Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dokumentární

Recenze (3 336)

Wilsonov (2015)

Ze začátku jsem se tím tajtrlíkováním, klasickým Macháčkem a Pauhofovou k nakousnutí docela i bavil, ale skoro dvě hodiny téhož beze změny, ve kterém nebyly využity všechny ty vizuální nápady a byla spíš zabita detektivní zápletka, na mě už byly trochu moc. Na odpad to u mě není, ale pod průměrem tedy rozhodně.

plakát

Stříbrná pila (1978) (TV seriál)

MÁME BYTY, O JAKÝCH SE NÁM ANI NESNILO. Přesně, jak tady několik lidí psalo - seriál pro obyčejné lidi. Nekomplikovaný, z hlediska děje spíš naplněný pilinama, občas nějaký ten fórek, aby někteří (rádi) zapomněli, v jakém marasmu to žili. Pár scén a pár herců to táhne tak, abyste si seriál pustili alespoň při práci. 50%.

plakát

Pomalé šípy (1993) (TV seriál)

Stárnu, blbnu a měním hodnocení. :o) Ne, vážně, to, že se seriál jmenuje po Rychlých šípech a vypráví o něčem jiném, není vůbec důležité. Důležitější je, že se Papoušek a Venclík, kteří toho moc nebo nic točit nemohli, konečně vyjádřili k činům své generace - kompromisům, špatným rozhodnutím, socialistické historii a k tomu, která ideologie asi stojí za to, abyste na ní lpěli. A zároveň oslavují chlapské přátelství za přispění nejlepších herců své generace. Občas je to zkratkovité, občas trochu lascívní, dost vtipné, zato tezovité skoro vůbec. Malinko z toho čiší televizní láce, ale co byste, v devadesátkách, chtěli. Udělal jsem si další revizi a uděluju 70%.

plakát

Watchmen (2019) (TV seriál)

Damon Lindelof tady spojil svou schopnost psát příběhy, ve kterých do sebe jednotlivé motivy (téměř vždycky) zapadnou s jedním z nejzajímavějších komiksů a docela se to povedlo. I když jsem předlohu nečetl a stjnojmenný snímek viděl před dvanácti lety, bavil jsem se dostatečně. Zvláštností některých postav, alternativní historií i narážkami na naši současnost. Seriál Ztraceni jste, pane Lindelofe, zkazil, ale zde větších výhrad nemám, i když bych možná věděl, jak na určité názory diváků nahlížíte. „If you don't like my story, write your own.“

plakát

Záblesky chladné neděle (2012)

Ivan Pokorný občas atmosféru umí, jen by nemusel pořád natáčet scénáře své manželky. Chápu, že se jim v tandemu asi dobře spolupracuje, ale trošku rozšířit svůj pracovní záběr by neškodilo. Tohle rozbředlé nic, ve kterém to vypadá, že jsou podezřelí a divní téměř všichni, až z toho vyleze skoro úplný opak, by neškodilo zkrátit minimálně o třetinu i to je myslím málo. Na obstojných lokacích a tajemné hudbě thriller fakt nevystavíš. 30%.

Králové videa (2020)

No vida, na počátku zájmu jednoho z tvůrců o rychlodabing bylo to, že se těšil na kazetu s Vinnetouem. Nestává se tak často, že by filmoví fanoušci natočili film  pro filmové fanoušky, navíc s jejich finančním přispěním. Je jasné, že nikdo z tvůrců rychlodabingu nechtěl "svrhnout socialismus,", ale vše, co bylo s tehdejším režimem v rzporu, v podstatě protirežimní bylo. Je dobře, že Hejma a Neff k nám kdysi přinesli západní kulturu, když teď dělají spíš opak. Rychlodabing považuju za bizarní a v podstatě ho nemám rád, ale tenhle dokument jsem si užil velmi. 90%.

Godzilla vs. Kong (2021)

Faktem zůstává, že film o něčem tak neslučitelném s realitou (včetně té fikční), se nedá natočit tak, aby se člověk vyhnul logickým lapsům. Stále se to ale tvůrcům tohoto filmu podařilo líp, než v druhé Godzille. Třeba nápad se znakovou řečí považuju za zdařilý a finální scéna, kdy se do věci vložila Mechagodzilla, vytáhla moje hodnocení na 60%. No a co budete točit dál?

Duše (2020)

Vypadá to, že mnozí diváci se chytli do podobné pasti, jako hlavní hrdina - čeká na něco velkého, co jeho život změní, přitom si neuvědomuje, že každý den lze zažít neobvyklé věci, jen jde o to správně se dívat. Stejně tak je to s filmem - pomalu od od každého druhého bychom chtěli převratné věci a vymazlený, vtipný a promyšlený snímek, ke kterému by nemuselo být větších výhrad, tím zbytečně shazujeme. Škoda. Narozdíl od ostatních jsem se více nudil u nebeských pasáží, než na Zemi a to je u mě u Duše jediný zápor. 90%.

plakát

Zločiny Velké Prahy (2021) (TV seriál)

Standardní dobový detektivní seriál, který je neodfláknutý po stránce herecké, technické ani vylíčením počátků první republiky, ale právě těmi detektivními zápletkami, které jsou buď málo zajímavé, popřípadě u nich hapruje logika. Na krimi se divák těší nejvíc a pak je zklamán.

plakát

Kukačky (2021) (TV seriál)

-PÍT SE MÁ NA RADOST! -PÍ SE MÁ, KDYŽ MÁŠ ŽÍZEŇ. Jan Coufal je poměrně mladý, psal Cesty domů i humorné příběhy pro Miroslava Donutila, ale tady se mu podařilo vytvořit přímo ukázkové melodrama. Já osobně jsem čekal víc boje o děti, nějaké to vyšetřování a třeba i soud, ale to je problém mých (i cizích) diváckých očekávání, ne seriálu. S melodramatem souvisí i emoce, bylo zajímavé sledovat, jak se zmocnily téměř všech postav, byly často protichůdné a toto působilo na mnoho lidí jako zbytečně natahované vyprávění, na mě ale vyloženě nepůsobilo jako zápor. Jen o čem bude druhá řada a jestli by měla vůbec vzniknout, naprosto netuším. Každopádně naprosto nejlepší bylo sledovat hereckou symbiózu mladé a nejstarší herecké generace, obzvlášť Petr Kostka předvedl herecký koncert.