Soumrak (2002)

Mne z neznámych dôvodov som tento film po dlhšiu dobu akoby obchádzal. Čo nechápem, keďže práve takýto druh filmov zvyknem vyhľadávať. Som úprimné rád že som sa k tomuto odhodlal a že nedošlo v tomto prípade k seba menšiemu sklamaniu. Snáď môžem prehlásiť že to bolo prinajmenšom dokonalé a určite to dokáže konkurovať aj samurajskej klasike z 50tých a 60tých rokov.Za toto by sa nemusel hanbiť ani Kurosawa či Kobayashi. Ešte snáď len vyzdvihnem skvelú doprovodnú hudbu a bravúrne prevedené bojove scény, ktorých bolo minimálne čo ale beriem za isté plus. Nemám k tomu už azda viac dodať, snáď len že sa teším na ostatné snímky tohto režiséra a určite v najbližšiu dobu sa do nich pustím.

Orphan (2009)

Ester je tak dokonala záporná postava, že som jej jednoducho musel po celu dobu fandiť a veril som že svoj diabolský plán dokáže dotiahnuť dokonca, čiže ma dosť mrzelo ako to cele dopadlo. Čo narobiť, tak to už v tom "veľkom filmovom biznise" proste chodí, že film musí mať nutne, aký taký happy end. Jednoducho si myslím že to malo väčší potenciál, škoda no.

Můj soused Totoro (1988)

Škoda len že som sa k tomuto filmu nedostal ako "malý" s detskými očami by som tento film určite vedel viac oceniť, aj keď to bolo fakt krásne, zrejme na to som už pristarý.

Zkažená mládež (2007)

Tento film ma po celú dobu sledovania neskutočne štval! Štvali ma ty žiaci a to nielen ty ktorý šikanovali, ale i ty čo to akýmsi spôsobom podporovali, zvlášť priateľka jedného z hlavných aktérov, taktiež učitelia boli dosť dementný. No a koniec koncom asi najviac mi krv pili ty takzvaný hlavný hrdinovia a to od úplného začiatku až do konca. Takže Bravo!...ak toto bolo autorovým zámerom.

Ztraceno v překladu (2003)

Aj keď mal tento film mnoho múch, a chýbala mu akási zápletka úplne ma očaroval. Dej akoby plynul a plynul a nič zasadne sa proste nestane a ja týmto zhypnotizovaný som to proste hltal. Nebudem sa rozpisovať čo sa mi páčilo a čo nie, je to proste skvelí film a Bill Murray je úžasný herec, aj keď ho nepovažujem za svojho obľúbenca toto mu fakt sadlo.

Mazací hlava (1977)

Nad týmto komentárom musím trochu porozmýšľať. Keďže pravé teraz som film dopozeral a ten kto ho videl asi pochopí, že dojmy z tohto snímku sa nedajú len tak ľahko vyjadriť. Môžem ale s kľudom prehlásiť že si tento film už zrejme jakživ nepozriem, teda v najbližšie (dlhej) dobe určite nie. Tých plných päť hviezdičiek udeľujem z prostého dôvodu, že som jednoducho väčšie šialenstvo jakživ nevidel a verím že to aj tak ostane. Môj prostý výklad, "myšlienky" tohto filmu je : žiadnu nemá! podľa mňa sa jedna len o akúsi nočnú moru, možno viacero nočný môr samotného režiséra stvárnene povedeným spôsobom na filmovom platne. Mazacia hlava je film, ktorý treba určite vidieť, ale raz a nikdy viac.

Studená ryba (2010)

Brutálny? Chladnokrvný? Surový? Myslím že ani jedno z týchto slov dostatočne nevystihuje, aký tento film v skutočnosti je. Od Shion Sona som zatiaľ videl len Love Exposure, takže som na bizarnosti a úlet bol pripravený, ale toto bolo už silne kafe. Od spomínaného Love Exposure sa tento film samozrejme neskutočne líšil keďže vtedy som sa nasmial, ale pri tomto som len pulil očami a občas aj odvracal zrak. Ťažko opísateľná záležitosť. Popravde by som nechcel nahliadnuť do mysle tohto režiséra, ale i tak ho istým slova zmyslom obdivujem.

The Haunted World of El Superbeasto (2009)

Myslím že o tomto pračudesnom filme sa kľukne môžem vyjadriť že to bola, Píčovina! Ale aspoň som sa skvele pobavil.

Rocky VI (1986)

V podstate slušne natočené a aj pomerne vtipne, nuž voľajako mi tam nesadla tá hudobná zložka.

Walk the Line (2005)

Pre mňa rozhodne veľké sklamanie a to mam J. Casha rád. Veľké mínus je predovšetkým Joaquin Phoenix, ktorý sa do hlavnej roli proste, teda aspoň podľa mňa nehodil, miestami priam vyzeral až smiešne. Taktiež dej nebol ničím brilantný, myslím že s tejto témy by sa dalo vydolovať oveľa viac.