Liberace! (2013) (TV film) odpad!

Začal som pozerať... Po pár minútách hodil tyčku a prepol na niečo iné. Ja som v podstate liberálny, ale isté témy nemusím vidieť aj v telke zaberať moj čas... Fuj!

Láska na vlásku (2014)

Pani Solčanská nech už radšej nič nerobí. Určite tým prospeje Slovenskej neexistujúcej kinematografii. Nesympatickí herci, na smrť nudný scenár, slušnú výpravu kazí neskutočne amatérske ozvučenie plus množstvo nezmyselných prestrihov... Dúfam, že toto dielko už nikdy nebudem musieť pozerať. 1* za marketing.

Fair Play (2014)

Zaujímavý námet, ale scenár nenadchol... Som si istý, že na tému dopingu v socializme by sa dal natočiť oveľa strhujúcejší príbeh.

Paralelní světy (2012)

Ak sa niekto pokúša spojiť nespojiteľné, tak to dopadne presne takto... Romantické sci-fi? Nie, ďakujem

Interstellar (2014)

Úžasný film, ktorý ma dostal svojim silným príbehom... Skvelé vizuály, dychberúce scény. Zaujímavé myšlienky o cestovaní čiernou dierou, tri exoplanéty, umierajúca Zem. Všetko to v 168minútach strhujúceho príbehu. A napriek príbehovým nespojitostiam na konci filmu, kde sa hlavný hrdina dostáva do 4-dimenzionálneho sveta "worm hole" a pri bližšom analyzovaní zisťujem, že niektoré veci vobec nepasujú do seba- nemožem inak ako dať 90%, čiže 5*****. Gratulujem Mr. Nolan

Klaun k popukání (2012)

Mne sa to nezdalo ani smiešne, ani strašné... Bolo to trapné. Asi som už starý na takéto hovadiny.

Každý týždeň sedem dní (1964)

Dopozeral som túto zvláštnu zlátaninu kvoli obrazkom starej Bratislavy... Niektoré prestrihy boli úplne mimo. Hlavne však mi úplne unikol zmysel filmu a jeho "posolstvo" :))) rozhodne neodporúčam

Zmizení (2013)

Wow, tak ťažko atmosferický film som už dávno nevidel. Vynikajúco zahrané. Obaja hlavní protagonisti boli skvelí. Finále síce nebolo ohromujúce, ale samotný dej držal v napatí až do konca. Parádna filmárska robota. Počasie, kamera... všetko to dáva tomuto filmu neskutočne pochmúrnu atmosféru perfekne zladenú s hrozným dejom. Ide predsa o únos malých dievčatiek...

Jméno (2012)

Fantastická štúdia vzťahov, pováh a sily priateľstva. Všetko sa deje v jednej miestnosti kde z hlúpeho žartu sa prerodí všetko v prekvapivý sled událostí, ktorý zaskočí všetkých... Neskutočne vtipné a skvele zahrané. Patrick Bruel ako plne "dospelý" herec.

Láska a bolest a celá ta zatracená věc (1973)

Trošku nereálna milostná romanca, ktorá však nijakým sposobom neznižuje intelekt diváka. Maggie Smith zahrala excelentne rolu zatrpklej smrtelne chorej "anglickej panny". Španielsko v pozadí dáva filmu špeciálny nádych.