• Krátkometrážní

23 (2007)

Prvotní dojem výborný, ta mystika, fanatismus pouhým číslem, se mi zdála jako skvělý námět...ale ten konec mi naprosto zkazil dojem z celýho filmu. Příběhu plnému nesmyslného a nevysvětlitelného chování a uvažování bych necpala logický závěr, který navíc podtrhne úlplně vše, co bylo řečeno během filmu.

Apocalypto (2006)

Dva prsty do krku a na film ani nemusíte koukat.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Horory mi nevadí, ale tohle působí tak realisticky že jsem se nedokázala koukat ani na psí zápasy ani na mrtvolku malého štěňátka které sežrali krysy. Nebo ano, dokázala, ale bulela jsem jak kdyby byli mí vlastní mazlíci...

Boo (1932)

Jsem fanynka, takže chválím všechny hororové komedie, ale tahle si to fakt zaslouží. Dost možná to je první parodie vůbec. Nejde vlastně o nic extra, jsou to sestříhané záběry z Frankensteina (31) a Upíra Nosferatu (22), poskládaných do úplně jiného pořádku a vytvářející docela vtipný příběh. Našla jsem tu hlody který mě opravdu rozesmějou: "Drákula hodí stín na zeď, a zeď se tak lekne, že rázem zdřevění.", nebo "Můžete podojit krávu, ale humr je velmi lechtivý." Tomuhle porozumí jen ten kdo to viděl, a kdo neviděl, ať si to sežene :) stojí to za to.

Rodina Addamsova (1964) (seriál)

Pokud mám být upřímná tak jsem trošku, trošičku zklamaná...Addamsovu rodinu jsem nikdy dřív neviděla a byl to pro mě pojem. Když mi byli čtyři roky a chodila jsem do školky, dívali jsme se na nějakou kreslenou ptákovinu a hned po ní začínali Adamsovi :) na ty jsme ale bohužel nekoukali. Úplně mě učarovala Morticie a její dlouhé černé vlasy...a úvodní titulky bylo všechno co jsem tenktrát stíhala zaregistrovat. Teď jsem měla konečně možnost podívat se na víc než jen titulky. Představovala jsem si hororovou komedii, a vyšel obyčejný americký sitcom, který horor připomíná jen tím, že se odehrává ve starém domě. Neříkám, že nestojí za shédnutí, ale čekala jsem něco jiného. Zkrátka a dobře sitcom o trochu podivné rodince ale po hororu ani stopa.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Kde je byť jen slabý náznak hororové tématiky, tam se mi líbí :) ale tohle mě opravdu neoslovilo. Tim Burton není šálek mého čaje a řekla bych že mezi výplody studia Pixar lze objevit cennější poklady.

Brazil (1985)

Upřímně jsem měla trochu problém udržet pozornost od začátku dokonce, ale možná to bylo tím že jsem film sledovala cca od jedné ráno, a dvě a půl hodiny už na mě byly moc...vrcholný mi přpipadal závěr filmu, ten jsem skoukla alespoň stokrát...fantastická architektura a pesimistický obraz budoucnosti....samý formuláře:-))))

Nájemník (1976)

Kvalita se pozná na první pohled...věděla jsem, že Polanski nezklame a byla to sázka na správnou kartu. Nedokázala jsem si představit Polanskiho jako autora hororového snímku, ale výsledek je doslova bravurní. Vynikající psycho s fantastickým překvapivým koncem. Do poslední chvíle jsem nevěděla, jaký bude osud mladého nájemníka Trelkovskiho...jeho konec mě skutečně vyděsil, a to natolik, že jsem si Nájemníka jako málokterý horor pustila hned ještě jednou. DOPORUČUJU VŠEM FAJNŠMEKRŮM!!!

Soumrak mrtvých (2004)

NAPROSTO PRVOTŘÍDNÍ SUCHÝ BRITSKÝ HUMOR. Mix Montyho Pythona, vzorové anglličtiny a Z-klasiky ve stylu Romera...Tady nejsou žádné ´kdyby´, tenhle film už považuju za klasiku a viděla jsem ho nejméně patnáckrát. Scéna kdy se Simon a Nick vrací opilí z Winchestra, potkají zombíka a zazpívají si tam s ním trio, aniž by si všimli že je to zombík :) a jen řeknou "pojď jdem, je ňákej sťatej"...to nemá chybu. Stejně tak Simon odbývajícího potulujícího se zombíka, sápajícím se Simonovi po krku, se slovy: Promiň kámo, já nemám drobný..." nebo chudák pokousanej Pete:) ...no prostě MAZEC!!! Kombinace měho oblíbeného britského humoru a hororových krvelačných zombíků nemá chybu.

May (2002)

Film jsem viděla už dávno takže těžko hodnotit. Vzpomínám si ale, že se mi poprvé v životě zvedl žaludek při filmu, když si May z ničeho nic vrazila nůžky do oka. Tehdy mě chuť na horory přešla asi tak na týden. Ale po týdnu už se všechno vrátilo do starých kolejí a jsem zase stejný prase jako jsem bývala :-)