• Krátkometrážní

Temný rytíř (2008)

Kéž by byli lidi soudný a popravdě řekli co tady ve skutečnosti hodnotí. I odpůrci akčního žánru, komiksovek nebo hollywoodských škvárů- stylu James Bond nebo Mission Impossible- si Temnýho rytíře nenechali ujít. Včetně mě. A PROČ? Proč asi... osobně se doznávám, upřímně, otevřeně a se soucitem s každým dalším kdo se taky kousal nudou, že jsem měla utkvělou představu o co se tu jedná "za film", a trvám na tom. Je to vůbec film? Není to náhodou jenom prachsprostá reklama? Zkuste popřít. Režisér Nolan zřejmě plánoval vytřískat z tohoto projektu co nejvíc dolarů a všechno si dobře pojistil. Ano, nový Joker se Jacku Nicolsonovi skutečně vyrovnal. Co takhle zbytek filmu? Co takhle gumový panák v latexu jménem Christian Bale? Moc toho ve filmu nenamluvil a jeho výstupy, vyhrožování, a opravdu děsivý, strašidelný hlas alla chlastačka až do rána mě bez nadsázky rozesmívaly přímo záchvatově. Alespoň po většinu filmu, ke konci už mě to pěkně rozčilovalo...Bale byl jednoznačným minusem filmu a tvrdila jsem to už o jedničce. Kde chcete hodnotit nějakej hereckej výkon? Od toho tam původně drahý pan Bale byl, a ne že si tam stoupne,bude stát, a stát, zamračí se, bude stát, udělá bububu "I will kill you", zamračí se..... Nolanovo pojetí Gottham City je jiné než Burtonovo, ale čert vem že je jiné, jde o to že z filmu zcela vymazal onu komiksovou předlohu, atmosféru vtahující do prostředí temného města....ne, pan Nolan přikáže efekt sem a padající mrakodrap tam a že film je hotov. Chytrým tahem byl pochopitelně alarmující rozpočet, čím víc povodní, výbuchů, mrtvol rozstřílených na prach, tím lépe, že? Další podobný tah bylo obsazení; shazujte film kde jsou G.Oldman, M.Freeman a plno dalších proslulých hvězd...reklama na entou. A kolik procent lidí by se na tenhle film hrnulo do kin a půjčoven nebýt Ledgerovi smrti? 50%? Nebo i méně? Je to smutné ale zcela pravdivé, že smrt je nejlepší reklamou. Kdo dává pět hvězd tomuto filmu a zdůvodní to tím že Joker v podání Ledgera byl skvělý, hodnotí Jokera a ne film. A komu k takovému hodnocení Joker v podání Ladgera opravdu stačí, nehodnotí ani Jokera, ani Ledgera, ale zesnulého Ledgera. Aby toho humbuku kolem nebylo málo, Bale je odveden policií kvůli údajnému domácímu násilí (zcela překvapivě se zase něco děje), a čirou náhodou na tiskovce s novináři...no to mě podrž, to je šok..popřete to. Dívejte se kolem sebe. Přijde Vám blahopřání od ČSFD k Vánocům a Novému roku provázeným takovým úsměvem, jaký by nevykouzlil ani Heathův Joker, ale nikomu to asi ještě pořád neleze na nervy...Prostě chudák zesnulý Ledger. Člověk zapně televizi a co vidí...v úterý "Příběh rytíře" s Ledgerem, ve středu "Zkrocená hora" s Ledgerem, ve čtvrtek "Deset důvodů proč tě nenávidím" s Ledgerem. Ne, pro nikoho to očividně stále není nechutná reklama. Pište hodnocení filmu, ne poznámku na Ledgerovo parte. Když vidím 8000 hodnocení tak brzo po premiéře, protáčí se mi panenky.

Bad Taste - Vesmírní kanibalové (1987)

Ne, tohle teda ne...zombie komedie mi nijak nevadí, ba je mám dokonce ráda, ale tohle je totální slátanina, no škoda mluvit. A že prý zábavné nechutnosti? Nechutnosti ano. Zábavné? Nikoli.

