Tenkrát v Hollywoodu (2019)

"Kdo kurva seš ??" - "Cliff Booth.." - "Kdo ?? James Wilkes Booth ??" ;) Tak trochu jiný Tarantino, co se jeho tvorby týče, asi zároveň nejméně divácky vstřícný a nejvíce autorsky osobní.. Tenkrát v Hollywoodu platí za melancholické rozjímání, hodně mi to v tomto smyslu asociuje Jackie Brown, plné neočekávaného, přepisují se tak leda divácká očekávání, a těžko jednou projekcí zcela docenitelného.. Nesmírně sofistikovaný biják, který mě znovu přivádí k úvahám nad Tarantinovou prací se samotným hudebním rámováním.. Od Pulp Fiction tu nebyl tak (kon)geniální soundtrack..

Fíha tralala - Cvičíme od mala (2014)

Rovněž velmi slušné.. Ve všech Fíha-Jelenových projektech lze spatřovat to nadšení, hravost, upřímnost, s níž navíc autoři opakovaně zkouší možnosti filmového média, a tak co projekt, to originál.. Zase palec hore..

Fíha Tralala: Bumbarasa (2015)

Tak já byl z Fíhy taky docela jelen, ovšem dunění v hlavě navzdory nutno přiznat, že slovenská královna youtubu dělá svou práci dobře.. Chytré texty, chytlavé melodie a edukace v druhém plánu.. Některé klipy dík těm neotřelým animacím, jakkoli bizarní, platí za minimálně dost inspirativní.. Bumbarasa se ovšem coby na sílu slepené pásmo několika hitů přece jen jako celek hodně povedla..

P!nk - Wild Hearts Can't Be Broken (2018) (hudební videoklip)

Skvostná balada, která tradičně graduje jako o život, jejímuž videoklipu schází nějaký nápad, a tak ten víc, než by se na dnes už maminu slušelo, odhalující nátělník pouze vzdáleně dává zavzpomínat tu milovanou rebelku Pink ..

Přátelé - Rossovo utrpení (1996) (epizoda)

"Víš, co je divný ?? Kačer Donald nenosí kalhoty.. Ale pokaždý, když vyleze ze sprchy, má ručník kolem pasu.. Chci vědět, jakej to má smysl !!" ;) Skvostná konverzačka o pár minutách děje a jasný vrchol třetí řady..

Přátelé - Monika zavařuje (1996) (epizoda)

"Už nebudeš zavařovat ??" - "Mám novej plán !! Miminko !!" - "To budeš potřebovat větší sklenice.." ;)

Vřískot 2 (1997)

"Předpokládejme, že vrah nebo vrahové maj aspoň půlku mozku.." ;)

Milenky (2018) (seriál) odpad!

Slovenský Sex ve městě ?? Tak to ani omylem !! Zhovadilé neinteligentní telenovelácké bezduché melodrama plné tlachání, které jednak ženy představuje v plné, či spíš vypité, nahotě jako tupé znuděné slepice, a které navíc zvlášť na poli dráždivých scén působí jako upachtěná parodie..

Na špatné straně (2018)

"Seš fakt pěkná svině !!" - "Nápodobně.." Famózní Zahler touhle žánrovou hříčkou jasně dokazuje, kdo v současnosti vládne nezávislému filmu.. Pomrkává na Michaela Manna natolik jasně, totiž tmavě, že jen slintám blahem..