Captain America: První Avenger (2011)

Johnston z toho vykľučkoval ako víťaz. Ved už len ten názov, patriotizmus a často omielané morálne zásady mohli znamenať prúser ale všetko je tu nadávkované v prijatelnej a modernej forme. Celkový dojem trochu kazí hlavne druhá polovica ktorá uteká až príliš rýchlo a tak mi tu chýbali viac prepracované misie, a tým Captaina Americu tu nieje hlbšie predstavený. Napriek tomu je to jeden s najlepších Marvel filmov (a takto si predstavujem budúcnosť komixovích filmov), je tu herec ktorý parádne zapasoval do hlavnej role, príjemná romanca a nenápadný feeling Indiana Jonesa spolu s prehľadnou akciou a dobrými trikmi vytvoril zábavný filmový zážitok.

Invictus: Neporažený (2009)

nie, nie a nie...Presne som sa obával ze to takto dopadne....Limonádová morálka....Je tu toľko vecí čo mi vadilo, na kilá preslovov (i keď treba povedať že na takéto veci je Freeman ideálny:), nemám rád takúto glorifikáciu hlavnej postavy v životopisných filmoch (ale v tomto smere je téma o Mandelovi nevďačná), film z ktorého trišťí útok po Oscaroch...film sa poriadne nezamerá ani na Mandelu, ani na politiku a ani na to ragby poriadne (kde rýchlosťou svetla sa v podstate vhupne hneď do finále, akokeby turnaj ani neexistoval) a rieši sa len hollywoodskym spôsobom podaný rasový problém a ako šport zjednocuje národ...Eastwood ma sklamal týmto v podstate primitívnym filmom.

Chaotická Ana (2007)

Začínam si užívať španielske filmy. Aj tento ma postupne pohltil. Úchvatne sa pohráva s myšlienkou reinkarnácie. Je to plné emocionálneho vypätia, vkusného erotična a krásne odvážnych záberov kamery.

Někde v poušti (2008)

Krásne, priam meditatívne zobrazenie vyprahnutej krajiny s príjemnou hudbou. A však scenár málo zaujímavý.

Drive (2011)

Refn kraľuje filmu, jeho režisérske nápady zabaľuje do príjemnej vizuálnej formy a vďaka jednoduchému príbehu to výborne odsýpa. Trochu mi možno vadilo že niektoré scény by si zaslúžili akésy výraznejšie vypointovanie ale zážitok mi to nepokazilo. Gosling podáva prirodzený a kvalitný výkon a jeho mlčanie mi sadlo a to väčšinou neznášam postavy co sa ani za boha nevedia vyjadriť. Bavilo ma zobrazenie krásy noci, cítit tam závan noir, a romanticka časť ma nenechala chladným, takže viac takýchto "iných", podmanivých filmov.

Vincentův svět (2004) (seriál)

Jedno leto, keď som pozrel 6 sérii za sebou ma presvedčilo o výnimočnosti tohto seriálu. Celé sa to vezie na dokonalej vlne párty, krásnych ženských, drog, hlášok a chlapského priateľstva, s množstvom cameo rolý vo veľmi vzrušujúcom svete Hollywoodu . Čo viac si priať od seriálu.

Zorro: Tajemná tvář (1998)

Skvelé šermiarské a kaskadérské akčné scény. Chémia medzi Banderasom a Catherine funguje na jednotku. A však príbeh nieje dostatočne výrazný, je priam epizódny.

Poslední Mohykán (1992)

Fantastický a emotívny súzvuk obrazu a hudby v tomto brilantnom romanticko-dobrodružnom filme, ktorý je krutý a krásny zároveň.

Mizerové II (2003)

Tak toto je formálne dokonalé natočená akčná jazda. Bay tu ukazuje aký má potenciál. Je to sexi, vtipné, explozívne, sprosté a je to moderná reinkarnácia Komanda (viď. kubánsky záver).

Panna nebo orel (2010)

Dobrá one women show. Príbeh je však veľmi nevýrazný a sú to v podstate roztrúsene scénky ktoré sú príjemne vtipné. Všetko však stojí a padá na Emme Stone (neskonale zlatá a sexi) a na jej ukecanosti a všadeprítomnom nadhľade.