Pojistka smrti (1944)

Luxusní film noir, který se fanoušek žánru vychutná plnými doušky. Billy Wilder potvrzuje status režisérské legendy. Herecky vyniká především Edward G. Robinson.

Zlý časy v El Royale (2018)

Vizuálně dokonalé s úžasnou atmosférou. Hvězdné herecké obsazení je bez chybičky (až na tu Dakotu), ovšem ten děj je tak hrozně nudný a často velmi předvídatelný. Z tohodle se dalo vytěžit o dost víc, než se vytěžilo. I přesto je to film hodný alespoň jednoho zhlédnutí.

Nejpodivuhodnější kina světa - Lucerna, Praha (2015) (epizoda)

Nevím no. Spíš to bylo romantické vyprávění o třech generacích uvaděček a o československém boji proti nacismu a komunismu, kterých je k vidění hromada. Čekal jsem spíše zabřednutí do jasných faktů a informací o tomhle krásném kině.

Rocky Horror Picture Show (1975)

Skvělá rock'n'rollová hudba doplňovaná skvělým vizuálem, rozkošnou Susan Sarandon a sladce perfektním Timem Currym.

Sherlock Holmes (2009)

Skvěle se doplňující dvojice Downey + Law, démonický Mark Strong, sexy Rachel McAdams... K tomu Guy Ritchie navracející se do ztracené formy. Vizuálně dokonalé.

Promiňte, omyl (1948)

Skvěle gradující snímek s velice atraktivní atmosférou. Pět hvězd je na místě. Skoro jako od Hitchcocka.

Skleněný (2019)

Vzhledem k mým vysokým očekáváním je Skleněný lehkým zklamáním. První třetina filmu je skvělá, po přesunu do psychiatrické léčebny ale začne snímek upadat. Vše táhne kupředu především McAvoy brilantním výkonem a také postavy z předchozích snímků, které způsobují záchvaty nostalgie. Finále je vcelku odfláknuté, přesto pravděpodobně většinu překvapí - i když asi ne zrovna pozitivně. Celá recenze zde - https://kulturio.cz/recenze-film-skleneny/

Ani stín podezření (1943)

Nuda. Jsem Hitchcockův fanoušek a měl jsem k tomuto snímku velká očekávání. Místo obvyklého úžasu jsem si však přál, aby tento film už skončil a každý pohled na časomíru budil hrůzu, kolik ještě zbývá do konce. Při Hitchcockových filmech by však hrůzu mělo budit něco jiného, nemyslíte?

Znamení (2002)

Brilantní film, který dávkuje napětí ve velkém, doplněný excelentními výkony všech čtyř hlavních představitelů. Po zhlédnutí už pro nikoho nebude kukuřičné pole jako dřív.

Rozpolcený (2016)

V Shyamalanovi se opět po letech probouzí kvalitní režisér a doufejme, že převezme otěže před tragédem, který se dostal na povrch po Znamení. Fantastický James McAvoy si zde jede zcela vlastní hereckou ligu. Rozhodně jsem zvědavý, co nám přinese jeho spojení s Willisem a Jacksonem za pár dní.