Ronin (1998)

Příjemnej začátek, nudnej konec, až na honičku. De Niro standard. Průměrnej film, kterej splní účel, pokud máte chuť na nenáročnou podívanou s trochou akce a hrdinskejch činů. A pokud se chcete pobavit logickejma nesmyslama, kterejch je v tomhle filmu habaděj.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007) odpad!

Po nějáké době se k tomuhle hodnocení vracím. Stojím si za svým, že se jedná o odpad s prvoplánovými vtípky a špatně zvládnutým parodizováním, ale omlouvám se všem, kterých jsem se původní verzí komentáře dotknul. V danou chvíli, těsně po shlédnutí filmu, jsem si nemohl pomoct, a v afektu sem se obořil na všechny, kteří hodnotil větším počtem hvězd než 2. Takže big sory. Přesto poznámka k zamyšlení...je normální, aby na webu, kde je nutné projít "odborným" testem, měla naprostá většina filmů hodnocení vyšší než 50%? (možná dokonce vyšší než 70%, neznám přesné statistiky)

Nový svět (2005)

Krásné momenty, melancholická těžká atmosféra, která nás neopustí na na malou chvilku. Hodně rozmáchlé tahy štětcem, vybroušené detaily. Ale několik neustále se opakujících dokonalých záběrů nevystačí na 150 MINUT. Snad jen kdyby režisér nechal běžet jeden statický záběr na Kilcherovou - na její dokonalost by nevystačilo ani minut 1000.

Stará radost (2006)

Špička. Ba přímo špička špiček. Pár vět o ničem. Ale v pozadí mezi řádky se odehrává velký drama. Drama, který jsme už asi všichni zažili. O přátelství, který vyšumělo. O tom, že jeden si to uvědomuje víc než druhej (nebo si to nepřipustí), a o trápení, který tahle nevyváženost způsobuje. Neopakovatelná atmosféra. Dokonalej minimalistickej film s dokonale zvolenou lokací a hudbou. Bravo.

Nauka o snech (2006)

Krásnej film. Vše už tu bylo víceméně řečeno. Jen bych vyzdvihnul neskutečně prdelní fóry, který si byli schopní vychutnat všichni francouzštináři. Opravdu moc vtipný nonšalantní hlášky francouze-světáka. A vůbec, fajn humor se prolínal celým filmem. Jedinou věc, kterou bych vytknul je přílišná snaha vytvořit něco speciálního. Mnohem víc bych si vychutnal normální decentní film, kterej by běžel v pohodovým tempu těch krásnejch rozpačitejch scén, kdy se cosi magickýho odehrávalo mezi hlavními hrdiny. Proč ty křehký chvíle drtit bombastickejma "šokujícíma" scénama? Zbytečný. Zato využití loutek - unikátní. Ač se jedná hodně dobrej film, dávám "jen" tři hvězdy - už teď nějak tuším, že za pár let nebude moc na co vzpomínat.

Sejmi eso (2006)

Absolutní nedostatek jakéhokoli náznaku postavy, která by byla natolik rozkreslená, aby vůbec stála za řeč. Dalo hodně velkou práci tenhle slepenec dokoukat.

Obávaný bojovník (2006) odpad!

Film jsem pro neúnosnou debilitu musel po 20 minutách vypnout. Příběh kýč, herci přehrávají, souboje jsou nereálný. Opravdová katastrofa.

Apocalypto (2006)

Pralesní akčňák, kterej pobaví. Ale nic velkýho se neodehrává. Režie dobrá, scénář průměrný, hloubka nulová. Škoda.