Nespoutaný Django (2012)

Má to nějaké mezery a chybky, je to dlouhé, někdy zbytečně brutální, ale já se královsky bavil. Scéna s lebkou mne po dlouhé době napětím přikovala do křesla, na druhou stranu souboj Mandingů a psi s Dartagnanem mne skoro donutily zavřít oči, a to se taky nestává. Kdybych nekoukal xkrát na trailery, tak bych měl z filmu ještě větší zážitek. Tarantino už není tak precizní, jak byl v předchozích filmech (nebo je více umělecký, to já jako ignorant asi neposoudím), ale pořád baví, a proto mu odpustím i několik přešlapů.

Poslední neděle (2009)

Výborní herci, zajímavý příběh z historie. Film není ničím výjimečným, ale tento atribut má málo filmů. V poslední době jsem po shlédnutí filmu rád, že to nebyl vyhozený čas. V případě tohoto filmu litovat nemusím, jen ten konec byl nicneříkající. Ale to asi v případě smrti tak bývá.

Hell on Wheels (2011) (seriál)

Další politicky nekorektní věc od AMC. Nechci přímo psát podařená, protože seriál má několik much. Scénář občas skřípe (některé zvraty a dějové milníky jsou odfláklé a nepropracované, děj se svou výstavbou občas opakuje, několik míst v ději je nelogicky vynucených, aby byl děj "zajímavější"), výpravnost by mohla být lepší (děj se omezuje na několik interiérů, svět okolo jako by neexistoval). Jinak jde však o zlem a brutalitou skrz naskrz prolezlý western. V mnohém srovnatelné s Breaking Bad, kde si scénář taky na nic nehraje. Ale tam, kde BB vyniká (propracovanost postav, psychologie, skvělá kamera), Hell on Wheels značně ztrácí. Přesto jsem se u seriálu nenudil (jen se občas nad něčím, co bylo už moc ušklíbl) a jsem zvědavý, co udělají s třetí řadou.

Atlas mraků (2012)

Hezké, výpravné. Vše jsem už však někdy někde viděl. A i když má obvykle celek větší hodnotu, než je součet hodnot jeho jednotlivých částí, tak v tomto případě to neplatí. Film možná bude rád, když bude hodnota celku stejně velká, jakou součet hodnot jednotlivých částí. V mých očích se slepit neslepitelné nepovedlo. Ztráta času to ale nebyla.

Hatfieldovi a McCoyovi (2012) (seriál)

Špinavý a chvílemi i dosti temný western. Žádné spaghetti drama, anebo hollywoodský velkofilm. Syrovost drsného života v polodivočině, kdy jediné, co mělo smysl a ovlivňovalo Váš život, byl rodinný klan. Bez širší rodiny nešlo často přežít, ale taky se kvůli tomu umíralo. Nevím, jak to bylo doopravdy, ale připadá mi, že ve filmu se straní Ansovi (Kevin Kostner). I když jde o věc History Channel, čili člověk by se neměl divit, na dokonalosti minisérie ubírá její dlouhá stopáž. Některá schémata se prostě ve více než 4 hodinách opakují a člověk si říká, ať už na to konečně vlítnou a vyřeší to pár kulkama, aby byl pokoj. Jako freska doby výborné (i když těžko říct, já jsem v té době nežil, tak nevím, jak je to věrné).

Zkus mě rozesmát (2011)

Jednu hvězdičku za stále sexy Jennifer. Zbytek absolutně nefunguje. Film mi připadal jako bez scénáře (hlavně začátek), jenom samé náhodné scény, které byly slepené do něčeho, co by vymyslel i někdo po třech mozkových mrtvicích.

Půlnoc v Paříži (2011)

Pohádka pro dospělé. Spoustu věcí ve filmu lze Woodymu vytknout, ale je to v mnohém stejné jako s Tarantinem. Prostě si točí filmy spíš pro sebe a na těch filmech to je vidět, protože jim autor dává něco jiného, než když se film točí hlavně proto, že může vydělat spoustu peněz... Čili ať si Woody užívá svůj kinematografický podzim (nebo možná už zimu) života, já si ho užívám s ním.

Hanna (2011)

Žánrové běčko. Zaujala jen hlavní hrdinka, která se v budoucnu třeba dostane k filmům, které budou mít originálnější a hlavně kvalitnější scénář. U akčního filmu bych čekal, že akce budou choreograficky dobře zvládnuté a natočené alespoň trochu realisticky. Tady mi připomínaly rvačky z Limonádového Joeho.

Muži v černém 3 (2012)

Klasický popcornový film, který jsem viděl v maloměstském kanadském města s popcornem. Normálně bych na tenhle typ filmu nešel, jenže nedávali nic jiného, a my jsme se rozhodli jít do kina. Bez toho by to bylo za dvě, jedna hvězdička za první severoamerické kino. Pár vtipů a scén nebylo špatných, narážka na "popularitu" skokanství z Empire State Building v průběhu Velké Deprese mne u takovéhoto filmu mile překvapila.