• Thriller

Neutečeš (2014) odpad!

WTF! Víc než šourající se vyš*kaní démoni mě děsí a šokují vysoká hodnocení a pochvalné komentáře. Obávám se, že když si diváci oblíbí takovéhle shity, kvalitní horory zmizí nadobro.

Nic než pravdu (1999)

Poměrně nudný film, který není zdaleka tak silný, jak se o něm píše. Škoda, velká ŠKODA(!), že snímek neobsahoval osvětimské flashbacky, které by pomohly lépe vykreslit povahu Anděla smrti, který mimochodem vypadal jako Róm. Více v knize Posnera a Wareho s názvem Mengele.

Noc hrůzy 2 (2013)

Jaime Murray, která svedla i citově chladného Blood Experta Dextera, zde coby grófka Eršébet Bathory dává na prdel módním edwardovským upírům - před veřejností se maskuje jako femme fatale profesorka evropské historie Gerri Dandridge, v soukromí je to vampýrská šelma, která při hledání vzácné panny a hašení věčné žízně lidskou krví vůbec nešetří. Fright Night 2 je zábavné béčko, které má své silné i slabé stránky. K těm silným patří samozřejmě již zmíněná krvavá hraběnka, dále působivé vampire scény (včetně těch animovaných) a prostředí Rumunska. Slabé jsou především některé postavy: iritující 'Evil' Ed Bates nebo málo charismatický Peter Vincent. Horor se v tomto Fright Night povedl mnohem víc než humor. Historické a zeměpisné boty (Čachtice v Rumunsku) nemá cenu řešit. V tomto typu filmů to není nic nového pod krvavým úplňkem.

Noc ztracených (2007) odpad!

Z podobného (semenem a poševním sekretem zapáchajícího) šuplíku jako britský povídkový film Little Deaths. Tvůrci "hororů" už zdá se neví, jak by ještě víc dehonestovali vampýry. Nosferatu bývali hrůzostrašné noční entity, které po lidské smrti vstávali z hrobů a přicházeli děsit živé. Sáli jejich krev a roznášeli epidemii vampýrismu. Dnes jsou to sexy středoškoláci a jak je vidět tak i naprostí ztroskotanci - (noční) závisláci na okraji společnosti.

Noční můra v Elm Street (1984)

Nikdy nezapomenu na ten den krátce po tzv. "revoluci", kdy jsme u kamaráda sjeli tento film. A Nightmare on Elm Street nastartovala můj hlubší zájem o filmový horor (do té doby jsem horory především četl). Následně se přidaly Pátky 13., Hellraiseři, Exorcist, Amityvilly a podobné klasiky, které dnes nikdo točit neumí. Z Cravenova Magnum Opus jsem měl jako teenager oči na vrch hlavy - bylo to působivé, strašidelné, originální a nesmírně zábavné. Freddy Krueger se stal moderní hororovou ikonou spolu s Jasonem, Leatherfacem a Pinheadem.

Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta (1985)

Ve své době mi připadala tahle dvojka nejslabší z celé série, neboť ještě nebyla natočena Freddyho smrt a Nová noční můra. V současnosti u tohoto celuloidu nostalgicky vzpomínám na Zlaté Časy, neboť Freddyho pomsta hravě strčí do kapsy kdejaký moderní digitální horor zásadně bez atmosféry. Kdykoliv zahlédnu školní autobus, vzpomenu si na Freddy Kruegera. YOU'VE GOT THE BODY, I'VE GOT THE BRAIN.

Nová dcera (2009)

Podle povídky Johna Connolyho ze sbírky Nokturna (k dostání v Levných knihách).

Obchodník se smrtí (2008)

Když uvážím, jaké se dnes točí OTŘESNÉ hororové komedie (Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon, Hatchet II nebo Tucker & Dale vs. Zlo), pak nemohu jinak, než McQuaidovi zatleskat.

October Gale (2014) odpad!

Lékařka zdrcená tragickou ztrátou manžela odjíždí na ostrovní chatu, kde s mužem trávila společné víkendy. Voda vyplaví postřeleného cizince, kterého doktorka Helen Matthewsová ošetří. Blíží se bouře (která si loňského roku vyžádala život Helenina muže) a s ní i střelec, který hodlá dokončit svou práci. Zní to téměř jako thriller podle knihy Stephena Kinga, jenže tomu tak divákůmžel není. NUDA BEZ JAKÉHOKOLIV NAPĚTÍ umístěná do nádherného prostředí. Peníze na tento zbytečný film měly být raději rozdány dětem, které umírají hlady a žízní, protože tohle je vulgární plýtvání financemi!