Líbánky (2013)

"Aha, už je konec !! Takže jsme ségřinu svatbu doslova prosrali.." ;)

Míň je víc (2015) (pořad)

Když už si na Kavkách naběhli s názvem Míň je víc, těžko se mohou divit, když v duchu této myšlenky musím soudit, že dnes v době, kdy už se podobné soutěžní pořady jen těžko vyhrabou ze smetiště televizních dějin, by divák nejspíš uvítal, kdyby podobné záležitosti jeho pozornosti raději unikly.. Nudná kopie stejně nudného britského originálu s pro většinu divácké cílovky nejspíš nedostatečně vysvětlenými pravidly a skvostně necharismatickým moderátorem "Kulivočkem" Jan(k)em Smetanou nejspíš prožije stejně jepičí život jako většina ostatních podobných projektů poslední dekády.. A když ne, sním svůj klobouk !!

O pradědečkovi (1965) (seriál)

"Dobrý večer, děti, dneska vám budu vyprávět, jak se můj dědeček nestal Edisonem.. Předpokládám ovšem, že víte, kdo to byl Edison !!"

Pošli to dál (2000)

"A neskákej mu do řeči !! To taky nesnáší.." - "A to se mám jako vždycky přihlásit ??" ;) Ta cynická bestie ve mně na tak veliký špek v podobě monstrózně polopatistického a slzopudného konstruktu prostě neskočí ani za dva jaguáry.. A Mimi Leder mi už prostě nejspíš nevysvětlí, proč se o ní svého času mluvilo jako o hollywoodském zázraku, byť tedy tentokrát zaručeně vinou Leslie Dixon, která však nesmírně baví vtipnými dialogy, aby vzápětí kazila dojem z kvalitního scénáře plačtivým moralizováním a tlačením na pilu, ačkoliv jí v tomto smyslu povětšinou tvrdohlavě se držící předlohy Cathy Ryan Hyde těžko vyčítat, stejně jako mě Thomas Newman nepřesvědčí o tom, že měl za posledních patnáct let nějaký nový nápad.. O faktu, o jak herecky skvostnou záležitost se jedná, včetně tentokrát nesmírně otravného Osmenta, však není třeba vést nějaké delší diskuze.. Nicméně pokud si stejně jako já nemyslíte, že svět nestojí úplně za hovno, prosím, pošlete to dál !!

Pod jednou střechou (2010)

"Dám Ti několik tipů.. Poslouchej a uč se !! Nechoď o hodinu později a hlavně si před tou dotyčnou nedomlouvej rande !!" - "Je nemocná !!" - "Jasně !! A ty ji jdeš jako uzdravit svým zázračným penisem ??" ;)

Válka gangů (1999)

"Měl jsi mě nechat umřít v tom autě !! To bych aspoň umřel jako polda.."

Americké dopisy (2015) (TV film)

"Rušíte mě, Suku !! Každá moje nota, kterou mi zaženete, je tisíckrát cennější než to vaše vrzání !!" ;)

Nebožtíci přejí lásce (1972)

"Tak v tomhle tedy chodil ?? Kalhoty do zvonu, dvoubarevné boty ?? " - "Měl také jeden střízlivý oblek, ale ten má právě na sobě.." ;)

O městečku Kočičkově (1965) (TV film)

"Ale ten saxofón měl tuze dobrý sluch, tak jakmile uslyšel to kočičí zpívání, začalo se mu dělat špatně od klapek.." ;)