• Krátkometrážní

Hvězdný prach (2007)

Krásná fantasy pohádka, která naprosto vytřela konkurenčnímu Zlatému kompasu zrak! Herci úžasní, vizuál krásný a příběh je něco fantastického, čistého a milého... Kde jinde se dá vidět Robert De Niro jakožto transvestitní baleťák? :) 90%

Telefonní budka (2002)

Nápad dobrý, ale provedení trochu nudné. Vlastně hodně. Oceňuju schopnost režiséra a scénáristy, kteří dali dokupy slušné, velmi komorní drama, kde jedinou podstatnou lokalitou byla telefonní budka... Ale už méně oceňuju slabé finále a slizký hlas dotyčného psychopata v českém dabingu. Celkem vzato - nebylo to špatné, ale čekala jsem víc.

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Slabší než průměrná jednička, přesto mě to chvilkama i bavilo... Ale moc těch chvilek nebylo. Napodruhé už radši ne.

Pyšná princezna (1952)

Budovatelská pohádka! :) A nejúžasnější král, jakého kdy plátno spatřilo...

Anna Karenina (2012)

Jo vážení, život je jedno velké divadlo a chtíc nechtíc ho hrajeme všichni. Anna Karenina je příběh mnohokrát vyprávěný, ovšem ještě nikdy takto kontroverzním způsobem. Tohle bylo tak jiné! Kostýmy, myšleno krásné šaty, závoje a doplňky, předčily moje očekávání, stejně jako vždy úchvatná Keira. A tu hudbu jsem ještě dlouho po shlédnutí nemohla dostat z hlavy!

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Při správném přístupu á la "no prostě Burton, co jste čekali?" nemám co vytknout. Atmosféra podpořená Elfmanovou hudbou by se dala krájet, typicky "burtonovská" animace umocněná absencí barev silně připomíná "Mrtvou nevěstu", a přestože mi kdysi přišla odporná, už si zvykám. Ne nadarmo ho mám ve svých TOP režisérech. A evidentně má v oblibě jméno Victor jako já... :)) Mistr Burton si prostě v morbidních úchylárnách libuje a já jsem se už naštěstí naučila ho tak akceptovat a užít si to, co mi nabízí. Navíc jsem bulela každou chvíli. Věrnej pejsek mě prostě dojme vždycky, vůbec nevadí, že je záplatovanej a musí smrdět jako týden nošené ponožky... a fórek "Goodbye, Kitty!" potěšil nejvyšší možnou měrou! :)

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Příšerná kravina, s chutí bych dala odpad. Některý scény ale byly tak debilní a trapný, že jsem se musela smát... A proto by nejspíš bylo nefér tuhle pitomost, která si očividně na nic nehraje, házet do koše.

Vlkodlak (2010)

Taková BLBOST! Taková ztráta času... Dvě hodiny života jsem obětovala této připitomělé pohádce, která si hraje na cosi jako horor, ve víře, že to přece nemůže být tak prázdné a nudné až do konce... Už dlouho jsem si u nějakého filmu tak moc nepřála, aby už proboha skončil. Tfuj.

Oui, šéfe! (2012)

Průměrná komedie, na níž byla jedna jediná geniální věc - JÍDLO! Tak strašně krásný jídlo muselo bejt určitě taky strašně dobrý a já závidim, závidim, závidíííím!

Žena ve vodě (2006)

Velice zvláštní film. Novodobá pohádka? Kdoví... Kažopádně emoce jsou skutečné a soudržnost několika naprosto rozdílných lidí, kteří se semknou pro ochranu jedné bytosti, která vlastně ani neexistuje, taky. Shyamalan je zkrátka jiný, což se mi zamlouvá víc a víc.