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Obyčejná zombie komedie osmdesátých let, nic převratného, ale bavila mě...to potěší :) jen mi nedělá dobře to srovnávání s Evil Dead . Nebe a dudy :)

Kočičí oko (1985)

Řekla bych že splnilo moje očekávání. Pod pojmem horor si sice představím něco jiného ale styl mistra Kinga popřít nelze...scéna na římse věžáku je fantastická :)

Falling Cat (1894)

Hodnotit asi není co :) to je fakt, ale netvrdila bych že to na ČSFD nepatří...já mám celkem smysl pro takový vykopávky a už jen proto, že je to tak starý, se mi to líbí :) Nad kolika starými filmy se dodnes pláče, že se nedochovali? ...tak tu jeden pořád máme :) Vždyť je to vzácnost. Tohle na ČSFD určitě ANO!!!!!!!

2001 maniaků (2005)

Abych pravdu řekla tak jsem tenhle film dokoukala jen proto že v něm hrál Robert Englund...a ještě jsem se divila na co se to dal. Nápad sice možná není až tak špatný ale to je tak akorát na ty dvě hvězdy. Nemůžu si pomoct, ale myslím si že tyhle vyvražďovačky už neletí. Krom toho když se koukám na horor, chci se bát. Mimo nechutné, ale dost podivné až nepravděpodobné a neuskutečnitelné vraždy, jakoby amatérsky zpracované, jsem opravdu usínala. Maximálně by se dala ještě pochválit ta píseň "South will rise..." Dvě hvězdy jen z úcty k tomuto žánru.

Noční můra v Elm Street 5: Dítě snu (1989)

Z dětství mám zafixováno že to byla pořádná slabota, ale teď jsem si Dítě snu skoukla znovu...a nemám námitek. Překvapilo to i mě, zamlouvá se mi i hrdinka i některé další postavy, nápad se snícím plodem budoucí matky se mi taky líbí. Buď jak buď, rozhodně pátý díl překonal předcházející kung-fu čtyřku. Asi v tom nevidím jen čistokrevný horor, jelikož největší dojem ve mně zanechalo vykreslení vztahu dcery, která se rozhodla stát se svobodnou matkou, a jejím otcem, který byl notorikem a své dceři zkrátka musí pomoci. Až je z něj nakonec spokojený dědeček :-). Řekla bych ale že už se nám tu trošku pozměnil Freddík. Není na scéně vidět zrovna moc často a když už tak autoři spoléhali na to co je pro Freddy už od jedničky nejvíce charakteristické a to morbidní smysl pro humor-tady se mi to už ale zdá trošku přehnnané. Kromě hlášek stylu "Die, bitch!" nebo "Say hello to your new daddy!" tu Robert E. nic moc nepředvedl. Je ale poznat když se práce ujme profesionál, čili Robert Shaye, řekla bych, nezklamal. Chválím scénu kdy se Greta snaží vylézt z kedničky, Freddy jí zabouchne dveře a na ledničce je přilepený vzkaz: Die bitch! Dala bych jen tři hvězdy ale nechalo to ve mně docela dobrý pocit, postava tatínka hrdinky mi je moc blízká, a těhotná hrdinka jakbysmet, tak se s tím nějak ztotožňuju. Ač je to horor, vždy se nad tím musím pousmát. ****

Nová noční můra (1994)

Rozhodně mi tenhle díl nepřipadá jako nejslabší článek série. Třeba ve čtyřce nebo pětce se nenajde tolik pěkných motivů, které všechny mají Cravenův rukopis. Čili všude tam, kde Cravena alespoň přizvali ke spolupráci, vidím úspěch. Ať už je nápad Freddyho vstupu do reálného světa sebepitomější, noční můry v tomhle díle jsou nesrovnatelné se čtvrtým, pátým i šestým dílem (o dvojce hanba mluvit). Třeba když Heather spí a zpod prostěradla se dere Freddyho rukavice, rozřezává prostěradlo na cáry a blíží se k jejímu obličeji. Nebo špičková noční můra na hřbitově, když Freddy stáhne malého Dillona do rakve a Heather mu jde na pomoc. A také se mi moc líbí ta popraskaná zeď v domě Porterových po zemětřesení- spáry připomínají řezné rány od Freddyho rukavice a neustále se zvětšují...zatímco některé díly mě skoro uspávají, na tenhle se klidně ráda podívám znovu. Stačilo aby se vrátil Freddyho otec Wes Craven a hned to jinak vypadá!!!

Mrtví k snídani (2004)

Možná je můj pohled na tento film ovlivněn tím, že jsem čirou náhodou v tentýž den zkoukla Nájemníka od Polanskiho. Nebe a dudy :)