Trainspotting (1996)

Jeden z mala filmov o drogách čo poukazuje aj na ich "pozitíva". Páči sa mi atmosféra, aká v tomto filme panuje, užasne zvolená hudba, obsadenie a dialogy postáv zvlášť ma dostali úvahy Marka Rentona . Skutočné veľmi kvalitný snímok. A tým kvalitným myslím že si mám normálne chuť šľahnuť :)

Dracula (1931)

Žiaden iný film nedokáže vyvolať vo mne také zvláštne pocity ako tento. I keď pravdu povediac, keby som mal hodnotiť iba samotný film, tak by to bolo iba slabé tri hviezdičky. Nuž v tomto prípade som trochu zaujatý a keďže mam pre Lugosiho istú slabosť považujem toto "priemerne" dielo za skvost kinematografie.

Princezna Mononoke (1997)

Chcel by som mať jedenásť a pozrieť si Princeznú Mononoke po prvýkrát. Čas letí nekompromisne rýchlo, názory, vkus a pohľad na svet sa mení, ale tento film ostane v mojom srdci zapísaný vždy ako číslo jedna.

Sloní muž (1980)

Tento film ma pomerne dosť sklamal, čakal som od toho trochu viac a tým myslím prevažne emócie, ktorých je vo filme žalostné málo. Veď film, ako je tento by mal byť prevažne postavený na emóciách či nie?

Tenkrát na Západě (1968)

Toto je skôr film môjho otca, ale nebránim sa pozrieť si ho znovu a znovu. Obsadenie, hudba a celý ten príbeh, ktorý sa tam odohráva, proste najlepší western aký som kedy videl. A povedzme si že lepší už ani neuvidím.

Forrest Gump (1994)

Je ťažko komentovať film takéhoto kalibru, všetky superlatívy boli napísane a všetky chváli povedané. Ja už len môžem skonštatovať že je to všetko pravda. Keď som tento film videl po prvýkrát ešte dlhé mesiace som na neho myslel. A to sa my stáva len u máloktorých filmov. Tento je jeden z mojich NAJ NAJ!

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Tento film som už videl asi tak XY krát, no vždy keď si ho pustím pozerám ho tak ako sa hovorí "na jeden dych". Pre mňa asi to najlepšie z najlepších.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Toto ma asi nikdy neprestane baviť! Milujem hlavne tie úžasné hlášky, ktorými sa tento film len tak hemži. Moja najobľúbenejšia : Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já!!! Skvelá kultová záležitosť, ktorú len ťažko okomentovať z dôvodu že pri tomto filme môže človek použiť jedine superlatívy.