Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Akční
  • Dokumentární

Oblíbené filmy (10)

Vesnice

Vesnice (2004)

NĚKDY TO, CO CHCEME, NEUDĚLÁME, ABY OSTATNÍ NEVĚDĚLI, ŽE TO CHCEME. Nejprve bych chtěl zdůraznit, že to, co všichni Shyovi vyčítali už dříve, zůstává. Pokud někdo volal po změně a ta se dostavila a nelíbí se mu, znamená to možná, že ji ani v hloubi své duše nechtěl a přeje si, aby se jelo ve vyšlapaných kolejích. Tvůrce narazil se svou mylně vzývanou genialitou? IMHO. Nebudu zastírat, že můj komentář je spíše filipika, ale psaná s respektem. Nebo spíše s údivem. A také vám povím příběh: když jsem začal pilně surfovat po internetu, naučil jsem se zkratku IMHO. Tohle respektování cizího názoru jsem se snažil dodržovat a než jsem ho úplně pochopil, několikrát jsem díky své hlouposti narazil a přiznal, že dělám chybu. U snímku Vesnice jsem však měl pocit, že podstatná část lidí, kteří jej viděli a hodnotili záporně, se dívá na ostatní, kteří mají opačný názor, okem ironickým a zesměšňujícím. Teď budu hodně citovat: věty typu "Shyamalane, ty už to nehul" anebo "Jak hluboko ještě klesneš?" se mi opravdu zdají velmi teatrální a zbytečné. V potaz musíme brát i výrok POMA, abychom "nebyli na Shyamalana zlí", například v kontextu jedné věty z diskuzního klubu o Shyamalanovi na Lopuchu - "No jo, Gilmi se zbláznil společně s Fukou". Je mi jasné, že mi možná někteří budete vyčítat, že o filmu v mém komentáři toho moc není, já bych toho nechtěl ani moc rozebírat, jenom napíšu, že všechno, co se zdá ostatním tak špatné, mě se naopak líbilo (herecké výkony, zvlášť Bryce Dallas -něco takového bych chtěl mít doma-, záběr s nožem mě dostal!, "homevideo" z lesa, cameo, "otevřený" konec -poslední záběr-) a za jediný zápor filmu nepovažuji to, že trailer lže (protože to už je u Shyamalana tak trošku pravidlem ;-), ale spíše velké množství postav, které nedostaly více prostoru. Chtěl bych se ještě zmínit o recenzích, které jsem na Vesnici četl. Pozor na tuhle, ve které Mirka Spáčilová dvěma slovy prozradí vše a ze zážitku nezbyde nic. Moje druhá připomínka se týká tohoto textu, na jehož konci je věta o nekritických pětihvězdičkářích: Open your eyes, open your mind! Jako argument proti těm, kterým se Vesnice nelíbila, by se dalo použít třeba: nemáte z filmu kladné pocity? Možná je to proto, že jste své oči a mysl otevřeli too little :-) Ale to už se opět dostávám k tomu IMHO. PS a pokud jste "pohnuti" velkým citem, na nějakej rozum zvysoka kašlete. To mi věřte.

Forrest Gump

Forrest Gump (1994)

Tento film člověk může shlédnout třeba tisíckrát a pořád ho bude uchvacovat...je naprosto jedinečný a úžasný. A navíc: mnoha a mnoha lidem ukázal, že zbytečně dělají věci, který tak úplně nedávají smysl... :'-) ČLOVĚK MÁ ASI NĚKDY MÁLO KAMENŮ...

Vinnetou - Rudý gentleman

Vinnetou - Rudý gentleman (1964)

Z hlediska té "dobré filmařiny" Haralda Reinla nejlepší mayovka. Dostatek patosu, dostatek akce, všichni už víme jak a co máme hrát...tohle měl být slogan na plakátech. Navíc ten nejkultovnější záporák ;-)

Křidýlko nebo stehýnko

Křidýlko nebo stehýnko (1976)

Chcete vidět, jak hrají někteří páni komici s darem od Boha po dvou infarktech? Máte vskutku jedinečnou možnost. -TŘEBA SI NEMĚL CHUŤ JE ROZESMÁT. -A KDYŽ NEMÁM CHUŤ, TAK TO NEJDE? -SAMOZŘEJMĚ, ŽE NE. Naštěstí se tohle de Funésovi často nestávalo... ;-)

Návrat do budoucnosti III

Návrat do budoucnosti III (1990)

Takže máme za sebou jednu z nejúžasnějších jízd kinematografie...co vychválit dříve? Propracovaný způsob vyprávění? Výkon Christophera Lloyda? Prostě po zhlédnutí této trilogie jsem měl pocit, že vše je možné. Zapoj do toho svůj mozek a dokážeš všechno na světě. Je vidět, že lidé, podílející se na tomto snímku, zapojili i srdce. Hvězdičkové hodnocení je praktické a dobré, ale po emocionální stránce někdy nejde vyjádřit slovy. Snad se mi to podařilo. I proto je BTTF v mých pěti nejoblíbenějších filmech.

Titanic

Titanic (1997)

-THIS IS CRAZY. -I KNOW! IT DOESN´T MAKE ANY SENSE. THAT´S WHY I TRUST IT.

Život je krásný

Život je krásný (1997)

ŽIVOT NENÍ KRÁSNÝ, ZATO TENHLE FILM JE. Jak najít hranici mezi sentimentalitou a kýčem? Přece takhle! Nesmyslnost, absurdita a krutost lidského konání se musí vysvětlovat s dětským nazíraním na svět a s všeobjímající láskou...scéna, u které mi VŽDY hrozí oněmění z hrůzy je šedá hromada v bílé mlze... TAK. UŽ MÁM TĚCH VIZIGÓTŮ PLNÝ ZUBY...

Musíme si pomáhat

Musíme si pomáhat (2000)

Snímek v drobných kresbách charakterů věrně vystihuje mentalitu malého českého člověka. Nemyslím to teď nijak zle, vše dobré se zde umocňuje. Umíme podat pomocnou ruku v stiuacích okamžiků, které se umocňují na druhou. Z mého pohledu nejvíc zaujali Anna Šišková a Csongor Kassai. Pravidvý příběh o lidských duších s nádhernou kamerou, zajímavou hudbou. Nejlepší scéna? Plivanec na dveře.Jeden pohyb jednoho herce rukou má nesčetně významů. TO JSTE ČEŠI???

Mlčení jehňátek

Mlčení jehňátek (1991)

Civilní atmosféra, úžasná Jodie Foster (žena v mužském světě ;-) o Anthony Hopkinsovi se ani není třeba zmiňovat. Film má naprosto odzbrojující, takovou obyčejnou atmosféru, za kterou se skrývá cosi děsivého. Je dobře, že pátrání po vrahovi (jedna z mých nejoblíbenějších zápletek) je vždy ve správný čas odsunuto do pozadí kvůli líčení nejniternějších myšlenek a obav Agentky Starlingové.

Superman

Superman (1978)

Filmy o hrdinech mám rád, se superhrdiny je to ještě lepší. Navíc se mi líbí jemný humor, který scénáristé David Newman a Robert Benton rozvedli už dříve ve filmu Co dál, doktore? No a navrch jsem si koupil DVD, kompletně restaurované a s vystřiženými scénami a asi jsem se zamiloval :-) Zkrátka a dobře, když Superman říká Lois, že Peter Pan létal s dětmi v pohádkcáh a my víme, že se vlastně na pohádku díváme, nevadí nám to...teda aspoň mě ne.