Finty Dicka a Jane (2005)

Příjemný, vtipný, místy možná i trochu dojenný film. Zasmál jsem se u něj hodněkrát. Ale to je tak všechno. 65%

Hawkingův paradox (2005) (TV film)

Horko těžko 3 hvězdičky. Upřímě mě nejvíc irituje "průvodkyně pořadem", která používá takové slovní obraty, jako kdyby mluvila k hlupákům. Pokud to pominu, mnoho se toho člověk v dokumentu nedozví. Určitý informační přínos má, ale čekal jsem mnohem víc, zvlášť od BBC.

Já a Ty a všichni ostatní (2005)

Tak tohle byl pro mě hodně divný snímek. Asi jsem ho úplně nepochopil, pokud bylo vůbec co, ale prostě mi to úplně nesedlo. 60%

Kameňák 3 (2005) odpad!

Jeden z vůbec nejhorších českých filmů... Jak smutné bylo, když jsem si dnes přečetl průzkum veřejného mínění jedné agentury, že podle 43% respondentů je Zdeněk Troška vůbec nejlepší český režisér současnosti. Tenhle film a další dva jeho předchůdci, ideálně i celá Troškova "tvorba" by měla zmizet z televizních obrazovek... Neskutečná hrůza...

Legendy z Dogtownu (2005)

Film o skupince kluků, kteří změnili styl skatebordingu. Je to pěkná podívaná a jako doplnění bych určitě doporučil dokumentární snímek

Mariňák (2005)

Zajímavý snímek a opět zcela jiný než ostatní Mendesovi počiny. Pro mě je to film, který si na nic moc nehraje, syrový, ale dobře koukatelný. 80%

Přežijí jen ti nejdrsnější (2005) (TV film)

Zajímavý vhled do jedné z nejstřeženějších a nejtvrdších věznic v USA. Dokument je primárně zaměřen na 3 vězně, a několik strážců. Jinak ale postihuje celý systém fungování věznice a líčí pravidla přežití, která by byla pro většinu z nás naprosto nepodstoupitelná. Patrně by ani nikdo z nás dlouho nepřežil. 75%

Snídaně na Plutu (2005)

Milý, místy smutný, dojemný a někdy vtipný snímek popisující životní cestu skupinky kamarádů s trošku jiným hlavním hrdinou. 90%