Právnička

Právnička

Studentka práv

• 5.11.2005  01:35

I když romantické komedie moc nemusím a až na výjimky nejdu nad tři hvězdičky, u Zelené karty jsem musela jednu přidat. Ani sama nevím proč, ale něčím si mě prostě tento filmík získal. Možná svou elegancí a nevtíravým humorem, nevím...

• 5.11.2005  01:30
    Top Gun (1986)

Krásná hudba, krásný Tom Cruise, ale odhodím-li nostalgii, tak nejde kvalitativně o nic výrazného. Navíc z onoho "já jsem Američan, kdo je víc" je mi už zle :(

• 5.11.2005  01:22
    Horem pádem (2004)

Dle mého Hřebejkův nejslabší kus, lehce zapomenutelný, malinko nadprůměrný film. Žádné hlášky či scény, které by utkvěly v paměti, téměř žádný důvod, proč film vidět podruhé, chvilkama mě dokonce i nudil (ovšem můj oblíbenec Macháček si zaslouží samostatné hodnocení - to by bylo za plný počet, jak jinak) :)

• 5.11.2005  01:15

Taková nijaká, nezáživná, průměrná pohádka na dvě hvězdičky. Ta třetí je jen pro mistra Lišku :o)

• 5.11.2005  01:13
    Beethoven (1992)

Sice mě vytáčí některé typické scény "made in USA", ale jinak je to zábavný a roztomilý rodinný film na odreagování a pobavení :o)

• 5.11.2005  01:10
    Plastická chirurgie s. r. o. (TV seriál) (2003)

Naprosto šílený a šokující seriál s úžasně sexy Julianem McMahonem :o)

• 5.11.2005  00:52

Nechápu, proč tento úchvatný Hřebejkův počin nezískal Oskara, líbí se mi o chlup víc i než Kolja. Bezchybné herecké výkony, pohodový a zároveň napínavý a šokující příběh, skvělý scénář a povedená hudba. Jeden z nejlepších současných českých filmů. Je hřích to nevidět ...

• 5.11.2005  00:30
    Sedm (1995)

Po tomhle filmu jsem se (ve 14ti letech) zamilovala (kromě Brada Pitta) do trillerů a všechny vlasně tak nějak stále se SEVEN chtě nechtě srovnávám. Málo filmů si člověk pamatuje třeba i jen půl roku, ale tento Fincherův snímek se spolu s Mlčením Jehňátek stává nenapodobitelnou klasikou. Film má spád, inteligentní zápletku, ohromí, dojme, vyděsí, donutí k zamyšlení a navíc skvělý závěr - prostě dokonalý filmový zážitek !

• 5.11.2005  00:18
    Samotáři (2000)

Skvělý film, skvělí herci (hlavně Macháček a Trojan), skvělý nápad, svělé hlášky, skvělý soundtrack, 101% - tak to každopádně :o)

• 4.11.2005  23:56

Myslela jsem si, že film, u kterého jsem nejvíc brečela (a opravdu hodně!!) je a vždycky už bude Zelená míle, ale to jen do té doby, než jsem ze zvědavosti (zaco že jsou ti Oskaři) šla do kina na Million dollar baby... Film je úžasně natočený, dokonale vás vtáhne do děje a ani minutku vás nebude nudit, právě naopak. Závěrečných několik desítek minut je jen pro silné nátury, koho to nechytne za srdce, tak ho asi nemá. A nesouhlasím, že šlo o typický americký "doják" - a to hlavně kvůli špatnému konci, kterých v Amerických filmech najdeme jako šafránu. K dokonalosti přispěl herecký konzert Hilary Swank!

• 4.11.2005  23:45

Ne ne !! Opravdu nemůžu dát nižší hodnocení - a to jen za ty neuvěřitelně skvělé hlášky :o) Prostě klasika, která neomrzí.

• 4.11.2005  23:36
    Byl jednou jeden... život (TV seriál) (1987)

Úžasný nápad, skvěle provedené, nemá chybu.

• 4.11.2005  23:31
    Vyvolený (2000)

Ze čtveřice Shyamalanových thrillerů (Šestý smysl, Znamení a Vesnice) je Vyvolený jasně nejlepší. Nemám téměř co vytknout... prostě filmy s překvapivým koncem u mě vedou.

• 2.11.2005  23:43
    Senzibilšou (TV pořad) (1997)

Luďka Sobotu mám jako herce moc ráda, ale jako komik ve svém vlastním pořadu? - pardón, ale to byl velký omyl. Nikdy nevím, jestli tu "přitroublost" jenom hraje nebo opravdu takový je? :o) Prostě trapárna prvního řádu!

• 2.11.2005  23:37

Tak tohle se opravdu panu režisérovi povedlo na plné čáře !!! Skvělý humor, žádné zbytečné pochmurnosti, skvělý příběh, výprava, hudba - to všechno smíchejte dohromady a okořeňte báječným výkonem Heřmánka a ostaních a po 95ti minutách budete mít upečenou nejlepší čertovskou pohádku všech dob !

