Hunger Games (2012)

Šííííllleeennněěě utahané. Očekával jsem poměrně brutální akci s hromadou krvavých scén, ale kupodivu šlo spíše o napětí. Nicméně některé scény mohli být zkráceny, některé vystřiženy a stále by zůstalo to pěkné. A ano, předlohu jsem nečetl.

Probudím se včera (2012)

Přežil jsem, ale z donucení. Ano pár pěkných momentů bych našel, ale ve výsledku byly nejvtipnější závěrečné titulky. Námět působil nadějně, dílo už mi ale přišlo odfláknuté. Musím však ocenit dobrou snahu zakomponovat nenásilně product placement. Zkrátka a dobře na každém plusu tohoto filmu jsou minimálně dva mínusy.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Původně jsem chtěl dát dvě, ale nakonec jsem ještě jednu přidal za množství odkazů na jiné filmy. Párkrát se člověk zasmál, ale mnohokrát jsem se cítil trapně. Zkrátka absolutně rozporuplná komedie. Možná se na ní ještě někdy podívám, až budu mít tak dvě promile alkoholu v krvi (protože jiné drogy neberu).

Hotel Transylvánie (2012)

Mno, pár vtipů, pár postřehnutelných narážek na Draculovské filmy, ale jinak se jedná o dílo typu "spotřební zboží"

Riddick (2013)

Riddick jako postava trochu vyměkl. Autor se nám strašně dlouho snaží představit tvora, žijícího na bezútěšné planetě, takže nás v podstatě nemá od poloviny filmu čím překvapit . Po odchodu z kina jsem ještě chtěl dát 4*, ale postupem času vzpomínka na film bledne. Riddick Stojí za to vidět a pak doufat, že další díl bude surovější, vtipnější a hlavně ne tak předvídatelný.

Elysium (2013)

Tak nějak člověk pořád čeká, čeká, říká si "v pořádku, pořád je to klasika, tohle se dalo předpokládat" a pořád čeká, kdy přijde zvrat, ale ono nic. Natočené je to hezky. Efekty a herecké výkony super, ale jinak scénář podle šablony. A jediná scéna s pěknou rvačkou je zas tak blbě moderně nastříhaná do ultra rychlého snímkování, že není vidět nic. Verdikt: Stálo za to jít na to do kina, ale vyhledávat opětovné shlédnutí nebudu.

Partička (2011) (pořad)

Ve výsledku dokáže některý díl parádně pobavit. Mnohem záživnější je ale účastnit se samotného natáčení.

Superman (1978)

Škoda, že takové filmy stárnou. Ale je to přeci jen legenda, kterou dokoukám i po letech do konce.

Mocný vládce Oz (2013)

Byl jsem naprosto spokojen s tím co jsem viděl. Pohádkové, plynulé, vtipné, barevné (a přitom i černobílé :-)). Co se však musí vyzdvihnout je naprosto perfektní 3D. Ještě jsem snad neviděl tak detailní efekty. Někde mě lehce pobavily kostýmy.