Das Wilde Leben (2007)

Užívať si život na nič a nikoho nehľadieť, isť si za svojim snom vlastnou cestou. Pre mňa vskutku veľmi osobný film. Aj keby sa dalo povedať že film ma v niektorých miestach viac mínusov ,ako plusov všetko to zachráni nádherná herečka v hlavnej role. I keď je vo filme viac vyzlečená ako oblečená, nepôsobí tento film nijak nemravne.

Dalur (2006)

Po filmovej stránke asi ten najkvalitnejší amatérsky film, aký som doposiaľ videl. Nuž tie "herecké" výkony čo podávajú ty kvázi herci sú žalostné. Ale inač klobúk dole pred originalitou tohto filmu.

Hanebný pancharti (2009)

Napätie od úplného začiatku až do konca, ktoré sa dalo krájať a ktoré prešlo aj na mňa bolo úžasne. Aj keď tento film neopisuje práve skutočnú históriu na jeho kvalite to zásadne neuberá. Bol to skutočne veľmi silný zážitok. Asi najlepší film, aký som v poslednej dobe videl.

Odsouzené (2009) (seriál)

Zo zásady dávam tým naši slovenským sitkomom Odpad!, v tomto prípade som urobil trochu kompromis. Aj keď je jasne že to je len ďalší brak, ktorý sa dokonca tvary že má úroveň. I napriek tomu sa nato rád pozerám, no ja neviem niečo na tom proste bude, možno práve ta Elenka Podzámska.:-)

L. A. - Přísně tajné (1997)

Je to ta najkvalitnejšia kriminálka, akú som mal možnosť zatiaľ vidieť. Presné podľa môjho gusta. Vynikajúce obsadenie, scenár má to akciu a hlavne dobrú zápletku, viac mi netreba.

My děti ze stanice Zoo (1981)

Tento film má moc zdeprimovať človeka, ako sa len dá. I keď po filmovej stránke dosť fušersky film v ktorom sa monotónne všetko toči len okolo jednej veci, zas a znova sa akoby opakovali tie iste dialógy a pod. I napriek tomu to na mňa spravilo ohromný dojem. Pokiaľ ma tvorcovia filmu chceli odhovoriť od drog tak to na mňa malo rozhodne väčší účinok, ako Trainspotting.

Vyšší princip (1960)

Veľdielo Česko-Slovenskéj kinematografií. Z „Vyššieho princípu mravného“ by tento skvostný film zasluhoval bez diskusie šesť hviezdičiek. V záverečných etapách filmu som len sotva lapal po dychu.

Kmotr 1, 2, 3 (1992) (TV film)

Keďže som každú časť hodnotil piatimi hviezdičkami, tak pri tomto nebolo o čom premýšľať.

Futurama (1999) (seriál)

Futuráma ma zaujala hneď od prvej časti. Možno to nie je veľmi realistické, ale to na kvalite tohto seriálu vôbec neuberá. Hlavne sa mi páči "parodovanie" rôznych filmov.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Neviem teraz či to bol Rodriguezov úmysel, ale skoro som sa povracal! Aj keď mám filmy podobného charakteru rád, toto ma trochu sklamalo. Je len jediná vec prečo by som si ten film opäť pustil a to Rose McGowan, ktorá v roli beznohej striptérky vyzerá fakt BOŽSKÝ:-)