Mars útočí! (1996)

Mega úleťárna. Burton opět dokázal svůj vytříbený cit pro vizuální stránku. Mimozemšťani jsou dokonalí.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

To, co dělá tento film výjimečným, je akce. Ryzí opravdová akce, při které se nevyplýtvá hromada digitálních triků. Díky bohu za tvůrce, kteří nepropadli zaklínadlům digitálních kouzel, a za producenty, kteří se nehoní za tím, aby byl film rychleji a levněji dokončen. A v neposlední řade za Toma Cruise, který i v pětapadesáti letech překonává hranice, na které si dnes už netroufne ani dvacátník.

Blade Runner 2049 (2017)

Vizuálně dokonalé dílo, které doplácí na dlouhou stopáž a nudný děj. Zatímco první Blade Runner drží diváka neustále ve střehu, dvojka je hrozně utahaná. Harrisona Forda jsem se dočkal až skoro po dvou hodinách a ani poté moc prostoru jeho Deckard nedostal. Spíš se mi zdálo, že je ve filmu jen proto, aby se neřeklo. A co teprve hlavní záporák Jared Leto? Ten se objevil snad jen ve dvou scénách. Villeneuve svou práci odvedl precizně, ostatně jako vždy, ovšem pánové Fancher a Green svou práci velmi odflákli.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Film jsem si pouštěl s nulovým očekáváním. Poté, co byl těžce sražen kritiky i diváky, jsem nečekal, že by měl mohl zaujmout. Příběh jede podle zaběhlých šablon, ale to mi nevadí, vlastně to mám u komiksáren i rád. Oblíbený pojem "digibordel" byl pro mě největším strašákem, protože v Muži z oceli to hoši z DC vůbec nezvládli a trikově to byl jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl (na to, jaký měli rozpočet). To však v BvS nenastalo. Všechny efekty byly vcelku stravitelné, každopádně se to dá udělat mnohem lépe. Zároveň mě uchvátily zábery Larryho Fonga a střihová skladba filmu. Pro někoho možná nestravitelné, pro mě fascinující. Silně nesympatickou a antierotickou Amy Adams bohužel nemohu pořád rozdýchat, avšak to tvůrci vyvážili úžasnou Gal Gadot. Jesse Eisenberg jako Lex Luthor excelentní. Henryho Cavilla mám rád, takže za mě OK, akorát větší prostor zde měl Batman/Bruce Wayne. Když píšu, že k filmu jsem přistupoval s nulovým očekáváním, ohledně Bena Afflecka jsem měl mínusové očekávání. Kupodivu veškeré obavy zmizely hned na začátku. .. Chápu, že lidé film úplně nepřijali. Přece jenom střet dvou nejvýraznějších postav DC Comics s takovým rozpočtem by měl být vizuálně daleko lépe zpracován, to samé platí o scénáři. Když si však tohle odmyslím, jde o kvalitní podívanou. Alespoň z mého pohledu.

T2 Trainspotting (2017)

Milovníky jedničky tento snímek určitě potěší. Já se do této skupiny řadím a jsem velice spokojen. Danny Boyle mě zklamal málokdy. Práce s kamerou je velmi povedená. Scény v drogovém opojení jsou opět návykové jako před jednadvaceti lety, ovšem už ne v tak hojném počtu. Přece jenom hlavní hrdinové se s heroinem už víceméně rozloučili. Tímto se dostáváme k další velice důležité složce filmu - hereckému obsazení. Za polovinu úspěchu považuji to, že si všichni z původní herecké sestavy udělali čas a vrátili se k rolím, které je "udělaly". Příběh sice nepřínáší nic inovativního a dá se považovat za nejslabší stránku filmu, i přesto je však na velmi dobré úrovni. Vyprávění příběhu stojí také na opravdu perfektně zvoleném playlistu, kde jsem byl mimo jiné potěšen mými oblíbenými The Clash a v závěru jsem se dočkal i tolik očekávaného Iggyho Popa. Objektivně hodnotím za čtyři hvězdy. Subjektivně a nakrmený velkou dávkou nostalgie dávám za pět, protože už dlouhou jsem nebyl z filmu takhle naměkko.

Správnej dres (2015) (TV film)

Strašně stupidní snímek, který vypadá, jako by ho napsala sama Kuchařová. Ta předvedla jeden z nedebilnějších hereckých výkonů, co jsem za poslední dobu viděl. Jednu hvězdičku dávám za Vladyku, jehož čas strávený na place byl jediným světlým bodem filmu.

Vlk z Wall Street (2013)

Scorsese opět dokazuje, že je mistr svého řemesla. Stejně jako DiCaprio. Ani ostatní herci se nemusí stydět za své výkony. Překvapil mě Jonah Hill, kterým jsem pohrdal v každém filmu, ve kterém jsem ho doposud viděl. Hromada lidí mi film vychvalovala a doporučovala, a tak jsem očekával, že to bude film bez hluchého místa. Bohužel i takového sekvence se našly. Takže možná mému hodnocení a pocitu z filmu ublížilo nejvíc to očekávání.

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Vynikající Al Pacino a Johnny Depp. Kdyby to natočil Scorsese, tak by z toho asi bylo pět hvězdiček. Ale i tak se jedná o nadprůměrnou gangsterku, ke které se budu rád vracet.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Villeneuve opět předvedl mistrovskou filmařskou práci. K obsazení a zpracování člověk nemůže říct ani "ň". Hodnocení kazí akorát scénář. Každopádně tento film mi jen potvrdil, že Villeneuve by dokázal natočit skvělý film, i kdyby dostal do rukou scénář k 3265. dílu Ulice.

Americký táta (2005) (seriál)

Baví mě to víc než Simpsonovi nebo Griffinovi. Silnou stránkou je, že si střílí hlavně z politických ideologií a tajných vládních služeb. Je to i o něco drsnější a tak nějak jsem doufal, že na konci nebudu muset poslouchat nějaké morální ponaučení. Bohužel se tak nestalo a myslím, že to je slabá stránka všech podobných seriálů. Zejména díky tomu si South Park pojede dál svou vlastní na poli animovaných seriálů.