Ramo (2020) (seriál)

Brilatntní, skvělé! Druhá řada je ještě nadupanější než první. Zajímalo by mě, jak moc se upravoval scénář na poslední dva díly, vzhledem k onemocnění Murata Yildirima covidem-19. Jaký by byl děj, kdyby neonemocněl?

Strašidla (2016)

Za mě teda super. Vtipné hlášky a strašidla v současnosti. Příjemný film na odpoledne, podvečer. Ráda se podívám znovu. Hodnocení zde je zase úplně mimo mísu od rádoby kritiků.

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

A tady to je zase velká banda kritiků, kteří ani na Vánoce prostě nedokáží vypnout. Po dlouhé době jsem zase s nějakou novou pohádkou velmi spokojená. Vtipná, hezká a milá. Bujarý slovník hvězd byl náhodou moc super. A další komentáře už radši nečtu. Evidentně lidé už necítí o čem mají být pohádky ;) achjo. Jediné co mi teda hodně chybělo je nějaká hezká písnička díky které by si člověk pohádku mohl připomínat při každém poslechu. Teď abych nekecala, tak loni nebo předloni jsem u štědrovečerní pohádky doslova usínala, jak nezáživná byla. Tohle bylo vydařené.

Dip (2018) (seriál)

Seriál je dobře koukatelný. Zápletka se postupně odtajňuje. Takové mysteriózní krimi. Nějak to ukončené je, ale zůstává i tak velký otazník. Klidně by mohl seriál pokračovat i když si nedovedu představit o čem víc by to mohlo být a jak to dál pokračovat. Ze začátku to baví hodně, ale nakonec dávám 7/10. Zmiňované Muhtesem Ikili vsází dost i na humor a prostě baví. Toto je vážný snímek o národní tajné "organizaci" .Hlavní hrdina je psycholog pracující u policie, jehož manželka spáchala sebevraždu, který svým svérázným způsobem rozmlouvá sebevrahům, aby si vzali život. Spoiler - hodně postav umře a o zbytku se neví, jestli budou vůbec žít.

Merhamet (2013) (seriál)

Seriál kratší stopáže, než bývá u tureckých seriálů obvyklé. Hlavní hrdinka je právnička Narin. Seriál se odehrává ve 3 dějových linkách hlavní hrdinky - nešťastné dětství cca 12 letá, poté v období konce střední a nástupu na VŠ a v současnoti. Herecké výkony i příběhová linka jsou velmi dobré. Seriál nenudí a díky několika dějovým linkách je vysvětlováno spoustu věcí a vše do sebe zapadá. Určitě seriál patří k těm lepším. Rovnou říkám poslední díl a poslední čtvrt hodina do mého celkového hodnocení není zahrnuta, protože takový konec nemá žádný význam. Konec je v podstatě smutný, ale mě nerozsmutnil, takže jaký měl vlastně smysl a význam? Opravdu ani jedna slzička a to kolikrát zamačkávám slzu i hloupého animáku. :) Takže se toho úplně nebojte, sice tam není happyend, ale až do poslední chvíli vlastně je.

Kalp Atışı (2017) (seriál)

Do cca 10. dílu to je dobré. Seriál obsahuje hodně scén s pacienty a trochu tím nudí. Situace jsou přitažené za vlasy. Samotný příběh, resp. hlavní zápletka je příliš jednoduchá a tím pádem je to trochu natahování. Hlavní postavy ale hrají své role dobře. Za Dr. Aliho, který vyniká svou trpělivostí a nikdy se nevzdává a bojuje za svou lásku hvězda nahoru. Seriál bych hodnotila jako průměrný. Má dobré díly a scény a i nudné.

Kalp Atışı - Episode 3 (2017) (epizoda)

Emocionální scény s dětských pacientem Umutem a dalším pacientem.

Muhteşem İkili (2018) (seriál)

Turecká adaptace na film Tango a Cash. Dva nejlepší policisté, komisaři a tak trochu rivalové se společnou minulostí, jsou nuceni spojit své síly v boji proti drogovému řetězci a společnému nepříteli. Kerem jako Mustafa Kerim Can /MKC a Ibrahim jako Mert Barca a Özge jako MKCho sestra. První díly, kde hledají vraha Mertovo ženy a zároveň drogového dealera jsou vydařené. Pozdější díly jsou "padouši" trochu slabší a od 10. dílu zase přibývá akčnosti. Na scéně se také objevuje i částečně záporná ženská osoba. Seriálové duo Kerem a Ibrahim a jejich postavy jsou skvělá a vtipná dvojice. Mert je ztělesněním odvahy a MKC zase používáním mozku. Dala bych tomu něco mezi 8-9 body za celkový dojem ze seriálu. Výkony hlavních představitelů 10 bodů.

Sadece Sen (2014)

Ali je bývalý boxer, Hazal po nehodě ztrácí zrak. Osud je svede dohromady. Ali po nějaké době zjistí, že nehodu zapříčinil on. Poté se dozví, že je možná operace, na kterou nemají peníze... Hodně je řečeno kamerou, moc se toho nenamluví. Příjemné drama, které v posledních 12 minutách vyvrcholí a já teda velkou část slzy neudržela. Celý film působí jemně se smutným nádechem. Původně jsem chtěla dát 4 hvězdy, ale když nad tím tak přemýšlím, tak vlastně nemám vůbec co vytknout. Takže hodnocení 5 hvězd. Pokud bych hodnotila toto dílo v rámci tureckých seriálů/filmů, které sleduji, tak budu na 7/10 - tedy líbilo se mi to, ale nepotřebuji to vidět opětovně a nebo se vracet k určitým scénám.

Siyah Beyaz Aşk (2017) (seriál)

Tak někde kolem 7. dílu si začnete říkat, že těch záběrů s hudbou, kde se nic neděje - zpomalené zamyšlené záběry, že jich je tam nějak moc. Ale zase se v tu chvíli začíná rozjíždět napínavá linka zároveň s počínající láskou. Takže pokračujete. A od asi 14 dílu se z toho stane závislost na páru Ferhat & Asli. Jeho vztek a její paličatost. On střílí zbraní, ale ona umí mířit mnohem přesněji ve slovních přestřelkách. Co se týče Ibrahima, tak roli zvládnul úžasně - ten má plný počet hvězd. V podstatě všechny scény s ním jsou nejlepší na celém seriálu. Ale není to tak, že by seriál táhnul. I příběh je dobrý, dobře zahraný. Není tam ani jedna otravná postava, kvůli které byste museli přetáčet dopředu. Hlavní hrdinka je též velmi silná postava. Ve finále patří seriál k mým nejoblíbenějším. Ale bylo tam pár slabých dílů - např. díl 18, který se točil kolem únosu Özgura, ale i tam v něm byla opět nejlepší scéna s Ibrahimem.