Muž z oceli (2013)

Neuvěřitelnej restart Supermana - sci-fi akčňák jako vyšitej! Design trochu "riddickovskej" což vůbec nevadí. Velice dobrá akce, i ty dětský scény se daly vydržet. Trochu mi vadila skoro totální absence humoru, ale jinak skvělá zábava.

Gulliver no učú rjokó (1965)

Inu, ranej Hayao Miyazaki, zde spolupráce na scénaři. Vizualně to trochu skáče, hodně jako Disney ("roztomilý zvířátka") zkříženej s artovejma pokusama 60-tejch. Příběhově není až tak zřetelná cílová skupina. Ovšem finální megarobot už je krok jinam, tady mám pocit, že Miyazaki ovlivňoval i vytvarnou část. Celkově spíš pro fandy 3.5/5

Appleseed XIII (2011) (seriál)

Update 27.09.2013: Teď po zkouknutí celý série musím hodnocení korigovat a to nahoru. Zdlouhavost se sice nezlepšila, ale zjistil jsem, že s použitou muzikou to docela funguje. Deunan trochu dospěla (Briaerovi sice nedala zato ale začala mluvit o svatbě (!)). Celkem zmatenej děj se vyjasnil a už jen za to, že si někdo v tomhle žánru klade takový otazky (např. co je to humanita) respekt. Poslední jakoby humornej díl si sice mohli odpustit, ale i tak to vůbec neni špatný. Kdyby bylo míň útoků na city dal bych 5. 24.06.2012: Animace je dost zvláštní, chvílema až nepříjemná, je to moc dlouhý, pointy rozbředlý a Deunan zase Briaerovi nedala (viděl jsem 1. až 3. díl a nemyslim, že v zrovna v tomhle nastane "obrat"). Nicméně akční scény (kterejma se zbytečně šetří) jsou velice dobrý a vsuvky, kde se Deunan zleje vycházej až překvapivě lidsky. Dohromady to ovšem funguje jen tak tak - prostě Ghost in the Shell (1995) nebo Parasite Dolls (2002) to opravdu ale opravdu není...

Hellsing (2001) (seriál)

O copak tu jde? O záchranu světa, samozřejmě. A zachraňuje prastará tajná organizace pod vedením lady Integry, sídlící v srdci celýho světa (starej dobrej England) v provedení fakt fakt zlýho Alucarda. Boj proti odvěkýmu zlu ale i proti konkurenčním organizacím s hodně podobnejma metodama (Vatikánská tajná služba). Špičkový temný anime, výborná hudba, výtvarně naprosto odpovídající. Mimořádnej kousek.

Jeden z nich je vrah (1970)

Celkem slušný, vliv šedesátejch se dotknul i Kleina (lehce)...

Pereval (1988)

Opravdu speciální záležitost... Hard sci-fi téma je uchopený podobně jako Tarkovskij pojednal Stalkera (nebo Solaris) - jako základ pro formálně i myšlenkově extravagantní dílo, který s původní předlohou nemá zas až tak moc společnýho. Možná by v animaci člověk našel nějaký ozvěny například z filmu Divoká planeta (1973) a podobně, ale jsou to jen náznaky, protože Pereval je výtvarně naprosto osobitej. I ten kozel, kterýho jsem si při četbě předlohy nedoved moc představit, je přesvědčující, natož gigantická kosmická loď ve finále. Zážitek, plná palba 5/5

Babovřesky (2013)

Troška je tak vychcanej, že tady přechcal i sebe... ale půlbod za Dolanskýho a Vondráčkovou

Frankensteinova armáda (2013)

Bohužel. Ano, bohužel. Skvělý monstra, skvělá výprava, atmosférický interiéry ale totální absence scénáře a střihu. Hereckej výkon jen jeden, kdy Roden vědomě přehrává šílenýho doktora - aby tam aspoň něco bylo. Trestuhodně pros*aná příležitost.