O dívce, která proskočila časem (2006)

V svojej podstate veľmi milý film, dalo by sa povedať také spríjemnenie nudného večera. Škoda len že tak zaujímavý príbeh vo mne nič nezanechal, odstupom par hodín som si naň už ani nemohol spomenúť, takže znižujem hodnotenie. Určite ale stoji za to si to pozrieť.

Old Boy (2003)

Na obale DVDčka bolo uvedené Q. Tarantino prehlásil, "Tento film je tarantinovštejši než čokoľvek, čo som natočil ja sám". Musím priznať že to bol spočiatku hlavný dôvod prečo ma tento snímok zaujal. Osobne som tam žiadne podobné znaky v podstate nenašiel. Ale som rad že kvôli tomuto nápisu sa mi podarilo objavil niečo fakt skvele. Myslím že toto je jeden stých najlepších filmov ktorý som za poslednú dobu videl. Tentoraz mi Južná Kórea dokázala že vedia točiť aj niečo iné než len romantické drámy.

Děti přírody (1991)

Keď zostarnem snáď pochopím, ale momentálne toto nieje nič pre mňa.

Květina a had (2004)

Poviem to takto : Musel som to sledovať na etapy, ak mi rozumiete. :-)

Rock v Reykjavíku (1982)

Určite veľmi zaujímavý hudobný dokument. Islandská undergroundova hudba je pre mňa veľkou neznámou, bohužiaľ aj po zhliadnutí tohto dokumentu naďalej ostala. Absencia titulok spôsobila že sa nič nedozviete a ste odkázaný len na pozorovanie kapiel o ktorých nemáte ani šajn. Nuž keď to vezmem po hudobnej stránke tak je to skvela záležitosť.

V Bruggách (2008)

To najlepšie na filme V Brugach sú pre mňa pravé tie Bruggy. Aj keď slabší dej, ale umiestnený do krásneho prostredia dal vynikajúci výsledok.

Zimnice (1995)

Zaujímavé spojenie Islandu a Japonska, krajín na prvý pohľad tak rozdielne ale v istom slova zmysle podobne. Prekvapilo ma a zároveň aj potešilo že to celé malo akýsi nádych cestopisu, keďže mam pre Island istú slabosť. Aj keď samotný dej nebol nijak zvlášť brilantný, atmosféra a akási pohoda ktorá po celí čas v tomto snímku panuje je priam očarujúca.

Život Briana (1979)

Vynikajúci film, skvela komédia a originálny humor. A záverečná scéna z ukrižovaním (hlavne spievaná časť) no proste nemám slov. :-)

Dode's-Ka Den (1970)

Skutočne zaujímavé vykreslenie chudoby a útrap bežných ľudí, ktorý prežívajú smutný ale zároveň v istom slova zmysle idylický život. Film vám vykresľuje osudy hlavných hrdinov nezávisle jeden od druhého. Napríklad dvojica "staviteľov" ktorý spia vo vraku starého auta a pri to si v hlave budujú svoj vysnívaný domov z bazénom je očarujúca. Alebo podarená dvojica kamarátoch, ktorý sa deň no denne opíjajú a tak si vymieňajú medzi sebou manželky. Taktiež nesmiem zabudnúť na prekrásnu hudbu, ktorá akoby bola vypožičaná s nie akého československého filmu a i napriek tomu sa tam bravúrne hodila. Každopádne je to film, ktorý treba vidieť.

Džošú 701gó: Sasori (1972)

Tak do tohto som šiel v skutku obozretne, nuž čakalo ma prijemne prekvapenie v podaní úžasnej Meiko, ktorú som si už zamiloval ako Lady Snowblood. I keď k podobnému filmovému žánru veľmi netiahnem, pokiaľ to vezmem tak trochu z rezervou tak to bola pre mňa rozhodne skvelá záležitosť.