Tři mušketýři: Královniny přívěsky (1961)

Tohle není pro mě nejlepší adaptace Tří mušketýrů, ale je v těsném závěsu. Je svěží, lehkonohá a zábavná. Nebudu se víc rozepisovat, protože všechno za mě už napsal Marigold.

Tučňáci z Madagaskaru (2008) (seriál)

Tahle povedená čtyřka mě ze všech postav ve filmech bavila nejvíc a úspěšně v tom pokračuje i v seriálu :)

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

No páni, ono se tam i něco dělo! Tak to byla moje první myšlenka, když jsem šla z kina. Když pominu úsměvný příběh, který by se dal shrnout do několika slov - Bella upírem. Hrozba, smrt dítěte. Proti všem a chlupatý Jakob se motá kolem. A nakonec spolu všichni žijí šťastně až.... Setkání Cullenových s Volturiovými byla docela zábava, takže vysloveně průšvih to nebyl. Další plus - konečně se tam objevil upír, který má nějaké charisma a není jen nasládlý chlapeček, Lee Pace (Řekni kdo tě zabil). Poslední (konečně!) díl se s Twilight ságou vypořádal se ctí, sláva :).

Válka Bohů (2011)

Bezduchý příběh, kde hlavní záporák střídavě filosofuje (vždyť mu rodina vymřela na nemoc a bohové si dovolili s tím nic neudělat), střídavě někoho umučí, zmrzačí nebo zabije. Naopak klaďas na začátku absolvuje výcvik hodný asijské akčňárny (zbav se vzteku a mlať tou sekyrou pořádně), Olymp s přiteplenými bohy…Chce to mít příběh, ale nemá, chce to být jako 300, ale není. Je to vyšinutý film s kousky antické mytologie. Váhám mezi odpadem a 1*, nakonec dávám 1* za přehlídku urostlých svalovců a stylové pozadí, na které bylo radost se koukat.

Vikingové (1999)

Pokud někdo koukal na Vikingy jako na historicko-dobrodružný román, tak nízké hodnocení i dokážu pochopit. Ale já tohle fantasy dobrodružství viděla až v TV nezatížená názory ostatních, připomnělo mi klasické příběhy Sword and sorcery (no jen ta magie tam není) a líbilo se mi. Čtyři hvězdičky si zaslouží.

Vikingové II (2008)

Tvůrce se zhlédl v Beowulfovi, zamyslel se a řekl si – udělám film o tom, jak Beowulf potkal Predátora. Je to možná šílený, ale v žánru scifi a fantasy se to šílenostmi jen hemží. Jo, jsou tam sem tam díry (kde nejsou), za všechny jmenuju jednu – proč sakra Kainan nezkusil využít technologie, zbraně ze zničené lodi…asi už bychom pak nekoukali na hrdinský epos, ale na akční scifi střílečku, což autor očividně nechtěl. Herecké obsazení je dokonalé, téměř civilní hraní charismatického Caviezela, bez zbytečných gest a hrdinských hlášek, mě dostalo. A ostatní tam nebyli, jen aby oprašovali ego hlavního hrdiny nebo pro okrasu. Když jsem poprvé uviděla Freyu, tak jsem došla k závěru, že má snad divoženku v krvi. Trikově trošku slabší, ale kdo není rozmazlený, tak to zkousne. Outlander mě bavil podstatně víc než jiné filmy, kterým obvykle dávám průměrné 3*, proto ode mě získal zasloužené 4*. PS. Ano, český název je pěkná blbost! Ale díky němu jsem na film narazila. Tož tak. EDIT: Od prvního shlédnutí a mého komentáře uběhl nějaký čásek, když jsem si uvědomila, že Outlander je zkrátka jedním z filmů, ke kterým se ráda vracím, i proto má nárok (ve svém ranku) na 5*.

Volání netvora: Příběh života (2016)

Prvoplánově citově vyděračský film. Dokázal zaujmout tak v první třetině, kdy člověk pořádně nevěděl, o co jde, pak už vše směřovalo k nevyhnutelnému konci. Osobně mě fascinovala až hloupá neschopnost dospělých postav řešit tak závažný problém s už ne tak malým dítětem. No, ale kdyby to dokázali, tak by nevznikl tenhle film. Vizuálně velmi povedené.

Who am I - žádný systém není bezpečný (2014)

Jako výlet do ne příliš známého světa to funguje skvěle. Navíc výborné herecké obsazení, stylová hudba a ani chvilka nudy při sledování. Naprostá spokojenost, co víc si přát...

Zaklínač (2002) (seriál)

Tenhle seriál se mohl stát kultovním, bohužel se mu to nepodařilo. Geralt Michala Zebrowskeho je temný, osudový, charismatický. Jen jsem měla pocit, že cestou na natáčení se na maškarním zhlédl v samurajském kostýmu. Ale to je detail. Ovšem Marigold, trubadúr a lamač dívčích srdcí, kterému má koukat rošťárna z očí, to byl omyl. Story dobré, občas se to vleklo, z příběhů o Zaklínači šlo vytřískat podstatně víc, ale celkově se mi seriál líbil.