• Thriller

Červený drak (2002)

Možná o něco horší jak Mlčení jehňátek, ale * je příliš. Vynikající herecké výkony + dobrý scénář. Krásná scéna hořícího těla na chodníku.

Saw: Hra o přežití (2004)

Takhle brutální horor jsem dlouho (možná ještě) neviděl. Už sám scénarista musel být dost velkej ..., že něco takovýho vymyslel. Smekám. Film je přeplněn originálními nápady. Další klady : obsazení - Danny Glover, Monica Potter a Tobin Bell. Na tenhle film se nedá zapomenout - prostě ohromující atmosféra. Připomíná to vzdáleně dílo Davida Finchera (Sedm, Hra,Úkryt) - skromně uděláno ale opravdu nezapomenutelně. Nic pro slabé povahy - to už byste nerozdýchali. p.s. první film u kterého jsem v půlce přemýšlel jestli se na mám dodívat a nebylo to z důvodu, že film je hovadina

MacGyver (1985) (seriál)

Je to jeden z těch seriálů na kterých jsem vyrůstal a viděl některou epizodu i 3x. To co MacGyver předvádí je úžasné : projevuje ohromné znalosti, fyzickou kondici a s tím spojené sportovní dovednosti - na to je potřeba několik životů. Některé nápady skutečně stály za to. Geniální člověk

MacGyver: Cesta do zkázy (1994) (TV film)

Stále je to MacGyver, který si umí poradit v každé situaci:Krom toho pomocí tenisové rakety zachrání Británii.

Con Air (1997)

Po Skále a Tváří v tvář nejlepší akční film kde Nicolas hraje.Předvádí parádní kondičku (trénoval kickbox) i docela dobře hraje. Dobré herecké výkony předvádějí John Malkovich i Steve Buscemi (ten má samé zajímavé role). Akce se povedla - se Skálou si to může podat ruku.

Opustit Las Vegas (1995)

Dost dobrej film s Nicolasem. Zajímalo by mě jak probíhalo natáčení scény v bazénu (jak při tom ještě pil to pivo) a Elizabeth kolem něj plavala. To muselo dát pěkně zabrat. Nicolas zachrál alkoholika efektně - vždyť kvůli tomu i přibral pár kil, ale jemu nedělá problémy se přizpůsobit roli. Vždyť v Con Airu byl už zase ve špičkové kondici.

Thelma a Louise (1991)

Lepší road - movie asi neexistuje. Kromě hlavní herecké dvijice je skvělé zpestření filmu také obsazení Brada Pitta a Harveyho Keitela jako docela inteligentního poldy. Dobrodružství 2 žen jak má být. Geena Davis se uměla chovat jako profesionálka - jak zavřela policajta do kufru. Konec je až moc brutální, ale když uvážíme jakých špatností se ty dvě nadělaly.No, co už.

Formule! (2001)

Scénář mohl být lepší, ale ty efekty.R.Harlinovy se povedly - udělal pro závodní filmy to co matrix pro akční.To také měl v plánu. Jedna z těch lepších rolí Slye.