• Pohádka

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Neuvěřitelně krásný a charismatický film, ketrý ve mě nechal velice příjemné pocity. Audrey Hepburn je jako vždy krásná a elegantní a co víc, tato neuvěřitelná role jí padne jako ulitá a kdo se do Holly nezamiluje, ..někdo takový je? A jako třešnička na dortu je ten krásný New York bez aut:)

Prázdniny v Římě (1953)

Audrey Hepburn je tak neodolatelně krásná, že nejde odolat ani takové romantice. Příjemný a krásný Peck se k ní dokonale hodí a vlastně povrchní dějová linie se sleduje jedním dechem. Jedna z nejlepších romantických komedií a krásný Řím. Co víc chtít?..:)

Horečka sobotní noci (1977)

Kultovní taneční film, ve kterém ještě mladý Travolta předvádí své herecké umění. Po prvním zhlédnutí je to pecka, ale pak už je člověk spíše zklamaný. To vše doplní skvělá discohudba Bee Gees.

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Na jednu stranu obrovská slátanina, ale na druhou fakt obrovská sranda. V této parodii jsou dobré nápady avšak hodněkrát to tvůrcu přehánějí tak, že už to ani není vtipné.

Láska nebeská (2003)

Zřejmě nejlepší anglická komedie, která má všechno co by správná komedie měla mít. Vynikající herci, výborné nápady a povedeý scénář. Tento film stojí při každé volné chvíli za to.

Čtvery Vánoce (2008)

Tenhle film nemá cenu, je to naprostá ztráta času. Skoro se ani nezasmějete, což by byla jediná záchrana pro tento film. Lásku zde také nenajdete a nedá vám to odvracet oči v sloup nad "filozofickými" řečmi, které vedou hlavní herci. Kdo tento film dokouká až do konce, zasloužil by pochvalu!!

Wimbledon (2004)

Na některé ze známých britských komedií to rozhodně nemá, ale výkon většiny herců a těžký námět, který je na druhou stranu velice zajímavý, byl více než přesvědčivý a proto by se tento film dal zařadit mezi ty lepší romantické komedie. I po několikátém zhlédnutí stojí za to a pobaví Vás.

Robin Hood (2010)

Myslím, že když režisér jednou natočí něco dokonalého a nezapomenutelného, jeho další filmy (aniž by se o to třeba snažil sám podruhé) jsou v takovém očekávání, že většinou zklamou. I když kdyby se tento film podal jako od režiséra Noname, všichni by jen zírali. Jsou tam sice slabší momenty, klišé a propracovanost by mohla být vyšší, ale co bysme chtěli? Crowe hraje jako vždy velice dobře a co na tom, že už mu táhne na padesátku. A navíc se s Cate k sobě hodí a celý ten příběh je vlastně velmi dobrý. Já jsem odcházela s pocitem rozvráceným.. Lehké zklamání, že Ridley mohl být lepší, ale s nadšením, že tak hrozné jako jsem si o tom četla v mnoha recezních to také nebylo..

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Film, ve kterém hraje Hugh Grant, je vždycky aspoň z nějaké stránky trhák. Ať už díky tomu, že je v něm on, nebo kvůli tomu, že má nabídek dost a ty, o které by nejevil zájem 100% může smést ze stolu. A také film s velmi originálním začítkem i koncem. Trochu typický příběh a nějaká ta klišé, ale proč ne? Když se člověk dobře baví, když se nenudí a když i ta sentimentální scéna je zajímavá a způsoví překvapení. Moc dobrý film, který ale ve svém žánru neexceluje.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Na tento film jsem se těšila, víc než na jakýkoli jiný. A nejen kvůli náhle smrti Hetha Ledgera během natáčení a následného dohrávání s třemi výbornými herci.. Také kvůli Gilliamově předchozí tvorbě. Jenže jak už to většinou bývá, když se člověk na něco teší, je pak zklamán. A já byla. Heath byl vyníkající, ostatně jako vždy..ani trochu to nevypadalo, že by to tak nemělo bát, když se za zdcadlem objevil Johnny nebo Jude.. a ta pozlátka, se jim tolik povedla. Jenže co to okolo? Zdlouhavé vyprávění, bez kterého by se celé představení klidně obešlo a vlastně nic navíc.. Člověk se ztrácí a když už má pocit, že je vyhráno a že vše pochopil, přichází něco, co nás vyvede z míry a najednou už na děj ani nemám chuť. Heathe, dobrá práce..ale trochu zklamání, od děje, od filmu, nikoli od hereckých výkonů.