• Krátkometrážní

Myšák Stuart Little (1999)

Jestli existuje dementní rodinný film, je to tohle. Jasně, vizuálně asi v pořádku a nápad neohraný, ale... ALE! Jak proboha mohli normálně smýšlející rodiče přinést domů myš jako svého syna? Proč si prostě nevybrali některého z chlapců, aby měl jejich pravý syn normálního bráchu a všechno bylo bez problémů? Panebože, tolikrát jsem si klepala na čelo... Tady mě můj oblíbený režisér (coby scénárista) opravdu zklamal. Pitomost na entou!

Stalo se (2008)

Hloupý film... Opravdu hloupý! Možná právě tím, jak chytře se snaží vypadat. Naprostá absence logiky či jakéhokoli vysvětlení - což nevadí ve filmech jako je třeba The Road s Viggem Mortensenem, ale tady místo logického vysvětlení PROČ se to vlastně děje a PROČ se to pak už neděje zeje obrovská černá díra, do které potom ve velkém popadají slušná atmosféra a napětí. Já bych tento film neodsuzovala úplně, jenom mě mrzí ten nevyužitý potenciál.

Poslední vládce větru (2010)

Krásně poetické a dosti nedoceněné fantasy. Jasně, není to nic nového ani převratného, ale rozhodně lepší než ti věční upíři nebo omleté teen komedie. Jeden člověk ovládá živly, ale není to boj, je to tanec, umění! A taky jeden z mála filmů, kde vražda hlavního klaďáka není řešením. ("Nezabíjej ho, stejně by se zase narodil...") A setkání milionáře z chatrče s upírem Jasperem v jednom filmu bylo taky fajn! :) Dala bych 3*, ale kvůli všem těm nízkým hodnocením tady teda přitlačím...

Kill Bill (2003)

Průměrná akční zábava... Ale musím uznat, že ta "krev" tryskající ze všech částí těla stylem "sprcha" mě pokaždé rozesmála, za což jsem tomuto filmu opravdu vděčná.

Drž hubu! (2003)

Příběh idiota Kentána (nevim jak se píše) a "pokrfejse" Rubyho musí pobavit snad každého! :) Reno dokonalý jako vždycky a Depardieu předvádí svůj obří nos s grácií sobě vlastní! Francie tentokrát nezklamala... "Je to malý mentál naprosto neschopný vymanit se z přítomnosti." "Mluvte jasně, doktore!" "Dobrá. Je to neuvěřitelný blbec."

Vánoční koleda (2009)

Moc pěkná animace a příjemný film, který věrně dostál Dickensově předloze. Kromě krásného vizuálního provedení musím vyzdvihnout i Silvestriho hudbu a silnou atmosféru - v některých pasážích člověka i zamrazí, což se u animáků aspoň mně nestává často.

Andělé a démoni (2009)

Lehce stupidní začátek a více stupidní průběh filmu (pobíhání sem tam po Vatikánu, namísto aby byla prostě zjištěna poloha kamenných obelisků u každého ze živelných chrámů... stačilo použít leteckou mapu nebo se dotázat místních - Vatikán zas tak velkej není...) vyvážilo silné finále a překvapivý závěr. Tom Hanks nezklame snad nikdy a na Obi-Wana McGregora se mi kouká moc příjemně za každých okolností. Zimmerova hudba tradičně krásná!

Čarodějův učeň (2010)

A hele, tohle opravdu nebylo tak zlé! Druhé shlédnutí potvrzuje původní hodnocení. Nicholas mě tu po dlouhé době potěšil, na zbytek herců se taky hezky dívalo a korunu tomu dala krásná Monica-Veronica! Několikrát mě tenhle film dokonce dost rozesmál elegantní sebeironií ("Toto nejsou ti droidi, které hledáte..."). Jinak ale - když se na to kouknu objektivně - vlastně nic nového. Přesto příjemná podívaná! 70%

Skyfall (2012)

Nemůžu si pomoct, ale Craig se mi prostě nelíbí... Jinak proti Skyfallu nakonec nic nemám, ale na starýho a šerednýho Bonda se mi prostě nekoukalo hezky. Judi Dench byla perfektní a hudba úžasná!

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Mé pocity z této hovadiny dokonale vystihl verbal, dovolím si část jeho statě citovat: "Až autor této duchaplnosti jednou doklopýtá do Podsvětí s čerstvě zalomeným Cháronovým pádlem v prdeli, doufám, že dostane na celu Homéra, který ho bude na věky mlátit po koulích vázaným sborníkem svého díla!" Takovýhle výsměch řecké mytologii jsem ještě neviděla! Celá tahle stupidita je to provázená mizernými herci a ještě mizernějšími triky (viz Hádovo zjevení v táborovém ohníčku a následné vrhání "smrtelně nebezpečných" ohnivých kulí kolem sebe). Jediné, co mě tu potěšilo, byl Sean Bean, který jediný dostál roli Dia. Tfuj!