Zpráva (2020)

Technicky dokonalé. Perfektná atmosféra, výborná produkcia a celkovo kvalita filmového materiálu na najvyššej úrovni. Pokrivkáva však scenár. Viac by som sa venoval samotnej ceste cez Poľsko a Slovensko, hoci teda scény v tábore smrti boli výborne urobené. Celkovo na SK produkcia fakt pozitívne prekvapenie. Film tak, ako bol urobený je maximálne potrebný a treba ho dať aj do škôl.

Nevera po slovensky (1980)

Prihlúpla, nesmiešna stupidita, ktorá sa po pár minútach stáva a nepozerateľnou! Otrasné herecké výkony podpriemerného a mimoriadného nesympatického hereckého ansámblu. Hanba SK filmovej tvorby.

K zemi hleď! (2021)

Toto bola satira desaťročia. Piata hviezda je za odvahu a skvelý nápad dať na plátno zmes "udalostí, ktoré sa ešte nestali", ale ku ktorým smerujeme. Vidím tam hlupáka trumpa v podobe prisprostastej republikánskej prezidentky (skvelá Streep), vidím tam márny boj s pandémiou a s otepľovaním planéty "vďaka" ohlupujúcim sociálnym sieťam a fakenewsom... Nahlúpla a prízemná konzumná spoločnosť, ktorá sa zaujíma len o vlastné výhody. A predovšetkým všade prítomný nezáujem o niečo viac ako o tieň nášho vlastného nosa plus fejkoví kvázi-spasitelia a miliardárski proroci ako parodujúci sociopatického Jobsa či teslamena Muska.  Nebolo to smiešne, bol to však určite smiech cez slzy. Tento fim si zalúži Oskara za scenár!

Lajna - Série 3 (2021) (série)

Súc Slovák, by som sa mohol by toľkých hlúpych hláškach na Slovákov uraziť... Ale tie hlášky boli také strelené, že som sa musel rehotať. Ono to v podstate bola hlavne kritika prehnanej "českej" hrdosti a vypadlo to nakoniec dosť srandovne a pohodovo. Takže hodnotím vysoko "nadsázku" a Jirka Langmajer je vážne coolový tréner :)

Nákaza (2011)

Parádna štúdia šírenia vírusu, správania ľudí, politikov a výskumníkov! natočené v roku 2011… krásne kopíruje rok 2020-2021 s Covidom.

Ministři - Série 1 (2018) (série)

Mimoriadne vydarená slovenská satira… podľa skutočných udalostí :)

Asteroid zkázy (2015) (TV film) odpad!

Tak toto bol nářez!!! Pripomínalo to inscenáciu z 80tych rokov u nás z rozpočtom 1500€ na celý fim :)))

Budiž světlo (2019)

Toto dielko krásne odhaľuje naturel jednoduchšej časti slovenského národa… veď je to vidieť pri každých voľbách.

Eternals (2021)

Akože Hayek a Jolie v Marvelovke? Pasovali tam ako päsť na oko. A nasilu rasová, gender a homo korektnosť? Toto pomaly zabíja film. V zásade fajn efekty, zajímavý scenár… ale to je asi všetko… Jo a pakistánsky herec hraje indickú bolywood hviezdu… Doma ho asi roztrhnú :)