• 2.11.2005  23:29

Zatím rozhodně nejpovedenější a nejpůsobivější Potterovský díl. Skvělá atmosféra, mnohem lepší příběh, výprava i herecké výkony. Nechci dělat reklamu, ale možná mi tento díl učaroval nejvíc i proto, že jsem ho viděla jako jediný v kině a to ještě k tomu v IMAXU - úžasný zážitek !! Už se nemůžu dočkat čtvrtého pokračování. Jen tak dál.

• 2.11.2005  23:18

Hodně dobrá a věrohodná česká kriminálka, můj oblíbený Jan Dolanský ve své zatím nejpovedenější roli a potěšilo mě i zveřejnění toho, kolik kdo dostal let, 75%.

• 2.11.2005  23:07

Já jsem tajtrdlík? Ty jsi tajtrdlík! Za prvý nevim, co to je a za druhý mě to uráží :o) Jedná z mnoha nezapomenutelných hlášek této překrásné pohádky, která neormzí a na Vánoce prostě nesmí chybět.

• 2.11.2005  22:59
    Dášeňka (TV seriál) (1979)

Jéééé, jakto, že tu Dášeňka nemá ještě žádný komentář? Ale nevadí - já jakožto jmenovkyně nemůžu jinak, než dát pět hvězdiček. Je to prostě klasika, jak v knižní, tak v televizní podobě. No jo no, trocha sentimentu nikdy neuškodí :)

• 2.11.2005  22:53
    Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

Nezávidím hlavním představitelkám, že se musí učit takové kvantum dialogů, ale děkuji jim za to :o) Tempo, ve kterém spolu občas mluví (a jednou takové, když se hádají) je opravdu fičák :o) Super seriál (a super úvodní písnička)...

• 2.11.2005  22:44

Ach jo, to byla kravina ! Nemám se čeho chytit a ať dumám, jak dumám, prostě nemůžu jinak. Jak také ohodnotit film, při kterém se už od poloviny modlíte, aby to co nejdřív skončilo? :(

• 2.11.2005  22:40

Jak poznám, že mě film téměř vůbec nezaujal a že nebyl víc než průměrný? Když se rozhodnu, že ho ohodnotím (asi po dvou měsících po shlédnutí) a už si bez přečtení stručného obsahu nemůžu pořádně vzpomenout o čem byl !!! Takže, někdo se dívá, ale já už se na tenhle thriller opravdu podruhé nepodívám.

• 2.11.2005  22:34
    Jen počkej, zajíci! (TV seriál) (1969)

Nevím, nevím, ale mám dvě ruské slabůstky :) Jednou je Mrazík- jako stále moje nejoblíbenější vánoční pohádka - (omlouvám se Popelce a jejím třem oříškům) - a tou druhou je VLK A ZAJÍC! To prostě nemá chybu....počkat? Ještě popřemýšlim.... ne ne, opravdu to NEMÁ CHYBU !!!

• 2.11.2005  22:30

Nemám skoro ani sílu a těžko hledám slova, abych tento úchvatný a smutný film okomentovala. Tak důvěryhodný a procítěný herecký výkon Sigourney - klobouk dolů. Takže, jestli čekáte velký filmový zážitek a ještě si chcete pobrečet, Gorily v mlze jsou v tomto směru opravdu jistotou!

• 2.11.2005  22:13

Tak tenhle filmík má pro mě prostě velké kouzlo!! Jako malá jsem ho nejprve viděla asi desetkrát v němčině (aniž bych německy uměla) a i tak jsem si ho hrozně zamilovala. Jazyková bariéra mi opravdu nevadila (což teď sama nechápu) - a to myslím mluví samo za sebe. Mám prostě pro Howarda slabost (dnes už i v češtině) :o)

• 2.11.2005  22:04

Pěkně natočené, skvělé obsazení, pár dobrých hlášek, ale zase bych to s tím hodnocením tak nepřeháněla. Asi to bude tím, že mi tenhle film prostě nepřirostl k srdci.

• 2.11.2005  22:00

Ano, uznávám, tenhle typ humoru je tak trochu primitivní, ale zároveň je geniální, potěší a pobaví. Herci všeobecně tvrdí, že je pro ně mnohem těžší zahrát hlavní roli v komedii než v nějakém dramatu, ale pro Jima Carreyho je to role šitá přímo na míru a nedovedu si představit, že by v téhle střeštěnosti zahrál někdo jiný. Takže závěrem - kouzelná oddychovka na zvednutí nálady :)

• 2.11.2005  21:51

Myslím, že tato dvojice nasadila ostatním pohádkovým párečkům vysokou laťku a těžko najdu nějakou, která by se těmhle roztomilým medvídkům vyrovnala :) (kam se hrabe Pat a Mat nebo Tom a Jerry) ... tak tedy "pane, pojďte si hrááát" :)

• 2.11.2005  21:44

"Cože? To se to opravdu celé odehrává v jedné telefonní budce? To snad ne, to bude blbost!" - moje reakce před shlédnutím. "Tak to byl nářez, geniálních osmdesát minut napětí, ukázkový herecký výkon mistra Farrella, prostě super" - reakce po shlédnutí, co dodat?

• 2.11.2005  21:34

Nemám ráda americké komedie, málokterá stojí za víc než tři hvězdičky a Kurs sebeovládání je právě tím typickým průměrem. Výborný Nicholson prostě všechno nezachrání.