• Thriller

Happy Tree Friends 2 - Druhý chod (2003) (video kompilace)

Kdo sleduje Simpsonovi tak určitě srovnálem s geniálním seriálem Itchy a Scratchy. Stejně brutální, nápady originální. Zajímavé kolik lidí se na to podílí (viz závěrečné titulky) - no když je to baví.

John Q. (2002)

Herecký koncert Denzela Washingtona v průměrném snímku. Je blbost v podstatě hovadina aby lidi byly docela v klidu při ohrožování pistolí. Člověk by při první příležitosti vzal zbraň a snažil se zabít útočníka (ne jak ta baba) a rohodně by nikdo neřekl, že pan Archibald je hodný člověk při propuštění i kdyby k tomu měl únosce jakejkoliv důvod - prostě pytlovina. Hezké bylo jak Denzel zacházel s pistolí, takový mávání - v reálu by si hned ustřelil hlavu (ještě že tam neměl náboje).

Stav obležení (1998)

Dost cool film. Vynikající scény např. autobus (to nemělo chybu) nebo zpomalená scéna jak zabombované auto vjíždělo do budovy a přesun vojenských jednotek skrz město. Denzel Wahington zase odvedl vynikající herecký výkon. Bruce Willis a Annete Bening také nebyly špatní. Nadprůměrný film.

Za nepřátelskou linií (2001)

Další neumělecké dílo, ale přece jenom stojí za to vidět aspoň prvních 20 minut a shlédnout scénu sestřelení letadla (ta je rozhodně umělecky natočená, skvěle vymyšlená a trefně ohláškovaná). Poté můžete i vypnout TV protože je jasné jak to dopadne. Herecké výkony jsou docela na úrovni, ale akční scény jsou v porovnání s filmy Michaela Baye a Johna Woo rozhodně slabší průměr a tempo filmu rozhodně není strhující jak by se dalo očekávat (spíše se vleče). No co už.

Smrtonosná past (1988)

Nezapomenu jak jsem byl v šesté třídě zaskočen když jsem viděl tento film - první můj film kde se Bruce Willis představil jako takový akční herec. Předtím jsem ho znal jen ze seriálu Měsíční svit, kde hrál komediálního detektiva a teď jakoby se narodil s kulometem a jeho koníčkem bylo vyvolávání explozí. Perfektní. Nezapomenutelný film a Alanem Rickmanem - jedním z nejlepších filmových záporáků všech dob. Pro takové filmy se Bruce Willis narodil. p.s. kameraman byl JAN deBONT (režisér Nebezpečné rychlosti)

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Rozhodně lepší a nápaditější než Vetřelec 3. Anderson projevil jistöu známku kreativity a přemýšlení o tom jak to udělat co nejzajímavější (bohužel 100 % to není). Akce mohlo být více. Geniální byla scéna s Bishopem - jak si chtěl oflambovat Predátora.

S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení (2003)

5* si to nezaslouží, ale tohle je jeden z mála akčních filmů, které se opravdu drží při zemi - žádné 10 m dlouhé lety vzduchem při výbuchu atd. Drží se v hranicích reality. Herci, kteří nezklamou i kdyby chtěli : Colin Farrel (univerzální herec), Samuel L.Jackson. Michelle Rodriguez si nehraje na takovou tvrďačku jako v Resident Evil. Skvělý odpočinkový akční film s kvalitním (tak trochu jednoduchým) scénářem, ale čekal jsem, že přece jenom bude chtít hlavního lumpa osvobodit více grázlíků (bylo jich málo), ale ten co se převlíkl za bezdomovce a pak výtahl škorpíka byl vynikající.

Protiúder (2002)

Proč se sakra Arnold pouštěl do filmu když už při čtení scénáře musel vědět, že tam nic nového nepředvede - vždyť v Terminátorovi, Predátorovy a Pravdivých lžích předvedl 10 x náročnější akční kousky. Jeden z nejhorších filmů co Arnie natočil - 1* za 2 akční scény (začátek - jako hasič v domě a za poslední 1/4 hodinu - scéna s motorkou).

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

O hvězdičku horší jako jednička - film založený na akci (a to dost dobré akci), ale stále tu je Milla Jovovich, dobré efekty a masky (hlavně Nemesis je dobře udělaný) a film odpovídá na otázky které si možná někdo pokládal během 1. dílu (proč vznikl T-Virus, jak vypadá programátor a jeho dcera a co znamená zkratka STARS). I konec se docela vyvedl - je jasné že pokračování bude.

Resident Evil (2002)

No je to sice blbina, ale jsou zde věci které pěkně ty hvězdičky nakupí - dokonalá hudba (hned na začátku, během scény s laserovou chodbou a během vpádu komanda STARS do budovy), poté ta laserová komora + zmutovaní psy + závěr a nakonec masky a herci (Milla, Michelle, skvělý záporák James Purefoy). Prostě jedna z těch kravin na které se dá podívat i víckrát a která ma i něco do sebe (Anderson zas není tak špatnej filmovej umělec).