• Krátkometrážní

Záhada Blair Witch (1999)

Mrzí mě když vidím jak jde hodnocení čarodějnice z Blair dolů... formát found footage už asi nepatří k nejoblíbenějším, nicméně tenhle snímek byl první svého druhu a ve své době jednoznačně splnil účel. Je to snad jediný horor který mě děsí po dlouhých 15ti letech a cca 30ti shlédnutích i dnes. Kdykoliv jdu spát a vzpomenu si na ten pisklavý hlásek Heather, jak křičí "maajkííííí, maajkííííí!!!!!" musím si rozsvítit a zklidnit se, abych vůbec usnula. 99,99%

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Bych asi hodně drzá kdybych dala jen dvě hvězdy co? Budiž, nechci mu kazit průměr, ale upřímně, ať už se jde nějakej Burton bodnout, mě ty jeho rádoby horory nebaví. Tohle jsem shlédla z povinnosti a usínala jsem nejen u zpívání kde se to dá i čekat, ale i u dialogů...mimochodem, co takhle natočit jednou film podle vlastního námětu a nekrást u jiných? Copa nám říká "Oholený klenotník", známe? Co ty na to Burtone?

Hostel (2005) odpad!

Tak tohle jde opravdu mimo mně...je to urážka Slováků a urážka hororového žánru. Jestli jste se u toho někdo bál tak mi prosím vás řekněte kde. Ani ta krev nestojí za nic. No pane Bože...tomu říkám zmetek...jestlipak to nemá na svědomí nějaký ten rádoby režisér. Není to první snímek který totálně pohřbil, tak alespoň doufejme že je poslední!!!

Freddyho smrt - Poslední noční můra (1991)

Tenhle film jsem viděla kdysi dávno a nepamatovala jsem si z něj skoro nic, ale v hlavě mi dodnes uvízly dvě scény: první když jsem Englunda poprvé viděla nenalíčeného, stojí na zahradě a domlouvá tam svojí dcerušce, že nesmí nikomu prásknout, že zabil maminku. A druhá, když Freddy lítá na koštěti, s pláštěm a čarodějnickym kloboukem:-D

Nenávist (2004)

Řekněme že je to nepatrně lepší než Kruh, ale ani tak se ode mě pochvaly nedočká. Japosko-americká produkce je celkově postavená na hlavu- neříkejte mi, že už se víckrát nebudeme bát klasických monster nebo bestiálních řezníků, ale malých dětí natřených bílým primalexem...tohle opravdu ne.

Kruh (2002)

Je mi líto ale tohle na mě dojem nedělá. Netušila jsem že se z japonsko-americké produkce stane takový hit a že podobných filmů bude přibývat. Už aby vás to zase přešlo!!! Jediná scéna, kdy jsem trochu ztuhla, byla paradoxně pouze smrt splašeného koně, který spadl přes palubua motor lodi ho rozmetal na kaši...jinak NUDA. NUDA, NUDA A ZASE NUDA.

Klid noci (1982)

Pro mě celkem obyčejný thriller zasluhující tři hvězdy, ale nostalgická vzpomínka z dětství na chudáčka medvíka s krvácejícím očíčkem se mi ještě dnes vrací do živé paměti, za to ještě hvězdičku navíc. Když necháte dítě podívat se tajně na kousek hororu, už to holt nikdy nezapomene :) :)

Spalovač mrtvol (1968)

Fenomenální výkon Rudolfa Hrušínského coby pana Koprfkingla, který si ani neuvědomil, že páchal zlo, zatímco se snažil spasit svět, nesmírně přidává filmu na hodnotě. Vývoj jeho psychiky je zde zachycen až děsivě přesvědčivě. Bolestně pomalý proces, kdy se člověk postupně propadá do bizarního, panoptikálního světa, je zde zobrazen stejně surově jako v knize, dějový spád a sled událostí je naprosto přirozený, a tak i vražda manželky a syna se zdá být naprosto logicky opodstatněná. Naprosto přelomové použití střihu a prolínání scén, stejně tak rybího oka. 100%.