• Thriller

Orka zabiják (1977)

Brilantně natočený film plný efektních scén. Určitě lepší než nějakej Willy a další takový srandy.

Matrix Revolutions (2003)

Nejlepší válečný a válečný sci - fi film. Spolu s Vetřelcem 2.

Listopadová romance (2001)

Ano,Ano rozhodně to není vrchol filmového umění.Ale : 1) vynikající herecké obsazení - oba milenci + Jason Isaacs a hrecké výkony 2) zajímavé scénaristické nápady - model ponorky, místo fénu vysavač 3) docela kvalitní zábava. Jeden z nejlepších romantických filmů - kravina, která má něco do sebe. p.s. kvůlo tomu filmu Charlize odmítla hrát v Pearl Harboru po boku Bena Afflecka

Armageddon (1998)

Tento film mě v době uvedení (mých 14 letech - srpen 1998) totálně nadchl - několik měsíců jsem ho rozdýchával a furt mě bylo líto Bruce Willise : Proč musel zemřít Bruce Willis, vždyť zachránil planetu ?! Film je vynikající citový zážitek - rad priznam, ze sem brecel (ne ale hned - byl jsem na tom v kine s tetou, ale cely vecer po prichodu domu), efekty na velmi vysoké úrovni - neco takhle dokonalyho jsem ve filmu predtim nevidel (a malokdy po tom - jeden z tech mala pripadu : Matrix) - samozrejme, ze AKCE naprosto dechberouci - pri meteorickem desti jsem sedel jako prikovany v sedacce, jakoby me to do ni i tlacilo, mistama strach, ze na me skutecne vyleti z platna nejakej zlutej taxik, spocena zada - znate to. Nedivim se, ze to byl v dobe uvedeni takovy kasovni trhak - opravnene, navic to bylo v dobe, kdy aspon u nas sme mohly videt plakaty na kazdem rohu a plote klidne i 10 vedle sebe - a co se tyce tohoto filmu, tak jich v dobe uvedeni snimku u nas bylo opravdu pozehnane. O to vetsi jsem mel radost, kdyz mi tetka navrhla, ze bysme na todle sly. Navic muj divacky zazitek umocnilo zrejme i to, ze nam par tydnu pred tim nesla televize a posledni kvalitni film, ktery me zasahl byl Predator videny zacatkem toho roku asi v unoru - byl jsem tudiz nabit emocni silou, ktera me nutila k divackemu prozitku. Herecké výkony : Bruce Willis zde neodvádí nejlepší herecký výkon, ale nejhorší to také není. Za zmínku stojí Billy Bob Thorton, Steve Buscemi, Peter Stormare, Jason Isaacs jako nejchytřejší člověk planety a také Willam Fitchner jako kosmonaut Sharp. Diky tomuto filmu se stal film mym konickem (az do prichodu serialu 24 hodin, to se moje "orientace" zmenila). Vynikají je i sound track - Aerosmith - I dont want to miss a thing - byl jsem to ja, kdo v devate tride pracne k teto pisnicce sehnal text (nakonec mi ho poslali na pozadani z casopisu Bravo), abysme to mohly zpivat v hodinach anglictiny (toto zasahlo i dalsi tridy). Filmový nikdy-neokoukatelný zážitek. Navic tema aktualni az do Armageddonu. Mam stazenu jak anglickou tak ceskou verzi ... p.s Dotaz: Co by se dělo kdyby takový scénář dostal do ruky Troška ? a taky se divim tomu nizkemu hodnoceni, vzdyt je to jeden z nejlepsich sci-fi vsech dob ... a samozrejme nejlepsi katastroficky !!!!! K ZEMI SE BLÍŽÍ OBROVSKÝ ASTEROID. NEBEZPEČÍ MŮŽE ODVRÁTIT POUZE RISKANTNÍ ZÁCHRANNÁ AKCE.

Skála (1996)

Tento akční film musí uspokojit snad každého diváka - dobře napsaný scénář (i menší love - story se zde vešlo), brilantní herecké výkony (Cage, Connery, Harris). Akční scény jsou opravdu umělecky udělané. Hned od prvního záběru může být člověku jasné, že to bude skvělý film - to jak ti vojáci nesli tu vlajku - zpomaleně, pod dobrým úhlem nasnímáno. Tento film nezestárne.

Základní instinkt (1992)

První velký film ve kterém hrála Sharon Stone a hned taková pecka na kterou nikdo nezapomene i když se mu to nebude líbit. Např.scéna na policejní stanici byla opravdu freee. Škoda že od té doby hraje (až na vyjímky) jen v samých škvárech. Velké plus je i zajímavá kamera Jana de Bonta.

Vetřelci (1986)

Samozřejmě nejlepší film vetřelčí série. Koktejl hororu a akce si získá každého akcemiluvného diváka. Zaroveň tohle patří do kategorie filmů, které zobrazují boj dobra a zla (jako Matrix, Terminátor, Predátor, Star Wars) - prostě by to měli vidět všechny věkové skupiny včetně dětí, které se dívají na filmy hlavně kvůli akčním scénám.

Spáči (1996)

Chtěl jsem dát 4, ale vzpoměl jsem si na popravu Kevina Bacona v hospodě.Film má samozřejmě hromadu dalších kladů včetně scénáře a obsazení.Právníci Brad Pitt a Dustin Hofmann dostali role šité na tělo. Film je ukázka toho že žádný zločin nezůstane nepotrestán a vůbec nejde o to, že se do toho budou míchat soudy. Nezapomenutelný film s řadou nezapomenutelných scén.

Alfred Hitchcock uvádí (1985) (seriál)

Nezapomenutelný seriál. Některé díly zůstanou natrvalo v paměti, třeba ten s tou vězenkyní uvězněnou v rakvi.

Poslední zůstává (1996)

Jeden z těch lepších filmů s Brusíkem. Je to trochu na zamotání hlavy. Trochu nadnesené - blbost aby někdo přeletěl ulici i když dostane 20 kulek. Dokonalé je to co předvádí Christopher Walken - zdánlivě se nechávat střílet do zad a zaútočit v poslední setině sekundy.