Dvojníci (1984)

"Čet jsem vo chlápcích, co měli rozdvojenou osobnost, ale tihle dva, to je něco extra !!" ;)

Domina (2010) (TV film)

"Hračky bejvaj plačky.. Jak řekl klasik.." ;)

Legendy televizní zábavy (2003) (pořad) odpad!

I na poli poměrně zoufalých bezinvenčních a zejména nesmírně líných střihových pořadů platí tahle šmudla za to skutečně dík těm intermezzům nejhorší, co Česká televize po revoluci vůbec slátala.. A to dokonce bohužel i bez ohledu na tragické duo transvestita Hron, nechutná pijavice Cibulka..

Želvy Ninja (2014)

"Taky jsem se chtěl naučit karate, ale nakonec jsem asi tejden dělal jógu a pak si natáh šlachu.." ;)

Nezlomný (2014)

"Tohle je Tokio, že jo ?!" - "Určitě !!" - "Tady jsem měl běžet na olympiádě, než ji zrušili.."

Triple 9 (2016)

"Jako když vytáhneš špunt a všechno se valí k odpadní trubce.."

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

"Tohle je mnohem lepší než nějaká blbá mačeta.." ;) Jakkoli se megaloman Emmerich vždy řídil heslem čím víc, tím líp, které však mnohdy platilo za poměrně zásadní potíž jeho (velko)filmů, v případě jeho prvního přiznaného sequelu právě toto jeho velikášství platí za to nejinspirativnější, co druhý Den nezávislosti skvostně přímo citující a zejména variující scény původního bijáku nabízí, když však oproti očekáváním tlačí na pilu a experimentuje s únosností zejména na poli množství hrdinů, jež divák sleduje, a jejich příběhových nezřídka žánrově odlišných linií.. Jakkoli tedy právě Emmerich má největší tvůrčí rezervy právě coby vypravěč.. Tentokrát však nesmírně překvapil, alespoň mě, když přišel s pravděpodobně nejzajímavějším a nejpozoruhodnějším snímkem své kariéry s až neskutečně precizním a funkčním fikčním světem, se zábavným a sebeuvědomělým blockbusterem.. Všem zdejším výtkám navzdory..

Něžný barbar (1989)

"Jenže já v tomhletom nevidím vůbec nic !!" - "Když nic, tak nic.." ;)

Krvavý stát (2011)

"Kolik myslíš, že takovej kříž stojí ??" - "Dolarů nebo zdravýho rozumu ??"