BrainStorm (2008) (TV film)

Geniální herecká etuda pana Brzobohatého! Příjemný děj, kéž by to tak mohlo být i ve skutečnosti :-)

Bratříček a sestřička (2008) (TV film)

Bratři Grimmové mají takové pohádky, plné kruté reality, zlosti a zášti.. málokdy jejich příběhy končí opravdu šťastně, většinou hlavní hrdinové naleznou "šťastný konec" v náruči osvobozující smrti. Kdo se ale ujme jejich filmového zpracování, měl by si dát záležet. Rozhodně více, než v tomto případě.

Cabin Fever (2002)

Fakt je, že horor má buď vyděsit (což u Rotha asi nehrozí) nebo znechutit (v takové míře, aby zobrazený humus měl styl a zdařilé provedení), což Roth v Cabin zvládnul lépe než v Hostelu. Zatímco Hostel nám ukazuje hromady plastových odřezaných orgánů a údů, polemtaných kečupem, v Cabin je humus alespoň o kapku vkusnější. Ráda bych zmínila větičku běhající v traileru: "Catch it!", což je u filmu o masožravém viru originální pozvání do kina :-D. Musím říct, že u některých scén jsem odvracela oči od obrazovky a trochu rychleji polykala, abych zahnala to hnusný pálení v žaludku :-D a docela často jsem odcházela se napít, odskočit si, nebo se prostě jen podrbat na zadku :-)), hlavně abych se zdánlivou statečností mohla uniknout některým scénám :-). Dějově žádný zázrak, situačně žádná originalita, ale hororově fuj, blééé, vrh :-)

Cesta na Měsíc 3D (2008)

Musím bohužel říci, že jsem zklamaná! Prvních 5 minut jsem se oddala nadšení z naprosto nové reality, po 15 minutách se mi to stále ještě líbilo a po této době jsem začala vnímat film jako takový. Efekt je samozřejmě skvělý, to jistě, zvláště, máte-li kvalitní 3D brýle (ne žádné papírové s jedním okem modrým a druhým červeným, nene, jděte tam, kde půjčují kvalitní pevné). Ovšem příběh je hodně slabý. Je v něm málo vtipu a nezajímavá časová linie. 20 minut před koncem už si jen tupě vychutnáváte ten okouzlující efekt 3D, příběh můžete opomíjet, protože už přesně víte jak dopadne a co se vlastně stane. Je mi líto, když už investují do 3D filmu, měli by zainvestovat i do originálního a vtipného tématu a hlavně do zpracování příběhu, aby to mělo kýžený efekt. Ze zvědavosti na efekt doporučuji, jako pohádkový animák už nikoliv!

Comeback (2008) (seriál) odpad!

Nova nezklamala, opět vyprodukovala komerční nesmysl, plný stupidních fórků a tragických postav. Nezachrání to ani Matonoha, kterej mě poslední dobou začínal alespoň lehce přesvědčovat o svých výrazových schopnostech. Po druhém díle, kdy spojili odchod bezkonkurenčně špatnýho "štěkače" a zpěváka, který přežívá jen díky vysoké populaci obyvatel nad věkovou hranicí 90 let Karla Gotta s perfektní melodií legendárního Kmotra (což jestli mělo bejt vtipný, bylo spíš na poblití trapný!) jsem s tímto ubohým počinem skončila! To si radši skočim z okna!

Crash (2004)

Neskutečně emočně silný příběh zasazený do LA v době po teroristickém útoku 11.září. Osudové kolo několika etnicky různých postav, vzájemné propojení naprosto odlišných životních cest a společenských postavení dokázal Paul Haggis roztočit na plné obrátky. Chvíle, kdy rasisticky smýšlející policajt tahá z hořícího auta hispánskou dámu, ze které před nedávno udělal obět své rasové nenávisti a pošlapal její sebevědomí je úchvatná. Dech se mi zastavil ve scéně, kdy židovský obchodník míří na afgánského opraváře zámků zbraní (údajně mu špatně opravil zámek u obchodu a proto ho vykradli) a vidí to ze dveří jeho malá dcera. "On ho nemá, mami on ho nemá!" vykřikne na matku (myslí kouzelný plášť, který ji otec dal, aby ji ochránil před kulkami) a vyběhne za svým otcem, skočí mu do náruče a v tu chvíli vyjde výstřel!!! Konec neřeknu, koukněte se :-), možná i vám vytrysknou slzy a se zatajeným dechem a pocitem kruté křivdy zavzlykáte! Je to síla!

Ďáblův advokát (1997)

"Ješitnost je rozhodně můj nejmilejší hřích!" Al Pacino je stejně přesvědčivý ďábel, jako Morgan Freeman bůh! Advocatus Diaboli (jak zní oblíbená fráze) je naprosto perfektní počin. Pacino, Reeves, Theron...jsou dokonalí! U filmu se ani na chvilku nezanudíte, pokud přijde volnější pasáž, je vyplněna ďábelským efektem (zkoušení šatů a změna tváře Miltonovy ženy), nebo vtipnou a trefnou hláškou ("Pulíruješ mu ho 3x týdně a nevíš, jestli má obřízku?"). Navíc efekty dýchajících, mizejících běžců, pohybující se freska nad Miltonovým stolem...atd. jsou tak...přesvědčivé...fakt. Jeden z nejlepších filmů! 95%

Dallas (1978) (seriál)

"Dežojár" rulez! :-DDD Si pamatuju, jak jsem jako malá na chatě už musela bejt vykoupaná, aby babička měla klid! Babi, tahle hvězda je pro tebe! :-)

David Bowie - Glass Spider '88 (2007)

Bowie - plochá figurka, nebo barová děvka??? Každopádně nemít manželčin šatník, asi by tolik lidí ani nezaujal.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Možná to mělo být poslání... no tak, lidi, uvědomte si, jak vzácná je Země, na které jsme dostali šanci! Uvedomte si, jak křehká je. A uvědomte si, že existují hrozby, které nám mohou vše vzít v jediném okamžiku! Malá pravděpodobnost, že se z vesmíru vynoří "Noe" a se svou archou vykompletuje veškeré poklady modré planety...ale jednou už to tady bylo, takže proč ne... Na druhou stranu, velká pravděpodobnost, že se nám nakonec povede dotáhnout to do konce. A uvědomte si, že bohužel žádnej okouzlující Noe nepřiletí...tak nebuďte tak sobečtí! Příběh mohl být podaný trochu osobněji, myslím, ale na druhou stranu, vidíme to okolo sebe každý den...řítíme se do záhuby...Derrickson to zřejmě vidí dost jasně. A ne úplně nekoukatelně. I když podle trailerů jsem čekala více...mnohem více.... Keanu je statický herec, to víme všichni...ale i přes to se mi na něj stále stejně perfektně kouká. Connelly je čím dál přesvědčivější...kdo mě však nadchnul byla Kathy Bates. Je to prostě herečka na svém místě!