Zpátky do školy (2009) (seriál)

na rozdíl od většiny přítomných nesdílím nadšení z těch všech filmových odkazů a v půlce druhé série se mi stýská po tý wesandersonovsko-rickygervaisovský poetice ztřeštěné obyčejnosti, kterou jsem znal z první série.

Zpívání v dešti (1952)

naprosto nečekané nadšení, úžasnej film, úžasný choreografie, úžasná doba... 5- (za tu protahovanou scénu na konci)

Ztraceno v překladu (2003)

vtipné a hlavně přesné... a Scarlett je tady opravdu úchvatná... 5-

Zvrácený (2002)

prostě jen škoda, že to nemá silnější scénář... všechno ostatní je naprosto geniální, 4+

Zvuk hluku (2010)

ještě trochu šílenější a poetičtější a je tam pátá jak vyšitá... každopádně doufám, že něco podobnýho ještě někdy uvidím 4+

Železná srdce (2014)

trapný, stokrát viděný, nerealistický, patetický, předvídatelný a nudný... obzvlášť závěrečná scéna je úplně neuvěřitelně debilní, špinavý válečný drama končí jako každej jinej americkej film o hrdinné pětce američanů a hloupých fašistech, který si běhaj pro kulky sami. 1+

Ženy v pokušení (2010)

dobře natočenej mainstream, Balzerová fajn, Vlasáková strašná, Kubařová dtto, ale aspoň sexy, logika chování postav - především těch dvou nejmladších - klopýtá, celkový vyznění je mi nejasný... sousloví "absolutně pohodový", který se tu často vyskytuje, rozhodně neodpovídá mým požadavkům na dobrý film, ale tak dobře, no... na svůj žánr a zemi vzniku lehký nadprůměr, 1+

Život je krásný (1997)

pro mě dost nesnesitelný útok na city, asi jsem to viděl v období, kdy mi všechny válečný filmy už lezly na nervy, ale měl jsem pocit, že mě nic nepřekvapilo - přitom film je to originální dost, zvlášť kontrast mezi první a druhou půlkou... trochu mě asi vadí Benigni, určitě mi vadí Offenbach... zatím 2+

Život podle Dana (2007)

rodinné, předvídatelné, neurazí, Dane Cook je fešák