Gentleman v Moskvě - Pád (2024) (epizoda)

Vzpomínám si, jak mi u prvního dílu přišlo divné, že padesátník Ewan řeší svojí babičku, ale tak řekl jsem si, ok, tak je to třeba nějaká 90+...A teď mi došlo, že s těmi časovými skoky je to tak, že na začátku mu mělo být nejspíš nějakých 20-25 let, na což ale pochopitelně i přes veškeré maskování vůbec nevypadal. A stejně tak je to i u dalších postav a jejich (ne)stárnutí, což je klasický neduh takovýchto projektů, kdy tady už se dostáváme v časové lince o nějakých 30 let dopředu oproti začátku. Takže celou válku jsme přeskočili, škoda...A u šestého dílu budu přísnější, i vzhledem k těm neduhům, co mi takto zpětně došli. Šestej díl je vlastně jen výplňovka, na začátku máme nějakou pozici a celý díl je o tom, že se do ní musíme dostat zpět. Nikam jsme se neposunuli.

Vedlejší produkt - Epizoda 3 (2024) (epizoda)

Až do výbušné akce to vypadalo hodně fajn, s opět slušnou atmosférou a technickým zpracováním noční akce. Pak se to však najednou překlopilo do úplně jiného seriálu a závěrem (naprosto nelogickým a nereálným) to tvůrci shodili dolu, což je škoda, zvláště po druhém díle.

Gentleman v Moskvě - Příjezd (2024) (epizoda)

Konečně díl, který ve větším chytne za srdíčko. Mít takhle sympatickou dětskou postavu je opravdu vzácnost, tady se to tvůrcům daří už v druhém (dědičném) případě, což je ještě větší vzácnost, skoro až nevídaná. Děj je opět více epizodický, dá se čekat, že do příštího dílu opět skočíme v čase, asi definitivně do dalšího válečnhého období, ale v rámci těch epizodických linek je tato, která konečně více prohlubuje vztahy Rostova k okolním postavám, jasně nejlepší.

Hotel Palace (2023)

Docela chápu kritiku směrem k tomu, že ve filmu není žádný děj, protože tam opravdu není. Ale je to taková hříčka ,že to vlastně vůbec nevadí. Je to, jakoby jste vzali Grandhotel Budapešť, ale vyhodili z toho Andersonův vizuál a přidali místo toho nějakou tu dekadenci. Jinak tu máte správně kýčovité postavy a stylizaci, do absurdna přepálené scény a zajímavě laděný humor. K tomu herce, co si ze sebe viditelně umí udělat srandu, takže myslím, že divák se správně pobaví. No a domácká stopa vždy potěší. P.S.: Masucci už je definitivně jasná náhražka za Mikkelsena.

Star Wars: Příběhy z Impéria (2024) (seriál)

Oproti Rytířům Jedi mi tato směs kraťasů příjde cca o level horší. Trochu zavádející je i samotný název, protože o Impérium jako takové minimálně v polovině dílů vůbec nejde. Díly se soutředí na dvě hlavní protagonistky, Morgan, známou z Mandaloriana a hlavně Ahsoky, a také Barris, na jejíž návrat jsem já čekal mnoho let. U Morgan jsou bohužel epizody čistě výplň a jde jen o to, aby byla Morgan dostána do pozice, ve které jsme jí poprvé viděli v Mandovi. U Barris zas náplně dílů nemají vlivem délky možnost vyniknout, je vidět, že její potenciál byl určitě větší, ale v rámcí krátkých dílů se vše řeší strašlivě rychle.

Silvestr 2009 - Pojďte dál... (2009) (pořad)

Každý styl má nějaké své vrcholné období, a období, kdy už je prostě za zenitem. A právě druhá polovina prvního desetiletí už byl ve znamení jasného úpadku velkých estrádních show. A je to vidět i na tomto Silvestru, který už prostě mele z posledního, opakuje 100x opakované fóry a výstupy a nepřináší absolutně nic nového, asi teda vyjma spolupráce ČT a RTVS, která je ale spíše papírová, protože k prolnutí vyjma moderátorů dochází u umělců spíše sporadicky.

Nepřestávej dýchat (2022) (seriál)

Tak tady fakt nic. Opravdu nečekejte nějakej survivor o tom, jak se borka po pádu letadla snaží dostat zpět do civilizace. Žádný Bear Grylls nebo Na ostří nože se opravdu nekonají. Tady hrají jim vnitřní pochody, a to je prostě tragédie. Všudypřítomné flashbacky totálně o ničem a typka je každým dílem protivnější. Nemluvě o zbytečnosti všeho toho okolo, kdy je asi jasné, že tvůrci prostě na pořádnou akci neměli peníze, tak museli zalepit čas co možná nejlevněji.

Star Wars: Příběhy z Impéria - Východisko (2024) (epizoda)

Závěr taková klasika v rámci SW světa. Vše uzavřeno tak, aby se mohla Barris opět kdykoliv vytáhnout, když to bude potřeba. Její příběh je tak v rámci tří dílů sfouknut opravdu super rychle, bez nějaké větší hloubky. V podstatě ty tři díly s ní jsou vlastně míň prostoru, než který měla třeba v Klonových válkách...

Star Wars: Příběhy z Impéria - Prozření (2024) (epizoda)

Bylo fajn vidět takhle Inkvizitory v akci. Ale jen je to prostě opět strašně zrychlený. Působí to, jako by to byl materiál na celou řadu, a je to zkrácené do deseti super rychlých a nabušených minut, kde Barris projde kompletní proměnou.

Eurovision Song Contest 2024 (2024) (pořad)

Mohl bych koment začít klasicky tím, jak je u nás Eurovize nepochopena a nikoho nezajímá, a že je to jinak nejsledovanější mimokulturní přenos světa a v mnoha zemích jsou účastníci skoro bohové, ale vesměs bych jen opakoval úvody z předchozích let, tak to rovnou přeskočíme...Letošní ročník byl dle očekávání dramaturgicky velmi dobře zvládnutý, to prostě Švédsko, a Eurovizní jednička - Petra Made umí. Bohužel, k maximálnímu hodnocení chybí různé kontroverze, které letošní ročník provázeli. Ať už DSQ Nizozemského účastníka, či neustálé řešení Izraelské účastnice a následné bučení diváků přímo v živém přenose a až na příliš na oko hlasování diváků pro Izrael. Což nejsou tak chyby směrem k produkci samotného přensou, ale spíše organizaci jako takové, a je škoda, že se takovýmto věcem nedá předcházet, že se opět musíme dostávat do situace, kdy vidíme naprostou neznalost lidí a nutnost prezentovat své naprosto pofiderní názory skrze TV obrazovky. Jsem velmi rád za Švýcarského vítěze, což byl i můj kůň, a stejně tak i za TOP3 umístění Ukrajinské dvojice, která měla letos jasně nejlepší staging a opravdu to chytlo za srdce. Nakonec jsme se tak politickému trapasu vyhnuli, což je pro reputaci soutěže jen a jen dobře.  P.S: Komu se to nelíbí, tak na to nečumte. Taky chcí mít tolik času, abych sledoval takto dlouhé přenosy, ačkoliv jsou mi odporné.