Sherlock Holmes (2009)

Na Sherlocka veľmi chatrná detektívna zápletka s veľmi plochým až prízemným scenárom. Celý ten digitálny look Londýna ma časom otravoval a kvázi "dusil" v tomto filmovom svete. Je to taká "cool" verzia tejto klasiky určená pre o niečo nižšie vekové skupiny.

Ženská za volantem (2008)

Dosť triviálne podaný príbeh, priam televízne. Nemám rád keď je v dialógoch všetko "vyřčené", mám rád keď sa niečo nechá na diváka, keď stačí pohľad herca, slovo, gesto a emócia sa dostaví a človek sa vcíti do filmovej postavy. Michelle je fajn (i keď ta drsniackosť z nej až tak nejde) a Fillionová prítomnosť poteší a fajn atmosféra tiež. Taká obyčajná, občas nudná dráma zo života.

Zmizení (2005)

Nezvyklé spojenie noir prvkov a klasického tinejdžerského filmu z prostredia americkej strednej školy, ktoré vytvorilo veľmi zaujímavé filmové univerzum.

The Doors (1991)

Osviežujúco divný film kde režisér necháva úplne všetko na vnímaní diváka. Tá tvorčia voľnosť a provokatívnosť ktorou sa tento snímok nechá unášať ma fascinuje. Čistá psychedélia ovládla film a ovládla i mňa.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Takýto film o priateľskom mimozemšťanovi tu chýbal. Paul je veľmi zábavná a občas príjemne sprostá (i keď mohol byť viac cynickejší) filmová postavička, ktorá i napriek svojej digitálnej podstate dokázala na plátne ožiť. Akčné sekvencie sú kvalitne zvládnuté a celý film je pohodový a zábavný road movie. Záver mi prišiel ako fanboyovská pocta rôznym (hlavne Spielbergovým) "alien" filmom videných v detstve.

Můj život jako pes (1985)

Precízne natočený snímok. Tvorcovia ukázali detský svet tak ako si človek útržkovito spomína na vlastné detstvo, je to film ktorý zreálnil svet detských pocitov, prebúdzania detského vnímania sexuality a života. Smutno-veselý príbeh aké má človek rád.

X-Men: První třída (2011)

"Ajm Megnito". Toto bude pre mňa asi najlepší blockbuster roka. Tento moderný retro štýl je vymakaný, emócie ma pár krát riadne "trafili"...scéna s ponorkou mi spôsobila parádne zimomriavky (a vôbec nevadí že už boli tie top scény videné v traileroch).Taktiež soundtrack sa vydaril. Záver bol skvelo prevedení bez zbytočného tlačenia na pílu a akcia mala taký starosvetský nádych. Fassbander skvelý a nemyslím že by mu McAvoy nejako zaostával hereckým výkonom. Vaughn mi proste ako režísér skvelo sadol a na jeho popcorňáky budem pravidelne "nadržaný".

Bratislavafilm (2009)

Oúúú, z toho sa dalo vyťažiť viac. Len bohužial bez scenára sa ťažko robí film, vôbec tu nemali obsadiť staré známe tváre (Batthyanyi, Fialová a Kroner to zvrhli do paródie) ale ponechať len nehercov a mladé herecké tváre, dokonca sa báli aj poriadne pritlačiť v scénach ktoré si to žiadali (hlavne keď si človek vezme na čo sa tento film hrá), tu sa proste dal vytvoriť zaujímavý a temný svet "slovenského getta" kde by boli posplietané životné osudy petržalskej lúzy, škoda, potenciál tu je...

Fotbal je Bůh (2010) (TV film)

Fanúšikovstvo v južnej amerike je v podstate veľmi smutná záležitosť

Rychle a zběsile 5 (2011)

Veľmi vydarené "znovuzrodenie" akčňej klasiky. O dosť vyspelejšia technická stránka a občasné pomrknutie na fanušika série potešilo. Trochu trvá kým sa človek dostane to spravnej "popcornovej" nálady ale akonáhle sa dá partia dokopy a na scéne sa objaví Rock, začína ultimátna zábava (ktorá graduje šialenou "trezorovou" jazdou). Síce logika tu dostáva riadne zabrať ale skvele to vynahradzuje testosterón a adrenalín v jednom. Akčná pecka.