Džungle rtěnek (2008) (seriál)

Druhý Sex ve městě, někdy mě napadá, jestli v těchto seriálech jde víc o to, co mají postavy na sobě nebo o to, kolik večírků stihnou navštívit. Ale jinak je to dobrý relax a tenhle zhýralý městský život plný módy a sexu mě baví.

Americká krása (1999)

V tom filmu je takový klid, souznění, krása, až je to neuvěřitelné. Emoce jdou ze všech postav přirozeně a jednoduše. Popsat film však není možné, je to jen probíhající pocit ze života, světa a lidské existence.

Mistři švindlu (2006) (seriál)

Trochu slabší než Podfukáři, opakující se švindly, ale jinak fajn.

Julie a Julia (2009)

Krásné spojení dvou příběhů. Francie a vaření, skvělá Meryl, jak jinak než další počin Nory Ephron, tohle mě hodně bavilo :-)

Lítám v tom (2009)

Ve své podstatě dost depresivní film, nejen kvůli tomu, že hlavní hrdina oznamuje lidem, že přišli o práci, ale především životním stylem, který se v průběhu filmu vyvine od naprosté nezávislosti, odmítání se vázat až po pokus o "něco víc", "něco víc skutečného". Je to film poplatný naší době? Oceňuju na tomto filmu, že se pokusil trochu uchopit téma o propouštění, ale jen velmi lehce, pak také musím ocenit George Clooneyho, prostě sekáč, elegán, jeden z nejcharismatičtějších herců a nakonec to nejpodstatnější, charakter této postavy nebo spíš způsob života v naší době. Tu nevázanost, svobodu na jedné straně, ale zase na druhé straně potřeba mít nějaké zázemí, k někomu se vracet, zestárnout s někým... Nutí nás to přemýšlet, a to bych určitě nečekala od takového filmu, za to si těch 80% na CSFD zaslouží.

Podfukáři (2004) (seriál)

Mickey a jeho parta, nejlepší a nejmazanější podfukáři všech dob. Od začátku do konce skvělé. Když už si myslíte, že jim to tentokrát nevyjde, vzápětí vás přesvědčí o opaku.

Truman Show (1998)

Nejlepší film Jima Carreyho, geniální kousek je odrazem reality show v 21. století. Tento film ukazuje náš svět, který si vytváříme a jak je snadné manipulovat s lidmi. Spoustě lidí by nevadilo žít v takové Truman Show, lidé neustále chtějí žít v ideálním světě. Spolu s Matrixem je to jeden z nejlepších filmů a virtuální realitě.

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Skvělý britský sitcom, sir Humphrey je vzor všech úředníků a Jim Hacker v souboji na ministerstvu často prohrává. Nejlepší humor, někdy nechápu, jak to ti Britové dokážou, udělat si takovou srandu sami ze sebe. Geniální seriál.

Sherlock Holmes (2009)

Pomatený bláznivý génius v podání Roberta Downeyho Jr. se mi zamlouvá, Jude Law se mu dokáže skvěle vyrovnat, i když hraje jen sparingpartnera. Baví mě ty efekty, jen mi to přišlo moc dlouhé. Dvě hodiny je dost, a tu britskou směšnost si člověk užije dosytosti. Chtělo by to pokračování, jsme nějak na půl cestě.