Gravitace (2013)

Zážitek jak sviňa, ale ten scénář... už zase ten scénář, Alfonso... (pláč). Proč to doprdele nedáš do ruky někomu, kdo to umí? Ale asi jsem divnej, když Sandra vytáhla hasičák, byl jsem jediný, kdo se v ajmexu smál... (Pokud jsem ovšem byl na variantě filmu pro publikum USA a minul původní mexickou syrovou verzi, všem zúčastněným se omlouvám.)

Gympl (2007)

oceňme depresivní vyznění a kritiku společnosti, ale nahrnutý klišé jsou otravný, postava Matonohy dost podivná ("prosímvás, kdo dneska čte Havla?") a snad jedinej, kdo ve filmu hraje, je Mádl... obecně ale lepší než jsem čekal, 2-

Habermannův mlýn (2010)

sorry, ale já u těch postsynchronů a evidentně narychlo točenejch scén prostě trpím (šetřilo se zřejmě hlavně na německejch hercích)... příště bych prosil o týhle výjimečný tematice i jiný, než televizní film...

Hairspray (2007)

feeling a choreo moc fajn... všechny scény, kde se vyskytuje hlavní hrdinka nebo Travolta už méně...

Hanebný pancharti (2009)

Sakra... chtěl jsem se už nadobro proti Tarantinovi pohanekeovsku vymezit a on natočí takovouhle pecku... dobře stavěné napětí, vtipné nevtipy, výborný Waltz, vskutku godardovské filmové radovánky, čisté 4 a k tomu ještě doprdele plus

Hank a Mike (2008)

příjemně divné, bezdějové, svým způsobem vtipné, zapomenutelné, 3-

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

slabší díl, od disca na plese, až po divnej účes... hlavně po Cuarónovi docela propad... ale nové přírůstky - Brendan Gleeson, Ralph Fiennes a Clémence Poésy (všichni tři hráli v "In Bruges"!!) - docela potěší ... jedna otázka - zažil filmový Harry svou první sexuální zkušenost s Ufňukanou Uršulou, nebo se to zdálo jenom mně?

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

přijmete-li fakt, že film je prostředním dílem něčeho a máte-li k HP převážně kladný vztah, pak si ho naprosto užijete... zvláště nevážné scény (servírka v baru, famfrpál, Lavender Brown...) fungují naprosto skvěle, režie je plná nápadů a herci jsou převážně výborní... nezbytné scény (závěr, Ginny, scéna v jeskyni) se občas zlehka dotknou struny trapnosti, ale vinu bych přičítal i JKR... po čerstvém zážitku, kterému předcházelo dlouhé čekání - 4-

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

k brakovosti film předurčila už Rowlingová, když napsala jednoznačně nejhorší díl ságy. HP je dobrej, když je vtipnej a vynalézavej, HP7 není ani jedno. Román je ještě trochu snesitelnej tím, že vše uzavírá a vysvětluje - v tom filmový médium zákonitě pohoří úplně. Recyklace nejrůznějších motivů z jiných románů a filmů, patos a absence jakýchkoli myšlenek přesahující dadaktický formulky dělají ze 7/2 první díl, u kterého jsem se celou dobu nudil. Je učebnicí moderního kýče, vizitkou toho, jak to dopadá, když se velkofilm točí jen proto, že se natočit musí, a obtížně se mi chápe to, že vůbec existují takoví diváci, kterým po závěrečném záběru zdeformovanách tváří hlavních představitelů nezůstává pachuť v ústech. Jedna hvězda je vlastně za to, co postavili předyatesovští: dobří herci a výprava a prostředí... Yates a Rowling pro mě mizí v propadlišti dějin, největším příspěvkem celýho projektu HP pro mě zůstává objevení A. Cuaróna.