Kuzgun (2019) (seriál)

Kuzgun žil 20 let odtržený od své rodiny a ve svých 28 letech se vrací pomstít všem. Musí najít cestu zpět ke své rodině, která pro něj po zradě přestala existovat. První série byla podařená. Dila i Kuzgun skvěle zahraní a to nejen dospělými, ale i dětskými představiteli. Seriál je hodně o pomstě, rodině, mafiánském světě. Obsahuje spoustu překvapivých zvratů a jednotlivé díly jsou docela nabušené akcí a mezitím jsou emotivní vsuvky. Druhá série - je kratičká, úplně se vytratila ústřední píseň. Proč?? První díl byl po první sérii velké zklamání. Holt očekávání byla obrovská. Ale konec prvního dílu stál za to. Cihana jsem si pustila asi 3x a fakt mě to rozesmálo. Z druhé série se vytratilo dost akce. Seriál nabral jiný rozměr tím, že hlavní protivník Ferman, je spíš pozorovatel. Mě se tedy nelíbila charakterová změna Dily v prvním díle, pak je to ve flashbacích trochu vysvětleno. Tak jsem si jen říkala, že o čem by to bylo kdyby byl hned Kuzgun šťastný. Konec je uspěchaný, jak se dalo předpokládat. Ale aspoň to nějak zakončili. I když mám pocit, že nakonec zřejmě úplně jinak, než bylo v plánu. Podle prvních 2 dílů, které začínají flashbackem, kde Kumru sepisuje jejich příběh a brečí u toho, si myslím, že někdo měl určitě zemřít a vlastně bych možná nečekala ani happyend. S hodnocením dávám 9/10 a to hlavně kvůli první sérii a tomu, že to pro všechny skončí dobře. A seriál bude patřit mezi těch několik lepších a oblíbených. Mrkněte na youtubko. Stojí za to.

Racon (2015) (seriál)

Rules for my family. Kenan se vrací z vězení - má vlastního syna Adnana, dceru Yagmur a nevlastního syna Tekina (Baris). Yagmur si změnila jméno a žije bez kontaktu s rodinou. Ale jejich cesty se zase zkříží... Než se děj pořádně rozjede, tak je konec. Seriál byl utnut. Většina se koukne jen proto, aby viděla ještě v něčem dalším Barise Arduca :D

Ve hře je láska (2015) (seriál)

Právem patří mezi nejoblíbenější turecký romantický seriál. Postupem času je to pořád lepší a lepší. Akorát se teda přiznám že asi tak od 17 do 60 dílu jsem většinu scén Neriman&Koray přetáčela. Ta intonace, přehrávání a afektované hlasy se nedali vydržet. Hodně lidí srovnává příběh s novějším Erkenci Kus, že Erkenci Kus je 80% stejné a vykrádá tento seriál. No řekněme, že je to dost podobné, ale hrané jinak. Tento je klidnější a uvěřitelnější (aspoň z mého pohledu).

Aşk Yeniden (2015) (seriál)

Ačkoliv zde má seriál hodnocení 52% neodradilo mne to. Zatím stále sleduji. Herec Bugra Gulsoy mě oslovil v krátkém seriálu Azize, kde se role zhostil výborně a tak jsem se chtěla podívat i na něco dalšího, kde by hrál. No a musím říct, že mě ten seriál tedy tak špatný nepřijde... První série je někdy trochu moc, ale tak stačí nějaké scény vynechat, že? Druhá mi přijde mnohem lepší. Je to tedy dost ukřičené. Ale poměrně veselé, někdy trochu trapně přehnané. Ale pokud to člověk bere jako něco na odreagování a nečeká nějaký super děj plný zvratů a naopak sleduje například na odpočinek mezi vážnějšími dramaty, tak to je dobrá volba.

İyi Günde Kötü Günde (2020) (seriál)

Elcin má zorganizovat svatbu dceři své šéfky, ale zjišťuje, že ženich je muž, který jí před 5 lety nechal u oltáře. První díl není špatný, pak jsou další 2 takové nemastné neslané. 5. i 6. jsou mnohem lepší. Škoda, že byl seriál zrušen akorát, když se začal rozjíždět. Potenciál tématu byl poměrně slušný.

