Hra o trůny (2011) (seriál)

myslím, že mimo SG serie, ktora vsak netrpela takouto uzasnou vypravnosťou je "Game of Thrones" to najlepšie čo kedykoľvek vo forme seriálu vzniklo. Niekolko paralelnych dejovych linii perfektne vedenych v case... Necakane zvraty, zmeny hlavnych postav... Cakam co sa bude diat na severe s nemŕtvymi :)

Oldboy (2013)

Bohuzial som nevidel korejský originál, ale príbeh je fakt silný... Brutalita v celom filme je v súlade s brutálnou zápletkou a postupné rozuzlenie presúva sympatie... btw so sestry Olsenovej sa stala žena krv a mlieko :)

Lovec trolů (2010)

Tento film ma veľmi potešil a aj pobavil. Naháňačka za trolmi a za jedným monster-trolom :) Sympatické bolo, že sa autori pokúšali aj vysvetliť ťažko pochopiteľné javy, ako skamenenie pri svetle, dĺžku trolieho života a dokonca aj dĺžku gravidity u trolej samice :))) btw je to 10 rokov. Veľmi svieže a novátorské...

Mosty přes Ibar (2012)

Bol som na balkáne veľa krát a viem ako to ľudia preciťujú. "najlepša je moja zemlja" má blízko k dokumentu. Výborne dokresluje tragédiu, ktorá sa tam stala. To, že si tam americká banda urobila strelecký poligón nechcem sni komentovať...

Kontakt (1997)

Skvely film o uzasnej ceste ku hviezdam a o tupej malosti ludstva. "Vesmir je tak velky, ze keby bol len pre nas, bolo by to plytvanie miestom" :) Inak skvela doprovodna hudba a vyborna Jodie.

Síla dopadu (2006) (TV film) odpad!

Experimentálny laser sa začína prehrievať, hrozí "overload" jak prasa... Zlý generál drží ruženec a modlí sa, aby sa podarilo zostreliť asteroid, ktorý nikto ani len nevidí (okrem napätých divákov)... Strojovňa laseru (mimochodom muzeálna vodná elektráreň) začína vibrovať trasúcou sa kamerou a iskry z ohňostroja za 2doláre jeden... Všetci sme napätí, asteroid zničený, vojaci, ktorí o ničom netušia, zrazu skáču od radosti a nakoniec si pani doktorka z výskumného ústavu neexisujúcich asteroidov príde k hrdinskému majorovi s ponukou "kvalitního sexu"... 😄😄😄 kto na toto dal prachy nechápem.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Fantastický seriál... Na postavy som si musel po SG1 zvykať, ale nakoniec to stálo zato. Dr. Becketta, mojho obľúbenca mi síce "zabili" ale či už Rodney, alebo Teyla udržiavali moju pozornosť na maxime. Iba Ronon nevedel úplne nahradiť Tealc a. Ja som v každom prípade nadšený. Nápad s Wraithami, či Antickými replikátormi bol super a napriek niekoľkým slabším častiam je celkový dojem absolútne vynikajúci... a to ma ešte čaká koniec 4ej a celá 5ta sezóna :)

Padesát odstínů šedi (2015)

Zlý výber hercov Sprevádza tento film podstate celé 2 h a týmto sa to začína aj končí. Hlavný hrdina bol podľa mňa čistý herecký omyl to že bol model to predsa nepredurčí na hereckú kariéru. Dúfam že po vzhliadnutí tohto filmu aspoň vzrastie predaj Tovaru z sexshopov :)

Všichni jsou v pohodě (2009)

Skvelý scenár a perfektne zahraté De Nirom... Komplikované rodinné vzťahy a neskorá reflexia na premárnené vzťahy medzi rodičmi a deťmi... Veľmi poučné.

Příšerná tchyně (2005)

Nebyť nádhernej Lopez, tak to nestojí za veľa... Ešte aj osobná asistentka nesympatickej Fondy Ruby, bola celkom cool postava.