Motýlek (1973)

Tomuto filmu by možná nejvíc slušel remake, jenže představa, že by McQueena nahradil třeba Tom Sugar nebo jiná present days stár, mi vyvolává nepříjemné chvění v krajině břišní. Mimo jiné, zde je asi nejlepší příležitost vzkázat všem, kteří klidně napíšou: Knihu jsem nečetl.... No a co ti v tom brání, pitomče?

Green Lantern (2011)

Není to žádná pecka, ale proč by měla? Komiks jsem viděl jeden a moc mě nebavil, kreslený film taky nic moc, tak proč tři *? Pěkné efekty, pěkný ženský a ...ano, znalci tuší, letadýlka. Navíc Parallax a nesmrtelní mi připomínali Burtonovy marťany:-)))) Jinak je to ovšem strašná kravina, ale co čekat od americkýho filmu se zeleným mužíkem v hlavní roli?

Kult hákového kříže (1998)

Celým filmem se jako červená nit debility táhne poselství multi kulti ksindlů o rovnoprávnosti a bratrství s opicí, nad kterým by otcové zakladatelé blili, až by jim prdele zčernaly. Áno, rasismus je špatný, jak by řekl můj nejoblíbenější filmový a televizní učitel, ale proč? Kdyby nás chtěl pánbůh stejný, tak nás stejný udělá.

Bunraku (2010)

Největším kladem je komiksová stylizace a fórky. Miluju vyskakovací figurky, poslední akvizice v mé sbírce, Malý Princ je totálně úžasná, ale zpátky... Výtvarně je to pěkné, i když rychlé a ne tak stylové, jako třeba Sin city. Dějově je to slabší, přeci jen je téma pomsty v dnešní době trochu zasmrádlé. Kombinace kovboje, samuraje, barmana a kurvy taky trochu kulhá, ale budiž, komiks je spíš na koukání, než na dumání o podstatě. A že se tam občas někdo pokusí o nějakou oduševnělejší hlášku? To je asi otřes mozku:-))

Proboha! (2008)

Zábavná úvaha nad smyslem náboženství, který není. Víra není věc církví, ale duše a mysli každého z nás. Já třeba věřím, že můj soused, alžírský fundamentální mohamrdán, který tluče palicí o zem a věří v ráj a nebe jen pro sebe, nemá ve svém krámu pro hnusné bezvěrce nějakou tajnou dílnu na výrobu bomb. Jako doplňkový studijní materiál pro zanícené hloubavce doporučuji Seidlův šprýmovný kousek: Jesus, du weisst.

Šmoulové (2011)

Jsem rád, že v mém životě nemá ani fialová kráva, ani modrý trpaslík žádné místo.

Městečko Twin Peaks - Pilot (1990) (epizoda)

Těm chytrým fandům Twin Peaks doporučuji doplnit informace ve dvou zásadních knihách: Paměti agenta FBI od Frosta a Tajný deník Laury Palmerové od Jennifer Lynchové. Neobjasní to sice zásadní věci, ale pár informací to přinese. Třeba proč Dale nahrává vzkazy Dianě, atd.:-)))

Sůl nad zlato (1982)

Pěkný, to jo, ale nějak jsem tu postrádal Sličného prince a Chrabrého prince.A ten chytrý by se taky hodil:-))

Kristian (1939)

Unikátní svědectví o době dávno minulé. Nedovedu si představit, že by dnešní sereblity dokázaly něco podobného. I když třeba u tý vymatlaný Aduš, transky Bendový nebo takový Špagáty bych si malý kopanec do rypáku a Zavírám oči a rychleodcházím, než tě pobliju, představit dovedl. Jenže to už by pak nebyl Kristián, ale Jak ukopat svini k smrti, popřípadě Ostrov Dr. Moreau:-)))

Jen ho nechte, ať se bojí (1977)

Vzhledem k tomu, že většina účinkujících herců a Hulena Čuráčková účinkují zásadně v podřadnějších a kvalitativně mnohem horších kouscích, lze tento pokus o muzikálovou komedii považovat za víceméně povedený. Ve skutečnosti je to ale strašlivé padílo, kterým se soudruzi snažili ukázat, že hvězdy jsou jen lidé a hvězdy, jak je to jejich řemeslo náročné.