Sevdam Alabora (2015) (seriál)

Seriál byl utnut v natáčení po 4 dílech. Trochu nevím, co k němu napsat, abych neprozrazovala děj a hlavní zápletky. Je to drama, takže nečekejte romantickou slátaninu. Seriál od začátku provází příchuť smrti a vražd v minulosti a je doplněn o romantickou linku a koně. Ale asi to nebude šálek kávy pro každého. Mě se to líbilo, mělo i dobrý potenciál. Přerušení je škoda. Najdete např. na YT pod The Power of Love - rozdělono do 12 dílů Takže za koně dávám hvězdu, za Elcin a Kadira další 2. Mimochodem chlap na koni, co fakt umí jezdit je pro koňačku pastva pro oči. Samotný děj je též ok a nemám k němu nějaké velké výhrady, těžko říct, kam by se to dále ubíralo. Možná by si to udrželo úroveň. Aspoň můžu poděkovat za poslední scénu. Bez ní by bylo tu utnutí asi ještě horší.

Mutluluk Zamanı (2017)

Mert je bohatý a může mít vše, co chce, jenže narazí na Adu, která mu hned neskočí do postele jako jiné ženy a tak objeví svou lásku. Klasické story, dobře zahrané s příjemnou hudbou. Na konci filmu dokonce sami herci Baris i Elcin zpívají písničku Bu Su Hiç Durmaz. Film je příjemný a líbil se mi. V podstatě dávám 4 až 4,5 hvězdy jen protože se v něm nic moc neděje (i když člověk z toho takový pocit nemá). Oddechová romantická komedie pro fanoušky seriálu Kiralik Ask.

Love 101 (2020) (seriál)

Ze začátku se to tváří jako teen oddychovka, ale s každým dílem to nabývá nových rozměrů. Konec je otevřený. Snad by měla být i druhá řada. Příběh vypovídá o přátelství, hledání sebe sama a problémech ve společnosti. Nevěděla jsem, co od seriálu čekat a byla jsem příjemně překvapena. Pokud jste viděli trailer, tak o tom ten seriál vlastně vůbec není a jsem ráda, že jsem si ho pustila až po shlédnutí všech 8 dílů., 4,5 hvězd

Láska klepe na dveře (2020) (seriál)

EDIT: Druhá řada je zase dobrá jako tento seriál na začátku, vrátila se původní scénáristka. Po 4 dílech, jsem zase celkem spokojená a tak nějak tu příšernost od 25-39 dílů asi i prominu. POZN: Ze začátku to má super našlápnuto, ale bohužel to jde postupně kvalitou dolů. Moc příjemný a humorný seriál. Žádné přehnaně uječené postavy matek či dalších postav, které mají být vtipné. Hlavní hrdina není dokonalý a hlavní hrdinka není ta typicky naivní bezbranná hlupka, jak to často v seriálech tohoto typu bývá. Eda musela přerušit studium kvůli zrušenému stipendiu. Z toho viní Serhana - úspěšného podnikatele, jehož firma stipendia financovala. Je to pro ní nepřítel číslo 1. Ale souhrou náhod jsou nuceni předstírat zasnoubení. Prvních cca 20 dílů je dobrých, pak to začíná být pomalé, nudné, nic se neděje a když už se děje, tak to akorát naštve, protože jsou to naprosto nelogické scény, které jsou v rozporu s dosavadním charakterem postav atd. Takže do 20 dílů hodnotím plným počtem a teď už to jde bohužel dolů. 25. díl je fakt nuda., ale od 26.dílu se změní scénáristé, ale je to spíš horší než lepší. Jen kvůli první polovině nechávám hodnocení vysoko, jinak bych šla na 2-3 hvězdy, protože mě to spíš znechucuje a po 36. dílu se už jen modlím ať to proboha ukončí happyendem a neprotahují. Však už tam není ani čím to prodlužovat, šílená nepřející babička byla, únos byl, ztráta paměti byla, těhotenství ex bylo...