Alan Rickman tu hraje asi najlepsieho zaporaka akeho som kedy vo filme videl.

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Dokonale zosumarizovanie predchadzajucich styroch Smithovych filmov. Ako fanusik samozrejme 5*. Vseobecne si myslim, ze toto je film tak pre nejaku desatinu percenta obyvatelstva nasich dvoch krajin a mozno aj menej. Pokial ma clovek zmaknute vsetky Smithove filmy a je zbehly v americkej popkulture, je to dokonala zabava.

Miluj mě, prosím (2004)

Asi 2 roky predtym ako som videl tento film, som videl francuzsky film L'Appartement s Vincentom Casselom a Monicou Bellucci, ktory bol vynikajuci. Tvorcovia filmu WICKER PARK len okopirovali sceny z originalu a vlozili ich do prostredia Spojenych Statov a vlozili tam vcelku priemernych hercov. Vysledok funguje vcelku OK, ale ked som to pozeral, vo vacsine pripadov som mal pocit, ze aj vacsina interierov je uplne rovnako naaranzovanych, a ze pozeram film ktory som uz videl, ktory sa len odohrava v inom meste a hraju tam iny herci.

King Kong (2005)

Základná vec, ktorú filmu musím vytknúť a kvôli ktorej som mu nedal plné hodnotenie je dĺžka. Nemám v zásade problém s dlhými filmami, ale tu nebola tá dĺžka vzhľadom na obsah celkom na mieste, mierne cez 2 hodiny by úplne stačilo. Na druhej strane som sa na filme slušne pobavil, s výnimkou niekoľkých hluchých miest sa stále niečo dialo. Vyzdvihnúť musím rozhodne Jacka Blacka, ktorý tak dobre ako tu podľa mňa ešte nehral a samozrejme Konga, ten bol dokonalý. Vizuálna stránka je vynikajúca, tam niet čo dodať. Sumárne dávam tých 80%, kvôli dĺžke, ktorá nezodpovedala obsahu. Ale aj tak som veľmi spokojný s King Kongom.