A jak to bylo dál... - When in Rome (2021) (epizoda)

Ano, koukám na to s přítelkyní... Předchozí dva díly byly slabé, zbytečně explicitní směrem k Samantě. Chcipnul božskej. No a... A co to kurva bylo za sračku s tou nebinární, queer, homoněcosračkou a jejím proslovem, kterej trval snad půl dílu. Svět se kurva zbláznil. Bude za padesát let existovat normální heterosexuální rodina nebo bude šikanovaná za to, že si říká normální a tím omezuje... Ehmm... Ostatní? Strčte si posraní Amíci svojí hyperkorektnost do prdele, jde o vaše stigma...

Akta X (1993) (seriál)

TOP10 seriálové tvorby. Co každý týden jsem odchytával téměř na tajnačku díl za dílem až do nějaké třetí série, co se v té době vysílala v TV. Když k tomu připočtu, že mi bylo někde kolem 10 let, je vcelku jasné, proč je SCI-FI doposud můj nejoblíbenější žánr. A Akta-X k tomu nemalou měrou přispěla a můj pohled na něj formovala. Nezapomenutelný seriál s nezapomenutelnými hrdiny. Velikou škodou je, že zrovna jejích tvůrce posledními sériemi (10. a 11.) celý seriál plně pohřbil. Zde víc než kde jinde platí, že některé seriály (či filmy) pokračování mít nemají. 92% bez posledních sérií, s přihlédnutím k nim bych musel jít někam k 70%.

Akta X - Babylon (2016) (epizoda)

Jsem smutnej. Člověk tolik let doufá v návrat milovaného seriálu (ač v posledních sériích čím dál tím víc guilty pleasure) a když už to přijde a člověk si říká: "Ty vole, těším se na pokračování mytologických dílů, celkem jich je 6, tak minimálně 3 budou mytologický, to je jasný". No a on skončil pátý díl a zatím byl čistě mytologický jenom jeden a to byl ještě k tomu z nejslabších. Co to kur*a, Cartere? Běž se spláchnout do hazjlu, takhle zacházet ze svým dítkem. O takového spratka nikdo nestojí. 53%

Akta X - Můj boj 1 (2016) (epizoda)

Tak a je to tady, seriál, který mé přivedl ke sci-fi mánii pokračuje. První epizoda tlačí na pilu, utíká smýšlením od předchozích dílů, to se ovšem dělo xkrát před tím (Mulder sešel nespočetněkrát z cesty)… on se na ni ovšem vrátí. Hodnotím maximálně kladně, že i když koukám na nový Akta-X, cítím z nich pořád to staré kouzlo. Ten pocit, když přišla stará znělka je naprosto nenahraditelný. Chci víc, dejte mi plnohodnotnou sérku o 24 dílech, kde se mytologie pořádně rozvine. Hoďte po mě kamenem, kdo... 84%

Akta X - Můj boj 2 (2016) (epizoda)

Staré dobré Akta-X připomínají už jenom herci. Nové pojetí v dynamickém, až uspěchaném tempu mi moc nevoní. Osobně bych si odpustil díl předchozí a místo toho natáhl děj tohoto a to zpomalil tempo. Abych ale jenom nehanil. Spokojenost především za docela uvěřitelné navázání na předchozí série, oživení kuřáka a drobné cameo agentky Reyesové. Nakonec převažuje mírná spokojenost, jen vyvstává veliká obava, že se s původním seriálem budou společní opravdu jenom herci. Atmosféra původního seriálu je bohužel ta tam. 69%

Akta X - Můj boj 3 (2018) (epizoda)

Starej se o své dítko do plnoletosti. I když se posledních pár let se moc nevydarilo, vyrostlo z něj nakonec docela fajn dítě. Pak se k němu vrať po x letech a usekni mu všechny nohy a ruce a ty pak přišij na jiné místo. Velice smutný pohled.

Akta X - Setkání s příšerodlakem (2016) (epizoda)

A je to tady, začátek, který dává tušit, že se na mě valí z dalších humorných epizod, jenž mě nikdy nebraly. A hle, ono to tak špatné není. Jako kdybyste vzali pomeranč, obrátil ho naruby a začal tím, že začnete jíst zprvu ten chutný vnitřek. 79%

Akta X - Zakladatelova mutace (2016) (epizoda)

Další díl se atmosférou vrací opět ke starým epizodám. To, že čerpá částečně mezi mytologií a klasickou epizodovkou mu víc než sluší. Návrat M+S k malému Williamovi krásně rozvíjí seriál tam, kde před tím skončil. Jen tak dál. Krásných 89%

Ali G Indahouse - Film (2002)

Jak tahle hovadina může mít jenom 64%. Borat, Brüno, Ali G nebo jak se tenhle tejpek jmenuje. Opět tady ukazuje, že má koule ne jen pro svého psa. 78%

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Z nějakého důvodu mi zmizel můj předchozí komentář, který aspiroval na nekonečný román, tak ho holt nahradím jiným a ještě delším. Pro ty, co mají peněz nazbyt, běžte do to kina a kupte si ještě k tomu veliký popcorn, který demonstrativně před začátkem filmu hodíte proti plátnu. Pak se můžete v klidu zvednout a odejít. Odejít s pocitem, že jste zbytečně neutratili přes 2 hodiny svého určitě drahocenného času. Ostatní zůstaňte doma a pusťte si třeba Captain America: Návrat prvního Avengera, uděláte líp. Amazing Spider-Man 2 je neskutečně špatný. Pokud si odmyslíte obrovské pozlátko a prachy, které jsou z něj po vizuální stránce hodně vidět, zůstane Vám jenom vesměs nudná (romantická) podívaná plná WTF momentů, kde si říkáte, že tohle snad režisér mohl natočit jedině pro lidi s vadou zraku, pozornosti či nějakou mentální poruchou. Konec hlášení. PS: Jistota v podání hudebního doprovodu Hansem Zimmerem se v několika posledních snímcích vytrácí. Hudební motiv je nevýrazný a poměrně sterilní a ne nepodobný předchozí tvorbě. PPS: vysvětlete někdo Webbovi, že pokud nechá Elektra mizet a zase objevovat, kde se mu zachce a skáče do/ze zásuvek a jiných elektrických zařízení jako čert z krabičky, působí pak trochu nedomyšleně scéna, kde do něj uprostřed elektrárny najede auto a on omdlí. Snažil se u toho režisér aspoň trochu přemýšlet? Tohle by vycucalo z prstu i 5leté dítě. Čekal bych trochu víc od filmu, jehož rozpočet překračuje 200 milionů dolarů (na naše cca 5 miliard).