Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Keď už moja vlastná manželka povie, že je to totál grc.... tak si ani vo sne neviem predstaviť aká strašná tupovina to musí byť. Markíza už klesna na úplné dno. Ja som to samozrejme odmietol čo i len spatriť. Identifikácia bola ľahká - telenovelová kamera, turecká produkcia a extrémne zmachlení herci = odpad!!!

Prokletý ostrov (2010)

Fúha, tak toto bolo velmi huste... Cakal som nejaky slabsi hororik a potom vidim, ze "Scorsese", dalej pocujem stiesnenu hudbu a prvy pohlad na ostrov... brrrrrr. Blaznivá zenska na dvore, fašizoidný von Sydow, ktorý to mimoriadne dobre zahral. Hrozivá návšteva bloku C, hrozivý opar nad tym co sa deje v majáku... a to uz bolo 3/4 filmu za mnou a ja som ani len netusil co mi reziser nakoniec naserviruje. Este aj v momente zvratu som tomu neveril... a potom to prislo. Naposledy som mal podobne pocity pri filme "6ty zmysel" Excelentny pribeh vyborne natocený a so fantastickým záverom...

Sedm let v Tibetu (1997)

Prijemny film o uzasnej krajine... a kedze ide o skutocne udalosti, o to viac ma to zaujalo. Takze zasluzene 4 hviezdy.

Pilíře Země (2010) (seriál)

Serial odvysielaný na jednej z SK televizií behom dvoch vecerov (8h v tak kratkom case bolo dost huste...) ma vyrazne bavil a dej ma uplne vtiahol. Az tak, ze som si na wikipedii porovnaval spravnost historických faktov, dozvedel o "The Anarchy" v Britanii. Zaujala ma aj sposob stavania katedral v 12 storoci, hoci ukazaný iba v prebleskoch. No a uzasne boli politické intrigy toho veku, ktore su na tej istej urovni ako teraz hoci dnes sa uz snad nevrazdi na pockanie ako v tomto obcas velmi brutalnom seriali. Reziser sa silni vyzival v striekajucej krvi, a ta striekala celých 8 hodin skoro non-stop. Ale zasluzené 4 hviezdy.

Kmotr (1972)

mozem povedat snad len jedno: wow! skvelé!

Na vlásku (2010)

Išiel som na rozprávočku bez očakávaní a odchádzal som nadšený. Skvelý a jednoduchý príbeh s množstvom smiešnych postáv a niekolko málo parodických scén ma úplne dostal. Moj favorit: "kon Maximus" struhal také ksichtíky, že dovi-dopo. Jednuduchá zábava pre každého. Nakoniec aj deti sa zabavia, aj ked nie vsetko pochopia... ale to ani nebolo cielom autorov. Autori chceli zabavit siroke spektrum divakov a to sa im podarilo. Bravo!

Scary Movie 2 (2001)

Od tohoto sa urcite nedalo cakat ziadne umenie a tak ziadne super hodnotenie tiez nebude... Americká obdoba Kameňáku :)))

Predátoři (2010)

Vzhladom na nizky rozpocet to bol vyborny zazitok a ziadna kopia originalu... Vyber hercov na jednotku, az snad na kontroverznu postavicku "neschopneho doktora", ktoreho som v zavere nepochopil. Preco by si ho predatori vybrali? Lebo psychopat? Ale inak dej super. Nenasilne ma to dostalo od Arnieho k tomuto pokracovaniu.

Star Trek: Nová generace (1987) (seriál)

V 90ch rokoch som ten serial natolko zral... Zatienil totiz jednoznacne originalnu seriu.

Ratatouille (2007)

Skutočne originálny a k tomu skvelý animák... atmosféra reštaurácií, množstvvo príchutí :) No a sympatický potkanko. Nesmierne som sa bavil počas celého filmíku. Standing ovation...